Skocz do zawartości

wybór kolumn podłogowych do 2.500zł.


kas

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Jestem początkującym audiomaniakiem, chociaż z jakimśtam wykształceniem muzycznym. Słucham głownie muzyki rockowej z tendencjami do mocniejszych brzmień oraz oglądam (czy raczej odsłuchuje z dodatkową wizją) koncerty dvd oraz br. Dysponuje pomieszczeniem o pow. ok. 30m2, prostokątne, bardzo skromnie umeblowane, z mocną akustyką (wysokość sufitu 3,15). Do tej pory używałem zestawu Phillipsa za który 10 lat temu zapłaciłem ok 3.500zł. Do bloku był ok, teraz już mi nie wystarcza icon_smile.gif.
Lubię brzmienie selektywne. Poszukuje kolumn, które początkowo mógłbym podpiąć do starego wzmacniacza marki Phillips FR-670, który pewnie w dalszej kolejności wymienię. Czytałem kilka artykułów, testów, jak i przeglądałem fora. Coś tam już wiem ale liczę na waszą pomoc. Dysponuje środkami w wysokości ok. 2.500zł, być może z lekką górką icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witaj!
Możesz coś więcej o Philipsie? Jakiś link z danymi (nie znalazłem)? Tyle, że oferowano go za 250 zł (chyba ma oznaczenie FA, a nie FR?).

Jedno. Jeśli już kupisz UŻYWANE kolumny za przyzwoite pieniądze - to nie rozkręcaj go za mocno. 30 m, wysoki pokój, to może być za duże obciążenie ze sporymi podłogówkami... Szkoda wzmacniacza, a PRZEDE WSZYSTKIM kolumn za 10x tyle!

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam. Po dokładnym sprawdzeniu w domu... FR 970... Ale to i tak nic nie zmienia icon_smile.gif
To był zakup stricte do kina domowego razem z dedykowanymi głośnikami 5x100, a muzyka miała być gdzieś obok.
Zakładam, że w niedługim czasie kupię również wzmacniacz, a Philips FR 970 ma być rozwiązaniem tylko tymczasowym.
Zastanawiam się jak połączyć oba systemy w jednym pomieszczeniu, bo do oglądania filmów raczej pozostawię obecny ale już koncerty dvd i br wolałbym odsłuchiwać w stereo na nowym sprzęcie. Chyba, że istnieje jakieś perpetum mobile obsługujące na wysokim poziomie kino i muzykę ale mocno w to wątpie.

EDIT
Żeby nie było, że nie mam własnych przemyśleń icon_smile.gif
W chwili obecnej mocno przyglądam się:
http://allegro.pl/dali-concept-6-5-0-conce...1716172354.html
(jeżeli chodzi o połączenie muzyjki z kinem)

oraz:
http://allegro.pl/jbl-e80-e-80-salonwawa-a...1741215562.html
http://allegro.pl/canton-gle-490-2-para-pr...1754602857.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak wiadomo wielu, w kwestii nowych kolumn Cię nie poprę...
Oczywiste jest, że za te pieniądze dostaniesz dużo lepsze używane. Teoretycznie im starsze, tym lepsze...
Oczywiście Ty określasz, co wybierasz i jakie są granice starości. Ale dobre kolumny NIGDY się starzeją. Są zbudowane wiele solidniej niż dzisiejsze w podobnej cenie, a i ich użytkownicy przeważnie je szanują.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chyba jesteś tu niedługo?
Bo stali bywalcy wiedzą, co polecam, jeśli tylko jest sposobnośćicon_smile.gif
http://allegro.pl/infinity-kappa-8-2-wsteg...1761979430.html

Dalej: Zoller (trudno znaleźć tak tanie), T+A, Dali i więcej staroci z DUŻYMI woferami. To do Twojej muzyki i metrażu będzie jak ulał!!!

Z nowszych? Eposy M22 podobały mi się, ale chyba za liche do tego metrażu...

Pozdrówka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie dasz się namówić na stare, dobre Infinity ...
to jak zwykle są też inne firmy - jak np. Quadral (ale również kilkunastoletnie modele...) Montan i inne modele
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-quadra...1753722685.html
http://allegro.pl/quadral-montan-kolumny-i1749181557.html
Tym niemniej w "dolnej" aukcji jedna kolumna miała chyba klejone w 1 miejscu zawieszenie w głośniku niskotonowym.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



O! Właśnie zapomniałem dołączyć Quadrale z imienia. Choć nie słuchałem, ale inni słuchali:)
No i starsze B&W. To firma rockowo-beatowo-bluesowa...

Dużo zależy od tego, gdzie mieszkasz i co usłyszysz (bo słuchać trzeba wypada zanim kupisz).
Akurat kiedyś usłyszałem kappy no i wpadłem po uszy:)

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dużo zależy od tego, gdzie mieszkasz i co usłyszysz (bo słuchać trzeba wypada zanim kupisz).
Akurat kiedyś usłyszałem kappy no i wpadłem po uszy:)

Pozdr.



Niestety nie mam możliwości odsłuchu... I odbiór osobisty też odpada... Taka specyfika małych miast przy wschodniej granicy icon_sad.gif
Pozostaje mi tylko zdać się na różnego rodzaju testy i opinie użytkowników. Do tej pory nie brałem pod uwagę kolumn używanych i celowałem w nowe, głównie w te które podlinkowałem. Teraz zaczynam sie zastanawiać czy to słuszna koncepcja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzuk
ja też nie wspomniałem o Bowersach... zresztą są jeszcze JMLaby (ale trudniej znaleźć w rozsądnej cenie te "bardziej basowe" modele, bo niezbyt często się pojawiają) ... i sporo innych.
Na razie główną kwestią pozostaje to, czy Kas wejdzie w używany sprzęt.

Kas
Z Infinitkami tak to jest - jak posłuchasz dobrego modelu (i jak widać m.in. z linku od Zukzuka - wcale nie tak drogiego), to wsiąkłeś icon_mrgreen.gif
Szczególnie, że jeżeli nawet wystąpi problem z jakimś głosnikiem, to w niezbyt odległym terminie kupisz pasujący głośnik lub go naprawisz (to tak gwoli uzupełnienia, jakbyś miał wątpliwości w zasadność zakupu uzywanych kolumn).

Twój Philps powinien sobie poradzić z Kappami czy Renaissance, chociaż zapewne szybko pomarzysz o lepszym towarzyszu do takich kolumn (mimo ich niezłej skuteczności - warto dobrać do nich lepszy wzmacniacz)! Ale w oparciu o nie spokojnie możesz rozbudowywać swój system icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. Przy okazji warto uzupełnić o miejsce zamieszkania swoje dane wyświetlane w stopce obok - i wtedy będzie jasne, gdzie kto mieszka. icon_razz.gif
PSS. Bowersy - czyli B&W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gwoli wyjaśnienia.
Starszych kolumn, wzmacniaczy czy CD nie proponuje się dla kolekcjonowania, czy coś w tym rodzaju. Tylko dla brzmienia!
Kosztują dziś ułamek ceny nowych (20-30%), a grają przeważnie jakby płacić za nie 100%.



Jak wszystko pójdzie po mojej myśli, to już w poniedziałek przywiozę je do domu icon_wink.gif
Jedno pytanie (pewnie bardzo amatorskie) - dlaczego mają cztery zaciski na kable?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jednak większy wofer!
Przypuszczam jednak (o ile pamiętam fotkę), że Twoje pomieszczenie (wiem, że MUS:() co nieco "zżera" basu.
Swego czasu byłem omalże zszokowany niewielką ilością basu z głośników 2x30 cm na stronę w pokoju 4x9 m (w tym połowa na odsłuch). Akustyka.
U mnie gra najpiękniej NOCĄ, basu nie jest za dużo, w zasadzie tylko w przypadku bardzo niewielkich głośności.
Kończę, bo się zaczyna robić bliźniaczy, drugi klub, podobnie jak na forum AS...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto stałem się właścicielem kolumn Infinity Kappa 8.2
Zbyt wcześnie jeszcze aby rozpisywać się na temat ich brzmienia. Posłuchałem dopiero dwóch koncertów w formacie blu-ray i fragmentów kilku płyt. Wydaje mi się, że czasami brakuje troszeczkę basu a za dużo jest średnich tonów, chociaż w jednym z utworów zaskoczył mnie swoją głębią i dynamiką. To pewnie wina amplitunera, a więc moi drodzy: cóż z tym począć? Co dobrać?
icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kas
gratuluję zakupu!

Co do nowego wzmacniacza/amplitunera - to może niezłym pomysłem byłby zakup czegoś z ogłoszen na Forum, np. zestaw Pioneera:
"Zestaw Pioneer- Wzmacniacz AA6/Odtwarzacz Super Audio CD PDD6J Zestaw na gwarancji kupiony na początku sierpnia tego roku,kartony,instrukcje,wyposażenie. Cena za komplet 2000zł do małej negocjacji."

Tu już Zukzuk mógłby się dalej wypowiadać - tylko podaj jeszcze swoje możliwości finansowe...

Pozdrawiam
PS. Swoją drogą - to warto wiadomościach o sobie podać informację, gdzie mieszkasz - bo najlepiej nowy wzmacniacz przetestować u siebie przed jego zakupem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości finansowe... Chętnie kupiłbym coś, co najlepiej będzie się spisywało z kolumnami. Skoro już zdecydowałem, że nie przeszkadza mi sprzęt używany, bo bardziej od designu interesuje mnie dobry dźwięk, to mam nadzieje że doradzicie mi coś w rozsądnych granicach cenowych. Cos naprawdę dobrego z dekoderami też brałbym pod uwagę (pod koncerty w dts).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...