Skocz do zawartości

Głośniki i wzmacniacz. Jakie?


Recommended Posts

Witam. Jestem nowicjuszem i nigdy nie zajmowałem się muzyką w samochodzie. Postanowiłem sobie kupić wzmacniacz i 4 głośniki , tylko problem w tym, że nie wiem jakie. Potrzebuje głośniki 2x 6x9, 2x 130mm + wzmaczniacz do tego. Czy dało by radę zmieścić się w okolicach 500zł? Czy mógł by mi ktoś pomóc skonstruować taki zestawik dla amatora? Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze proponuję kupić tylko głosniki na przód auta, te z tyłu są zupełnie zbędne, tylko niepotrzebnie psują odbiór stereo. Poza tym dzięki temu starczy Ci na cos lepszego z przodu.
Po drugie powiedz jeszcze, który rozmiar masz z przodu? 6x9 czy 13???
Po trzecie pamiętaj, że oprócz tego musisz mieć jeszcze trochę kabelków, oprawkę na bezpiecznik i inne pomniejsze części, które też kosztują, sumarycznie niemało...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie to ma być zestaw 4-kanałowy to moim zdaniem powinieneś powiększyć trochę budżet. Wtedy masz wzmaka Magnat HQ440/Edition Four, do tego set głośników od Hertz'a z serii D - DSK 130 + DCX 690. W przypadku, gdy budżet jest nie do ruszenia to poszukaj sobie tych eliptycznych na tył z Blaupunkt'a czy Magnat'a, ale tylko z tych dwóch, bo reszta w tej cenie to chińszczyzna.
Poza tym radzę jeszcze posprawdzać na stronach producentów jaka jest głębokość montażu tych głośników i zobaczyć czy się zmieszczą bez problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Magnat jaką sławą by się nie cieszył to niemiecka firma, która robi sprzęt solidny, można na nim polegać. Ten z Twojego linku to przykład typowego chińskiego produktu. Po czym to poznać? Najprościej to po podanej mocy... 1200W w tym przedziale cenowym = dobre żarty. Nie mówię, że to nie zagra czy coś, ale ja bym nie polecał, bo czasami to pogra miesiąc i się spali, a poza tym jakością to też na pewno nie grzeszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, wzmacniacz magnata ten co napisałeś, a czy głośniki mogą być wszystkie magnata? Bo ten Hertz troszke ma wysokie ceny. Rozumiem, że to super granie ale troszke cenowo nie daje rady

powiedzmy że te głośniki na przód: http://allegro.pl/magnat-edition-213-220wa...1773853553.html , a te na tył: http://allegro.pl/glosniki-magnat-6x9-edit...1782515047.html , + ten wzmacniacz co napisałeś. Dało by radę? icon_smile.gif Edytowano przez Mulek
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zagra, jak mówisz, że nie masz za dużych wymagań to pewnie będziesz zadowolony. Zastanawia mnie tylko kwestia basu, nie myślałeś o subwooferze? Z niewygłuszonych, plastikowych drzwi bez dystansów nie da się wycisnąć porządnego dołu, no chyba, że komuś wystarcza jak podbije sobie zakres 100-150Hz na radiu i głośniej buczy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego specjalnego nie trzeba tylko kable. Na zasilaniu + najlepiej z 10mm przekroju, a przynajmniej 5mm, - do karoserii, cieńszy, ale bez przesady.
Co do sygnału to już nie wiem czy masz w tym radiu wyjścia RCA, czy nie? Instrukcja jest do kilku modeli i nie wyjaśnia tego jednoznacznie. Jeśli nie ma to będziesz potrzebował jeszcze kostkę ISO, żeby sobie podpiąć nowe kable do sygnału do wzmaka i to tyle w sumie.
Zresztą jeśli trochę znasz się na tym to dasz radę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...