Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zakupiłem sobie świeżo Microlaby solo7c i zeby w pełni się nimi cieszyć planuje dokupić kartę dźwiękową gdyż sluchanie muzyki na integrze wydaje się byc profanacja:p tak jak w przypadku glosnikow przestudiowalem wiele internetowych forow i artykulow. Moj wybor padl na zachwalanego wszedzie xonara dx lub ds (w zasadzie roznia sie chyba wyjscie do karty graficznej;>). Jednakze w zakupie przeszkodzil mi znajomy ktory ma do sprzedania karte o nazwie TerraTec DMX 6 Fire 24/96. Wyglada ona na bardziej profesjonalna. Z tym ze niewiele jest w internecie informacji o niej. Nie wiem czy w ogole mozna gdzies taka kupic bo nie znalazlem. Mam w zwiazku z tym pytanie co lepiej zagra i co bardziej oplaca sie kupic: asus xonar dx czy uzywana TerraTec DMX 6 Fire w podobnej cenie? prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ale to karta ktora wyszla jakies 10 lat temu. Gdzies przeczytałem ze nie chodzi na viscie (a ja akurat taka mam), pewnie 0 dostepnych uaktualnień sterownikow. Nie wiem czy nie lepiej zainwestowac w cos świeższego. Dlaczego jak 10 lat temu kosztowala ponad 1000zl to teraz jest lepsza od nowych za 300? technologia chyba idzie na przód... Ja tylko chcialbym wiedziec co lepiej zagra... Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest tak co kraj to obyczaj...i do forum również można takie słowa przypisać.
Z kartami pod kompa (zresztą jak z całym audio) ze im wydasz więcej często jest po prostu lepiej.
Po za tym : pytanie podstawowe - czy chcesz dostosować poziom jakości dźwięku z karty muzycznej do obecnych komputerowych głośników ?
Czy mierzysz wyżej ? jeżeli wyżej zdaj sobie sprawę kiedy zmieniasz sprzęt na jakościowo dużo lepszy aby wykorzystać kartę - często mogą być to 2/3 lata wiec spokojnie rozłóż sobie zakupy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zeby karta byla jakosciowo lepsza od glosnnikow ale chyba na taka mnie nie stac. Mysle ze taki xonar dx jest mniej wiecej dostosowany pod wzgledem jakosci dzwieku do glosnikow. Chociaz niektorzy twierdza ze na duzo lepszych kartach czy interfaceach zewnetrznych takze jest kolosalna roznica, bo glosniki te potrafia duzo. Ale to juz chyba przesada kupowac karte wiecej warta od glosnikow. Niemniej jednak chyba te karty co wymienilem zostana w pelni wykorzystane i z jakosci dzwieku rowniez bede zadowolony;> Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Akurat w tym temacie technologia nie idzie za bardzo do przodu, bo w odwodach elektronicznych nie da się raczej odkryć Ameryki... ale ze sterami to rzeczywiście niezły argument icon_rolleyes.gif
Masz Vistę 32bit? Jeśli tak to stery, które były zrobione pod XPka powinny działać bez problemów.


Taaa a ja pamietam jak sound blaster live gold kosztowal z 300zl. Polecisz go komus? Karty muzyczne w komputerze od niedawna zaczely odgrywac wieksza role. Wczesniej byla ona mocno czwartoplanowa. Postep technologiczny moze sie nadzwyczajny nie dokonal - tu masz racje - ale to ze cos niszowego kiedys kosztowalo xxx nie oznacza ze jak cos masowego teraz kosztuje kilka razy mniej to bedzie gorsze. Zwlaszcza ze jak tamta karta na owe czasy kosztowala 1000zl to znaczy ze byla bardzo, bardzo niszowa. Nawet dzis dawac tyle za karte muzyczna to lekkie przegiecie.
Kwestia sterownikow powinna rozstrzygnac sprawe. Karta firmy ktora juz pewnie nie istnieje, a windowsy coraz nowsze. O odpaleniu jakiejkolwiek gry to pewnie mozna w ogole zapomniec.
Poza tym - to karta sprzed 9 lat! Teraz poszukalem informacji o niej. Kosztowala moze i duzo bo byl dodawany jakis niepotrzebny panel i inne bajera, plytka PCB jest wielka ale praktycznie pusta. Nawet kondensatorkow na niej nie widac. Zasilanie czerpie z PCI i to jej wystarcza. Juz samo to mowi o jej "mozliwosciach". Np Xonar potrzebuje dodatkowego zasilania...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozyczylem ta karte terratec'a, podpialem, zainstalowalem sterownik spod xp'ka, bo innych nie ma. Niby wszystko gra, zadnych konfliktow, ale gdy odpalam aimp'a czy inny program do odtwarzania multimediow wyskakuje error "can't initialize sound engine'. Obawiam sie ze to nie pojdzie pod vista. Jeszcze jutro cos sprobuje wymodzic, ale chyba jednak zdecyduje sie na tego xonara dx... Bo przeciez vista tez jest juz powoli przezytkiem a pewnie pod nowszymi widowsami calkiem bede mogl zapomniec o dzialajacej karcie terrateca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nie instalować wogóle sterowników. Tzn. odinstaluj urządzenie i zobacz co zrobi Windows, ja używam swojego CREATIVEa bez sterów producenta, bo dla mnie to jest wygodniejsze, może nie ma jakiś "cudnych" regulacji, polepszaczy itd., ale przynajmniej wszystko gra jak należy bez zbędnego psucia sygnału.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...