Skocz do zawartości

Pioneer VSX-915 + Paradigm Monitor 9v.6


Nikon

Recommended Posts

Witam
Chcialbym poznac wasza opinie na temat tego zestawu.
Zastanawia mnie czy jest sens kupienia tych glosnikow do tego ampli.
Zaznaczam iz niejestem audiofilem, poprostu szukam dobrego zamiennika dla mojego starego segmentowego technicsa
Poporstu interesuje mnie dobry czysty dzwiek. Slucham glownie muzyki (od klasyki do umcumc) metraz pokoju to zaledwie 22m2 lecz chcialbym miec zapas
na okazjonalne imprezy w salonie.
Amplituner moge kupic po okazjonalnej cenie takze nierozwazam kupienia innego ampli pod te glosniki, ew. zamiana frontow na inne.
rozwazam glosniki Taga Platinium (zdaje sobie sprawe z tego ze niemaja polotu do Paradigmow za czym idzie cena)
Wszystko to gralo by w zestawie 2.1 razem z sub KODA SW-100b takze w okazjonalnej cenie.

PS: rozwazam dalsze rozbudowywanie na kino domowe (dlatego taki ampli)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Adamc ma najpewniejszą racjęicon_smile.gif
Dołożyłbym tutaj jeszcze gust i preferencje...

Nie żebym był złośliwy.
Amplituner obiecuje 7x100W. Tymczasem na tylnej ściance dojrzałem - pobór mocy 350W. Waga 9,7 kg - też nie obiecuje wiele. Klasyczne trafo, operujące w klasie AB musi ważyć! A gdzie pozostałe dziesiątki układów? Na moje - to chuchro mocowo/wydajnościowe.
Chyba, że to klasa D? W tym układzie, nie spodziewałbym się wiele w zakresie jakości dźwięku. Połączenie ze zgoła niezłymi Paradigmami może zaowocować zatykaniem uszu...

Nie lepiej starszą Yamahę? Za 2 kzł możesz dostać TOPOWE ampli KD sprzed 5 lat, kosztujące wtedy naście tysięcy zł!
Zapewne lepiej to i MOCNIEJ zagra.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
Może źle sformułowałem wcześniejszy post,
Amplituner teoretycznie już mam, okazyjna cena to 400zl (dlatego go kupuje) wczesniej grał on z głośnikami KODA av-710 czy coś z tej serii
i tez dlatego po okazyjnej cenie 250zł mogę kupić sub sw-100b, ogółem chciałem złożyć zestaw do 2500zł 3000zł.
Z ta cena amplitunera mogę sobie pozwolić na troszkę droższe fronty.
Nie wiem nawet o jaki model amplitunera prosić w salonie by usłyszeć brzmienie (podobne) zestawu który chce złożyć.
Obecnie ampli gra z głośnikami paradigm 9 v.4 (jeszcze nie słuchałem) ale ponoć gra świetnie ( o czym będę się próbował przekonać na własne uszy.
Mógłbym kupić 9 v.6 a z czasem zmienić ampli na lepszy (wtedy pójść za porada kolegów) i kupić coś z górnej półki.
Może ktoś z was posiada ten ampli z głośnikami paradigma z serii 9 i powie jak to ze sobą współpracuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie po dość długim czasie.
Dziś wieczorem własnie odsłuchałem głośniki Paradigm Monitor 9v.4
Miałem drobne problemy z ustawieniem amplitunera i nie jestem pewien w dalszym ciągu czy został dobrze ustawiony. (jutro jeszcze pokombinuje)
Głośniki spełniły moje oczekiwania. W pewnych momentach brakowało im tego kopa i będę starał się jutro ustawić subwoofer żeby nadrabiał.
Tak jak kolega zukzukzuk wcześniej napisał, temu Pioneer'owi brakuje trochę pary i jak ustawie na 20 z 80 to ampli zaczyna zniekształcać
dźwięk no ale na szczęście 30 całkowicie starcza do dość głośnego słuchania muzyki. Oczywiście już planuje zmianę na coś lepszego lecz w tym
momencie muszę się zadowolić tym co mam. W stereo miło się tego słuchało lecz w 5.1 miałem tak jak już wcześniej napisałem
problemy z wysterowaniem dźwięku, po pierwsze za cicho i po drugie subwoofer troszkę dudnił (ciężko ustawić balans basu
pomiędzy głośniki frontowe a sub a może po prostu stoi w złym miejscu)
Pomocne wskazówki przy ustawianiu ampli mile widziane (jeszcze nie ustawiałem takiej bestii wiec może są jakieś podstawowe błędy popełniane przez laików)

Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...