Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać kable?


Recommended Posts

Mam kolumny Magnat Monitor 1000 i mam je spiete z amplitunerem zwyklym kablem z miedzi tlenionej zakonczone złoconymi wtykami.
I w zwiazku z tym mam takie pytanie:
Czy warto by bylo zmienic kable glosniowe w tym sprzecie? Znaczy sie oczywiste jest ze zmiana byla by dobra ale sęk w tym ze za kable mogłbym dać max 150zł, a potrzebuje 7m, czyli wychodzi ze mogę dać za metr max 22zł. Czy zmiana na kable właśnie w tym budżecie by sie opłacała? Czy wogóle byla by jakaś zauważalna różnica od tych zwyklych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... nie ma tam kabla 7m, bo musze miec przynajmniej 2 x 3,5m no i sa troche cienkie jak na takie kolumny chyba? Najlepiej zeby kable byly czyste bez zadnych bananow.


Rafal735r
Przekrój 2.5mm2 w QUED Original powinien wystarczyć icon_cool.gif , co do 1.5mm faktycznie jest trochę negatywnych opinii dot. tłumienia basu, na którym Ci chyba najbardziej zależy...
Masz np. odcinek 9.5m o przekroju 2.5mm2- więc zostanie Ci jeszcze 2.5 metra icon_lol.gif A jest też na dole strony informacja o cenie 11zł za metr, więc może utną Ci odcinek 7metrowy. I są to kable bez konfekcji.

...tylko pytanie czy na swoich Magnatach i przy takim ustawieniu usłyszysz różnicę???
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedalem odcinek 2x3,3m Audioquest CV4 za 200 zl. Jak poszukasz w uzywkach powinienes znalezc cos w podobnej cenie. Nowy CV4 mozna kupic gdzies za okolo 80 zl/m (mozliwe, ze taniej).
Gwarantuje, ze ten kabel nie ma konkurencji w swoim jak i znacznie wyzszym budzecie. Kabel jak na ta cene charakteryzuje sie bardzo dobrym basem, dynamika, barwna srednica, wysokie na prawidlowym poziomie. Kabel jak na ta cene jest bezkonkurencyjny (to nie tylko moje zdanie).

Wiem, ze moja propozycja lekko przewyzsza Twoj budzet, ale warto dolozyc !. Na dluzszy czas bedziesz mial spokoj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym po co kupowac nowe kable ? W kablach jedyne co moze ulec zuzyciu to wtyki. Jesli wlasciciel odpowiednio dba o kable - praktycznie sie nie zuzywaja. Polecam poszukac na gieldach, sklepach z 2handem.

Moge polecic jeszcze:

http://www.allegro.pl/item267189614_legend...a_2x2_5mb_.html
Tutaj cena lekko przesadzona (bo nowy), da sie taniej,
http://www.allegro.pl/item272870495_legend..._promocja_.html
tutaj masz za metr.
Klotz jest slabszy od CV4, ale gra bardzo dobrze jak na swoja cene. Mozesz sprobowac takze cos z XLO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mozna jeszcze sprobowac Audioquest Type 8. NIe znam tego kabla, ale moze ma podobny charakter do serii CV.



Audioquest Type-8 to bardzo przyjemny kabelek. Gdy go kupowałem 1,5 roku temu, nowy kosztował ok. 90 zł/metr. Nie chcę rozpisywać się na temat brzmienia - "magiczne" recenzje możesz znaleźć np. w archiwum "Audio".
Jeżeli chodzi o sens zakupu lepszego kabla - dobrze go kupić dla "świętego spokoju". Bo to, czy usłyszysz różnicę, czy tylko swoją sugestię - nikt Ci tego nie zagwarantuje. Jeżeli kłóci to się z Twoją logiką i percepcją - nie przejmuj się, nie jesteś sam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda, ze nie ma sobie rownych do 200 zl. Tak sie sklada, ze na poczatku mojej przygody z audio mialem Klotza, a pozniej wiele innych kabli.

Jest co najmniej kilka propzycji lepszych od Klotza nawet do 100 zl. Przykladem moze byc Cardas Crosslink. Nie jest to jakis super kabel, ale znacznie lepszy niz Klotz. Dosyc czesto pojawia sie na allegro w cenie 70-80zl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No nie wiem nie sluchalem. Moze to jest kwestia gustu kto jaki dzwiek preferuje? Ja zawsze dążyłem do sprzetu grajacego POPRAWNIE czyli na normalnym poziomie, zeby poprostu mozna bylo se posluchac muzyki w ludzki sposob, bo te diory co mialem to...



rafal735r,

Mam propozycje, dozbieraj troche pieniazkow i wypozycz IC i glosnikowe. Prawidlowo rozstaw kolumny i posluchaj. Sam sie przekonasz co Twoje obene kable sa warte. Sklepy 2hand, jak i sprzedajacy na gieldzie umozliwiaja odsluch testowy. Wplac kaucje i posluchaj. Nic nie stracisz, a zyskasz doswiadczenie. Jestem pewien, ze po takim odsluchu od razu stwierdzisz, ze te Twoje Klotze sa guzik warte icon_smile.gif
Oczywiscie nie warto inwestowac w nie wiadomo jak drogie okablowanie, bo po prostu w przypadku posiadanego przez Ciebie sprzetu - nie ma sensu.

Co do testowania kabli. Jesli dazysz do dzwieku grajacego poprawnie, na pewno dostrzezesz wiele niepoprawnosci w swoim systemie. Na dzien dzisiejszy Twoj system jest bardzo budzetowy. Wierz mi lub nie, ale na pewno nie gra on poprawnie. W takim budzecie po prostu musza byc jakies kompromisy. Oczywiscie dzwiek moze byc odtwarzany milo, moze sie Tobie podobac, ale czy jest poprawny ? Watpie...
Jeszcze takie sprostowanie. Majac na mysli poprawnie, mowie juz o klasie dzwieku przy ktorej nie dyskutuje sie o tym czy np. bas byl lepszy czy gorszy, ale o charakterze dzwieku. Przy pewnym budzecie dzwiek jest na podobnym poziomie, roznice sa tylko w charakterze odtwarzanej muzyki.

Zachecam do odwiedzenia sklepow, znajomych forumowiczow z ulubionymi plytami. W ten sposob sam sie przekonasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

A ja wiem czy ten Klotz taki zly


Miałem Klotza dwa dni i wywaliłem go, grał za ciężko, nie dało się tego słuchać.


Co znaczy ciezko? ja lubie ciezko icon_biggrin.gif Mnie nie stac na drut za 200zl. Z tego co dzis porownywalem, gra on troche mniej tupiącym basem niz zwykle z nieco przytłumioną srednicą i sciszoną górą. Ogolnie gra wiele lepiej od zwyklych, dzwiek jest bardziej szczególowy przy bardzo wysokich glosnosciach bo na zwyklym wszystko sie zamazywalo i robil sie harmider. jak systemn gral cicho to roznica byla mniejsza ale i tak na korzysc klotza.

Hybryd> raczej nie wypozycze nic bo u nas nie ma nigdzie nawet specjalistycznego sklepu audio, a do Olsztyna mam 100km wiec raczej chyba nie warto. Wydajac np 200zl na kable lepiej kupic nowe CD ktore napewno wniesie wiele wiecej do systemu niz kabelek. Za 200zl mozna miec juz calkiem dobrze grajacego "czterocyfrowego" denona.
Dla mnie to co mam w porownaniu do starych dior to gra Poprawnie, bo przedewszystkim wszystkie dzwieki sa dobrze i szczegolowo sluszalne nawet przy duzych glosnosciach bo diory to dawaly jeden wielki, niewyraźny łomot.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...