Skocz do zawartości

Audyssey-Denon AVR 2310


jooras

Recommended Posts

Witam,
mam takie pytanie-ciekawostke. Otoz jak juz w tytule zapodalem chodzi o narzedzie Audyssey w Denonie(a moze i w innych tunerach tez?).
Do rzeczy: Po rozpakowaniu w/w poustawialem sobie brzmienie w/g mojego upodobania i powiedziec musze , ze bylem mile zaskoczony.
W sumie spodziewalem sie , ze bedzie niezle, bo testowalem juz kilka tunerow i Denon najlepiej (jak dla mnie) wypadl w tych testach.Zreszta kiedys posiadelem juz wzmacniacz stereo tej marki, a "stara milosc nie rdzewieje".
Klopoty zaczely sie gdy przeprowadzilem pomiary Audyssey i multi EQ zainstalowal sie na dobre.Powiedzmy , ze sam Audyssey "zagadal" niezle, zwlaszcza By -Pas...czy co takiego!
Dla porownania przeszedlem na manual i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie nie ma juz takiego brzemienia jak przed kalibracja.Probowalem chyba juz wszystkich mozliwosci i nie dalo sie powrocic do tego miekkiego, glebokiego basu,czystych srednich i wysokich. Ogolne brzemienie nie bylo juz tak czyste i dynamiczne, a jakby przytlumione.
Musialem zresetowac tunka, zeby odzyskac swoje brzmienie. Troche mnie to zastanawia, bo w takim razie po co jest manual i Audyssey?
Przeciez Audyssey ma ulatwiac zycie a nie mieszac w ustawieniach.Jesli przechodze na manual to logicznie rzecz biorac ustawienia Audyssey powinny zostac cofniete. A jednak tak nie jest. Powoli zgadzam sie z tymi , ktorzy pisza , ze Audyssey to tylko bajer.
Prawde mowiac w 90% uzywam tunka do sluchania muzyki(rock, metal-ogolnie ciezkie granie raczej) i moge bez tego bajeru zyc, ale skoro juz jest taka mozliwosc, to powinna byc porzyteczna(jest nieco pomocny w przypadku ogladania filmow).
A moze robie cos zle? Moze Denon ma jakis defekt? Moze trzeba wgrac nowy soft?
Czy ktos juz mial podobne doswiadczenia? Ciekaw jestem.
Pozdrawiam
P.S. Z Denonem uzywam glosnikow Canton CD - Serie + Canton Sub AS 25.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nie wyłączasz wszystkich ustawień Audyssey? Jest ich co najmniej kilka, nie powiem Ci dokładnie co i jak, ale z instrukcją powinienes do wsyzstkiego dojsć. Mam w domu dwa amplitunery z tym systeme (Denon AVR2809 i ONKYO TX-SR605) i nie zauważyłem, żeby po kalibracji nie dało się wrócić do "czystego" presetu manualnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może jednak nie wyłączasz wszystkich ustawień Audyssey? Jest ich co najmniej kilka, nie powiem Ci dokładnie co i jak, ale z instrukcją powinienes do wsyzstkiego dojsć. Mam w domu dwa amplitunery z tym systeme (Denon AVR2809 i ONKYO TX-SR605) i nie zauważyłem, żeby po kalibracji nie dało się wrócić do "czystego" presetu manualnego.


Wielkich mozliwosci tu niestey nie ma: Audyssey i manual-tyle. Co moglbym jeszcze wylaczyc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Ja mam denona 1910 ale menu powinno być podobne jak w Twoim.Spróbuj zmienić poziom głośności w danym pasmie przenoszenia dla każdego głośnika oddzielnie używając funkcji Manual EQ.Aby użyć tej opcji musisz mieć włączony manual EQ z pilota,następnie wchodzisz w menu Parameter i Manual EQ.Tam już ustawiasz sobie wedle własnego uznania poziom od -20db do +6db dla każdego głośnika w zakresie od 63hz do 16khz,tak jest bynajmniej u mnie.Mam nadzieje ze Ci to pomoże.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,Ja mam denona 1910 ale menu powinno być podobne jak w Twoim.Spróbuj zmienić poziom głośności w danym pasmie przenoszenia dla każdego głośnika oddzielnie używając funkcji Manual EQ.Aby użyć tej opcji musisz mieć włączony manual EQ z pilota,następnie wchodzisz w menu Parameter i Manual EQ.Tam już ustawiasz sobie wedle własnego uznania poziom od -20db do +6db dla każdego głośnika w zakresie od 63hz do 16khz,tak jest bynajmniej u mnie.Mam nadzieje ze Ci to pomoże.
Pozdrawiam


Chyba sie nie rozumiemy.
Ja to wszystko juz przerobilem, a menu znam juz na pamiec. icon_lol.gif Obecne ustawienia w zupelnosci mnie zadowalaja.A nawet bardzo zadowolony z brzmienia jestem, o ile nie przeprowadze kalibracji Audyssey. Po tym procesie manulane ustawienia juz gdzies przepadaja, choc wszedzie niby jest jak bylo. Mam na mysli EQ, glosnosci ,Hz itd. W menu stoi jak stalo, ale dzwiek jest "obciety".Dopiero po resecie, czyli przywroceniu Denona do ustawien fabrycznych "powraca" pelny "wykop". Mam wrazenie, ze podczas kalibracji, Audyssey rozdziela tak sygnal, ze w manualu tez go troche "podkrada". Kiedy sprawdzilem krzywa w EQ Audyssey to bas byl ustawiony na zero ,a z glosnikow walil pelna moca. Troche to dziwne.Skads ten bas musi przeciez pochodzic.Kilka razy juz kalibrowalem i resetowalem i jestm na bank pewien, ze cos tam sie dzieje.Ale moze tak ma byc?
Nie twierdze tez, ze brzmienie w manualu jest zupelnie kiepskie. Nie , jest niezle, ale nie takie jak przed pomiarami i to mnie zastanawia.

Pacio94 czy jestes pewny, ze zanim dokonales kalibracji dzwiek nie byl inny? Nie namawiam do resetu, bo to sie wiaze z ponowna konfiguracja wszystkich urzadzen i ustawien, ale moze po prostu nie zwociles uwagi jak bylo przedtem.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W opcji DIRECT część ustawień jest aktywnych, a w PURE DIRECT wszystkie są odcięte.


Tak czy siak, jakos ten dzwiek wzmocniony jest, a oczekuje sie chyba jakiegos porzadnego brzmienia, czyz nie? Bo po co wtedy inwestowac w taki sprzet?

Przetestowalem raz jeszcze. Rowniez w opcji "Direct" jest spora roznica(na gorsze) w brzmieniu . Oznacza to , ze kalibracja Audyssey przewraca wszystko do gory nogami i mozna sobie ustawiac manulanie co sie chce...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...