Skocz do zawartości

wybór odtwarzacza cd


Mr_Aleksander

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

zamierzam kupić nowy odtwarzacz cd (używany) w cenie do 500zł, oczywiście poszukuje możliwie najlepszego w tej cenie ale jeśli byłby jakiś troszkę droższy a widocznie, słyszalnie lepszy, też można by było go wziąć pod uwagę. Odtwarzacz miałby być podpięty pod (póki co icon_smile.gif ) preamp- SE-A800S Technicsa połączony z końcówką mocy SU-C800U również Technicsa, a do tego kolumny AE Aelite3 . Chodzi mi o odtwarzacz o możliwie neutralnym przetwarzaniu sygnału.

Mam nadzieje że uzyskam od was-fachowców, pomoc w tym temacie, będę bardzo wdzięczny icon_smile.gif
Może jeszcze dodam że rozglądając się na allegro znalazłem takie modele, które wydają się być ciekawe:

ROTEL RCD-970BX 540 zł

NAD 522 250 zł

NAD C 540 500 zł


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam!

Ja za namową pewnego kolegi na tym forum inwestowałem w klocki Yamahy.
Sam używam Yamaha CDX-930. Ale za tę cenę może byś znalazł jakieś wyższe modele
typu CDX-11XX. Jednak czy to zagra neutralnie? Nie umiem Ci powiedzieć bo tak naprawdę
trzeba by podłączyć i sprawdzić. Poza tym każdy model też może się różnić.

Pozostaje jest sprawa z dostępnością laserów. Czy do danego modelu będzie łatwo dostępny laser?
Warto zwrócić uwagę na tę kwestię gdyż nie wiadomo kiedy laser może paść.

Przepraszam że za bardzo nie pomogłem konkretną radą ale może chociaż rozruszam temat to
wypowie się ktoś z większą wiedzą ode mnie icon_smile.gif.

Pozdrawiam!
Snajk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacza to mój wybór leży pomiędzy następującymi modelami:

Roksan Kandy K2

Rotel RCD-1072

Exposure 2010

Audio Analogue Paganini

Thule Audio CD150B

Chciałbym się dowiedzieć jak te odtwarzacze wypadają w konfrontacji pomiędzy sobą i który z nich będzie zdecydowanie pewnym albo dobrym wyborem. Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że dorzuciłeś tysiaczek do zaplanowanej kwoty icon_mrgreen.gif
bo prawie tyle trzeba wydać na Rotela 1072 w dobrym stanie...
W każym razie trochę niższe modele też nie są złe - poniżej tysiąca kupisz RCD-02, a ciut tańszy od 1072 jest model 1070.
Cała ta rójka gra bardzo ładnie - i co ważne bazuje na ogólnodostępnym (i niedrogim) laserze SONY.

Co do pozostałych modeli to w miarę popularny jest jeszcze Roksan, pozostałe pojawiają się już raczej jako pojedyńcze sztuki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko od siebie dorzucę drobną sugestię - odbierz CD-ka osobiście .......
Jeśli będzie miał problemy z wczytaniem płyty od pierwszego kopa ..... to raczej go nie ruszaj.
Nie ma nic bardziej irytującego niż kolejna próba skłonienia CD-playera do odtworzenia płyty na którą masz ochotę. Zresztą są to z reguły objawy zamęczonego lasera lub napędu ..........

Druga sprawa posłuchaj CD-ka przed zakupem ........ otóż CD-ki miewają różne poziomy sygnału na wyjściu co może objawiać się permanentnym przesteowaniem wzmacniacza. W efekcie trudno będzie Ci znaleźć płytę którą da się odsłuchać z przyjemnością.
Do tego - pojęcie neutralności dość względnym jest .........

Snajk - tak informacyjnie .... CDX-1100 Yamahy nie jest neutralny ... powiedziałbym raczej że jest analogowy w brzmieniu (cokolwiek by to oznaczało) - czyli dość masywny, wypełniony dźwięk bez "cyfrowego nalotu" - być może ociera się o lekkie ocieplenie. Swoją drogą jeden z lepszych CD-ków jakie słyszałem.
Wada - jak padnie laser to kaplica ..........

Przepraszam że bez konkretnych propozycji modelowych ale ........... CD-ki nie są moją najmocniejszą stroną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuję Kaczorze icon_wink.gif za informacje. Dlatego też napisałem że nie umiem powiedzieć jak zagra icon_wink.gif . Słuchałem go dawno i nie chciałem wprowadzać kolegi w błąd.

I naprawdę popieram tutaj radę by odsłuchać przed zakupem. Wziąć też jakieś domowe CDRki lub jakieś porysowane płyty co inne odtwarzacze mają problemy by je odczytać. Jeśli da radę z porysowanymi to i z ładnymi tym bardziej icon_wink.gif . No i warto też posłuchać jak pracuje odtwarzacz CD (Czy nie za głośno).

Pozdrawiam!
Snajk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wziąć też jakieś domowe CDRki lub jakieś porysowane płyty co inne odtwarzacze mają problemy by je odczytać. Jeśli da radę z porysowanymi to i z ładnymi tym bardziej icon_wink.gif

Ale jest też inny aspekt: są niezłe CDki, które działają tylko na oryginalnych płytach. A trudno im odmówić dobrej gry...
Znanym (i niedrogim) przykładem jest odtwaracz CD/SACD SONY SCD-XB940QS
I w takim przypadku - jeśli nie potrzebujesz sprzętu który odczyta wszystko, to można znaleźć ciekawe, porządne modele.

No i oczywiście w pełni popieram sugestię, by sprzęt odbierać osobiście - po uprzednim odsłuchu i sprawdzeniu stanu sprzętu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze (tzn. najtańsze...) wyjście to kupić kabel LAPP, obrać go z izolacji (bo trochę "przymula"), dokupić wtyki i polutować. Koszt materiałów to ok. 45 zł przy długości 1.5m.
http://allegro.pl/lapp-kabel-olflex-3x2-5m...1801126802.html

Gotowy już kabel to koszt 70-100zł (czyli nie jest najgorzej...).

W rozsądnej cenie można kupić np. używane kable Audionova - zresztą w ogóle zakup używanych kabli zamiast nowych jest niezłym wyjściem (płacisz połowę ceny...).
Poniżej masz link do gotowego kabla na XLO, ale tu już przekraczasz 200zł
http://allegro.pl/xlo-reference-2-type-10a-i1809041833.html

W każdym razie najwygodniej byłoby dorwać jakiś kabel w okolicy i sprawdzić u siebie czy widzisz (słyszysz icon_wink.gif ) różnicę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kablem to jednak panowie ostrożnie ...
Jeśli w oryginale jest kabel dwużyłowy to znaczy, że taki ma być ..... bo
Po pierwsze nie ma miejsca dla uziemienia. Oczywiście są magicy co to przerabiają dwużyłowce na trójżyłowce i masę na obudowę ........ czym się to może skończyć nietrudno zgadnąć. Generalnie rozwiązanie polecane dla osobników o skłonnościach samobójczych.

Dwa uziemienie CD-ka jest dość niezawodnym sposobem na zafundowanie sobie pętli masy. W efekcie część sygnału zamiast przesłać interconectem, prześlesz drutem od masy. W najlepszym razie złapiesz trochę zakłóceń, w gorszym "nabawisz się" brumienia.

Z tego powodu wiele CD-ków które mają wtyczkę na kabel trójżyłowy bolec od uziemienia mają do niczego niepodłączony ......
W tej sytuacji pakowanie na siłę kabla tylko dlatego, że jest trójżyłowy trochę jakby mijało się z celem.

Do tego wiele dobrych przewodów ...... wygląda bardzo kiepsko i zwyczajnie więc nie sugeruj się samym wyglądem.
Zanim kupisz ten przewód ..... sprawdź czy trzy żyły są Ci faktycznie potrzebne.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...