Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie używałem głośników od lat (jestem fanem słuchawek), ale chciałbym kupić coś niewielkiego, nie mam jednak pojęcia ile muszę wydać na zadowalający produkt. Przejrzałem kilka recenzji, ale nie potrafię sobie wyobrazić jak faktycznie opisywane głośniki będą brzmiały w porównaniu z tym co znam (czyli de facto słuchawkami). Nie wiem czy wystarczą mi głośniki za 100 zł, 300 zł czy 1000 zł (odniosłem wrażenie z recenzji, że poniżej 1k złotych nie ma nic wartościowego, mam nadzieję że jest błędne).

Wymagania:

-podstawowe zadanie - granie sobie cicho w tle, gdy czytam książkę lub krzątam się po pokoju, więc nie koncentruję się na samej muzyce,
-względnie naturalne brzmienie (jak na ten budżet), brak szumów,
-różnorodna muzyka, ale przede wszystkim ta, dobra jako tło, więc bez wątpienia ambient, drone, poważna od prahistorii do współczesność, jazz, post-rock, krautrock, space music, sludge etc. zapewne czasami jakiś post-punk, eksperymentalny rock, różne elektroniki etc., choć przeważać będzie muzyka instrumentalna,
-głośniki będą podpięte do PC, karta średniej jakości (Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic),
-pokój 3x4

Budżet: chciałbym kupić możliwie tanio, jeśli da się za 100 zł, to super - grunt żeby nic szczególnie w dźwięku nie raziło (przeciętnego słuchacza). Posłuchałem kilka utworów na 15-letniej mini wieży, którą kupiłem za grosze (ok. 6 milionów) i dźwięk mnie zadowalał, przeszkadzały tylko spore szumy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz głośniki komputerowe - czy miniwieżę do podpięcia pod komputer???

Z głośników stereo do kompa to rozsądny będzie wydatek w granicach 200-400zł (za nowe), coś z wyrobów Microlaba, JBLa czy Logitecha (i wtedy popatrz na dział PC-Audio/iPhone / iPod
http://forum.audio.com.pl/PC-Audio-iPhone-iPod-f5.html

Co do miniwieży to już rozpiętość jest spora - ale za używaną sensownie trzeba będzie liczyć od 300 do tysiąca (w zależności od wymagań).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo

dzięki!

@f1angel

Mam przyzwoite słuchawki przenośne za stówkę (Koss Sporta Pro), mam mini-wieżę kupioną prawie dwie dekady temu za różnowartość 6 stówek (powiedzmy), wydaje mi się więc logiczne, że można kupić coś co wyda z siebie w miarę znośny dźwięk za parę groszy. Brat ma słuchawki komputerowe za 150, które co prawda strasznie szumią i mają obrzydliwie podbity bass, ale poza tym nie są dalekie od tego czego szukam.

Głośniki komputerowe cenowo wyglądają zachęcająco, obawiam się tylko, że to sam bass. Tak czy owak wgłębię się w temat, co prawda tylko teoretycznie, bo przez najbliższe 3 tygodnie raczej nie będę miał możliwości posłuchania ich gdzieś w sklepie, ale może uda mi się czegoś sensownego dowiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile można kupić przyzwoicie brzmiące (no, powiedzmy) słuchawki, to dobrze grające kolumny w tej cenie są raczej pobożnym życzeniem.
Oczywiście zależy jakie kto ma wymagania, ale moim zdaniem nic dużo lepszego niż masz teraz w tej wieży nie kupisz. Chyba, że jakieś używane.
No i trzeba takie kolumny czymś napędzić. Potrzebny będzie wzmacniacz, bo nie wiadomo, czy to akurat nie Twoja mini-wieża generuje szumy, o których piszesz. Głośniczki komputerowe (2.0 lub 2.1) mają w sobie wzmacniacz (czyli można by powiedzieć, że są to kolumny aktywne icon_wink.gif ), ale za stówkę, to też raczej byle co będzie. Miałem kiedyś Creative Gigaworks T20. Grały naprawdę dobrze jak na takie komputerówki. Kosztowały jednak powyżej 200zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, to tylko sprzęt to cichego pobrzękiwania sobie w tle. Mówiąc inaczej coś na co się w zasadzie nie zwraca uwagi, a nie zwraca się uwagi jeśli nic nie jest szczególnie nie tak. Właśnie tak można scharakteryzować głośniki, których szukam - nic w nich mocno nie razi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crus, nie określiłeś się jednak, czy chcesz głośniczki komputerowe, miniwieżę, czy kolumny (pasywne) plus wzmacniacz?
A za 100zł. to raczej nic nie kupisz. Jeśli masz inne zdanie i uważasz, że można i warto to podeślij tu linki do ogłoszeń, aukcji itp. a ktoś lub ja postaramy Ci się wybrać z tego coś w miarę dobrego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zamówię jakieś komputerowe głośniczki za 100, zobaczę jak to gra. Jeśli nie będę zadowolony, to za 3 tygodnie, gdy pozbędę się gipsu zrobię sobie przechadzkę po sklepach i poszukam czegoś lepszego, mogąc sprawdzić jak gra w praktyce. Jednak kupowanie sprzętu muzycznego "na sucho", to średni pomysł...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najprawdopodobniej zamówię jakieś komputerowe głośniczki za 100, zobaczę jak to gra...


To popatrz na aledrogo na używane głośniczki JBLa, Harmana czy ciut lepsze modele Creativa czy Logitecha.
Kupisz za pół ceny coś, co kiedyś kosztowało 200zł i jest szansa, że będziesz zadowolony.

Pozdrawiam
PS. Przenoszę wątek do działu PC-Audio/iPhone/iPod , ponieważ chodzi teraz o wybór głośniczków komputerowych.
crus - popatrz na pokrewne tematy w tym dziale, dotyczące zakupu kolumienek do kompa...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...