Skocz do zawartości

Pioneer A-333 - Pytanie


zioq3k

Recommended Posts

Witajcie!

znalazłem dość dobrą ofertę tego wzmacniacza lecz mam pytanie bo :

sterowania dzwiękiem sopran ,bass nie mozna ustawic tak aby dzialalo na wszystko naraz czyli na jedno urządzenie albo jeden kanal



Czy ten wzmacniacz tak ma czy to jest uszkodzenie?

Ewentualnie jak to jest? Na jeden kanał czy urządzenie? A może na jedną kolumne ?

Proszę o szybkie info

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzedawca mi tak powiedział.. również wiele nie zrozumiałem z tego icon_sad.gif

Mniej więcej , że tych pokręteł treble,bass itp nie można ustawić tak aby działały ze wszystkim na raz.. ponoć działają tylko na jednym kanale czy coś takiego



Czyli że np powiedzmy kręci pokrętłem bass no i mimo to efektu nie ma na obu kolumnach czy tam na 4 tylko na jednej lub dwóch..


Jakoś tak to rozumiem..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli balans jest ustawiony na zero (czyli idzie taka sama moc na lewą oraz na prawą kolumnę), to obie kolumny powinny grać tak samo (czyli wysokie i niskie tony takie same).
Jeżeli na 1 kanale (czyli na 1 kolumnie) masz np. słabsze basy, to najczęściej jest to wina kolumny - wystarczy zamienić lewą i prawą kolumnę i zobaczyć, czy coś się zmieniło.

Zazwyczaj jeżeli wzmacniacz gra inaczej na obu kanałach to dotyczy go mocy lub "brumienia" i wtedy może być problem z końcówką mocy odpowiadającą za dany kanał.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli balans jest ustawiony na zero (czyli idzie taka sama moc na lewą oraz na prawą kolumnę), to obie kolumny powinny grać tak samo (czyli wysokie i niskie tony takie same).
Jeżeli na 1 kanale (czyli na 1 kolumnie) masz np. słabsze basy, to najczęściej jest to wina kolumny - wystarczy zamienić lewą i prawą kolumnę i zobaczyć, czy coś się zmieniło.

Zazwyczaj jeżeli wzmacniacz gra inaczej na obu kanałach to dotyczy go mocy lub "brumienia" i wtedy może być problem z końcówką mocy odpowiadającą za dany kanał.

Pozdrawiam



Nie wiem na jaki ma balans ustawiony.. bo to jest wzmacniacz który planuje kupić bo jest w moim mieście a więc bym osobiście odebrał


No to w takim razie jak się nie uda wygrać licytacji A449 no to podjadę do gościa i przetestuje to i jak będzie ok to wzmacniacz biorę icon_smile.gif


Ale jak końcówka mocy dostaje no to nie ma co..

W końcu wzmacniacz o ile pamiętam z końca lat 80 icon_smile.gif chyba z 1988


A tak poza tym po zakupie lub w trakcie testów uzywanego wzmacniacza co najpierw powinienem sprawdzić ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał RoRo, jeśli coś nie działa choćby w jednym kanale a pokrętło balansu (balance) ustawione jest na zero (czyli powiedzmy na środku, nie przekręcone w lewo czy prawo), to niechybnie wzmacniacz jest uszkodzony i należy sobie dać z nim spokój. Wszystko powinno działać na wszystkie kanały. Przy zakupie używanego wzmacniacza należy sprawdzić, czy przy pokrętle balansu ustawionym na zero oba kanały (lewy i prawy) grają z taką samą głośnością. Czy nic nie szumi, burczy ani nie trzeszczy itp... . Czy regulując głośność potencjometrem wzmocnienia nie ma żadnych nieprzyjemnych w/w sensacji. Oczywiście należy się przyjrzeć, czy wzmacniacz nie ma poważniejszych śladów od uderzeń, pęknięć, deformacji obudowy, bo to może być znak, że komuś upadł albo został uszkodzony np. w transporcie. Patrząc na tylny panel zwróć uwagę, czy nie ma rdzy albo nierównomiernych zacieków. Może to świadczyć o przechowywaniu urządzenia w nieodpowiednich warunkach albo wręcz o tym, że jest to wzmacniacz np. popowodziowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...