Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz dla Tonsil Altus 300? 4 kolumny


pawelzbrd

Recommended Posts

Chyba, ze jakas koncówke estradową napędzi Altusy az bedzie hooooooooooooooczało:)
a tak swoja droga, ponowie pytanie...to to w domu bedziesz trzymał / puszczał muzyke / delektował sie łomotem
czy chcesz zburzyć sciany w domu?

edit for rafal735r
ha faktycznie zapomnaiem o Zeusach ale skoro kolega juz kupił Altus to wiesz.. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy x 4 - nie wiem jak to skomentować. Jeśli chodzi o rade to zakładam że nie masz ściśle sprecyzowanych wymagań co dobrzmienia tego wzmaka. Proponuje kierować się mocą i wagą urządzenia. Im wyższe są te parametry tym lepiej (w dużym uproszczeniu). Dobrze byłoby zastosować końcówkę mocy ale to podniesie koszty. Warto zwrócić uwagę na Yamahe. Onkyo, Pionieer. Jeśli jednak masz jakieś wymagania co do tego wzmacniacza to je sprecyzuj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowany przez ciebie Sharp 7000 jak i mocniejszy Sharp SX-8800 używany z Tonsilami Altus 300, podołają tym kolumną, jednak musisz wiedzieć, że są to końcówki mocy i do sterowania nimi potrzebny jest przedwzmacniacz. Nie posiadają one regulatorów wzmocnienia, więc podłączając do niego odtwarzacz CD nie można w bezpośredni sposób regulować wzmocnieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie posiadają one regulatorów wzmocnienia, więc podłączając do niego odtwarzacz CD nie można w bezpośredni sposób regulować wzmocnieniem.

Cz58y
A jeżeli odtwarzacz CD oprócz stałego LINE OUT ma również regulowany (zazwyczaj łącznie z wyjściem słuchawkowym) poziom wyjścia - VARIABLE OUT icon_rolleyes.gif
W końcu w latach 90-tych było to bardzo popularne rozwiązanie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cz58y
A jeżeli odtwarzacz CD oprócz stałego LINE OUT ma również regulowany (zazwyczaj łącznie z wyjściem słuchawkowym) poziom wyjścia - VARIABLE OUT icon_rolleyes.gif
W końcu w latach 90-tych było to bardzo popularne rozwiązanie...
Pozdrawiam


No tak, zgadza się, ale pod warunkiem, że pawelzbrd posiada taki odtwarzacz. W ostateczności, można wyciągnąć sygnał z gniazdka słuchawkowego. Właściwie to nie wiemy, co ma być źródłem sygnału dla tego wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja dalej bede obstawial przy swoim icon_smile.gif Tonsil ZEUS x 2!! Graja 2 razy glosniej i o klase wyzej! icon_smile.gif


Czytałeś że pawelzbrd napisał:
Kupiłem 4 kolumny Tonsil Altus 300 jaki dla nich wzmacniacz kupić?

Cytat

Pewnie komputer icon_confused.gif


I co te twoje posty wnoszą sensownego do tego wątku, pewnie nic, albo kolejne punkty za posty.

Sam pisałeś że:
"Na tym forum i tak jest jeszcze spokojnie. Nie jest tak duzo bezsensownych wypowiedzi"

Więc nie pisz takich bezsensownych wypowiedzi, jak w tym wątku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie gdybyś decydował się na Sharpa sx8800, to na TEJ AUKCJI sprzedawany jest razem z przedwzmacniaczem. Trochę jest duży, ale jest to już całe centrum sterowania. Z wytypowanych przez Ciebie przedwzmacniaczy każdy się nadaje. Technics ma jeszcze dodatkowe trzy wzmacniacze surround, ale jest i najsłabszej jakości. Cena i stan techniczny jak i wymiary też są różne.
Konkretnie nie powiem który wybrać, bo nie są to urządzenia nowe, a więc ryzyko kupna podjąć musisz samemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

http://allegro.pl/item271474635_przedwzmac...amaha_c_50.html
Który z tych przedzmacniaczy wybrać?

Pawelzbrd
Yamaha będzie niezłym wyborem, a do tego przedzwmacniacza ten sam sprzedawca ma pasującą końcówkę mocy
http://allegro.pl/item271647788_yamaha_nat...sound_m_50.html
Razem wyjdzie około 800zł icon_lol.gif
Poniżej masz link do niezłej mocnej Yamahy (wzmacniacz zintegrowany A-1020), w dodatku nie ma problemu z podłączeniem 4 ośmioomowych kolumn.
http://allegro.pl/item268997130_yamaha_a_1...tega_mocy_.html
oraz do wzmacniacza JVC
http://allegro.pl/item268427121_jvc_ax_110...odel_japan.html

Przede wszystkim napisz ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na ten zakup!
Które z rozwiązań preferujesz: czy szukasz teraz samego przedwzmacniacza, samej końcówki mocy czy może kompletu lub mocnego wzmacniacza, bo robi się dość dużo wątków icon_eek.gif
Jakie masz pozostałe elementy oprócz 4 Altusów 300 i ew. jakie chcesz dokupić w najbliższym czasie?
Jak duże jest pomieszczenie które chcesz nagłośnić i do jakiej muzyki?
Czy chcesz nagłośnić swój pokój i raz na jakiś czas zagrać głośniej czy ma to być np. nagłośnienie imprez i potrzebujesz sprzętu na 10 godzin ciągłego i bardzo głośnego grania???

Nie odpowiedziałeś również na parę konkretnych pytan odnośnie przeznaczenia sprzętu (Muzyczny Gość, Cz58y, Baq85) a to zdecydowanie pomogłoby w udzielaniu odpowiedzi.

Czekam/y na dalsze informacje od Ciebie - pozdrawiam icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardziej głośne granie przez 10godzin ,imprezy;] pokój 12m muzyka hip hop, techno


Pawelzbrd
A co z odpowiedziami na pozostałe pytania??? Jaki masz inny sprzęt i jak z Twoim budżetem?
Pokój nie jest zbyt duży i głośności na granicy możliwości Altusów chyba nie wytrzymają Twoje uszy icon_eek.gif
- a będziesz wynosił sprzęt na zewnątrz, bo chyba dopiero wtedy przyda się coś mocnego?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny sprzęt to Wierza Panasonic sa-ak18 2x100W (music) i Wierza Sony MHC-NX1 + 2 kolumny dodatkowe Technics SB-EH60 budrzet na wzmacniacz lub końcówke mocy i przedwzmacniacz 1100zł

szprzet będzie nieraz przenoszony do pokoju o powierzchni 20m Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "EDYTUJ".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelzbrd
Trzymając się kwoty 1100zł to sugestia Cz58y daje Ci sporą rezerwę (wydatek rzędu 500zł na Sharpa 8800) i masz od razu mocny komplet z CD i podwójnym magnetofonem kasetowym (czyli nie musisz podłączać miniwieży...) w sam raz na długie imprezy. Aukcja zakończona, ale takie SHARPy się pojawiają ... No i pamiętaj, że to sprzęt używany i wszystko jest możliwe icon_rolleyes.gif
Mnie natomiast najbardziej korci Yamaha, starsze modele wyprodukowane w Japonii powinny posłużyć Ci jeszcze przez łądnych parę lat, wyjdzie ok. 800zł na mocny wzmacniacz lub na przedwzmacniacz z końcówką mocy.
Zaoszczędzone w obu przypadkach pieniądze warto wydać na kable głośnikowe (na razie raczej na porządne, grube kable o przekroju rzędu 6mm2 do głośnego grania, bo zakup bardziej finezyjnych chyba nie będzie miał sensu w Twoim przypadku) no i bardziej "przyszłościowy" cel - np. odtwarzacz CD.

Twoja miniwieża SONY ma wyjście REC, czyli będziesz miał możliwość jej wykorzystania jako źródło sygnału do wzmocnienia (pewnie tak samo ma Panasonic).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

witam mam pytanie miałem wysokiej klasy kino 5:1 b&w sprzedałem kolumny napędzałem to integrą dtr 30.4 ampituner został szukam coś w bryle altus ,zues mam małe dzieci o tamte kolumny się bałem co byście proponowali altus 140?300?380 ?zeus jeśli tak to jaki czy ta integra mi to pociągnie czy zmieniać ja jeśli tak to na co salon mam 4mx5m ale chce mieć żeżnie maksymalnie na połowe mocy lubie zapas mocy lubie dużo basu ale nie chce mieć żadnych dziur chce mieć wszystko idealnie dziękuje i pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Wójcik napisał:

witam mam pytanie miałem wysokiej klasy kino 5:1 b&w sprzedałem kolumny napędzałem to integrą dtr 30.4 ampituner został szukam coś w bryle altus ,zues mam małe dzieci o tamte kolumny się bałem co byście proponowali altus 140?300?380 ?zeus jeśli tak to jaki czy ta integra mi to pociągnie czy zmieniać ja jeśli tak to na co salon mam 4mx5m ale chce mieć żeżnie maksymalnie na połowe mocy lubie zapas mocy lubie dużo basu ale nie chce mieć żadnych dziur chce mieć wszystko idealnie dziękuje i pozdrawiam

 

1- proponuję napisać jeszcze raz, trochę bardziej szanując osobę po drugiej stronie "kabla", czyli napisać po polsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wymiana sprzętu który reprezentuje jakąś klasę, na taki który za bardzo jej nie ma, ze względu na dzieci to dobry pomysł. Nie lepiej je nauczyć że nie wolno ruszać?

Szukasz czegoś w takiej bryle?

Nie będę cię przekonywał na coś innego bo od tego są koledzy :)

Masz do wyboru tonsila, pylona, indiana line lub też estradowe magnaty soundforce z metalowymi maskownicami.

 

Całkiem poważnie to kolumny podłogowe z metalowym grillem które na prawdę są w porządku. Maghat quantum 677, canton gle 470.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...