Skocz do zawartości

Zestawik za rozsądne pieniądze.


Recommended Posts

Witam,

Czytałem post młodszego kolegi na temat budżetowego zestawu, rzeczowe odpowiedzi doświadczonych użytkowników skłoniły mnie do zasięgnięciu porady właśnie tutaj.
Więc tak, zaczynam składanie własnego zestawu analogowego. Właściwie już zacząłem, kupiłem gramofon Pro-ject RPM 4 a także stolik, półkę z granitową podstawką Target. I teraz pytanie brzmi co dalej. Jeszcze długa droga przedemna do osiągnięcia ciekawego efektu. Wiem że kolejnym krokiem jest zakup przed-wzmacniacza bądź samego wzmacniacza. Myślałem o czymś lampowym, co polecacie? A tak wogóle jak byście wykonczyli ten zestaw? Co myślicie o samym gramofonie?

Czekam na wasze sugestie i opinie.

********************************************************************************
****************************************************
AKTUALIZACJA 05/09/11

Zadalem Pytanie pare dni temu, niestety nie otrzymalem zadnej odpowiedzi. Ale nadal mam nadzieje.
Ponizej zdjecia zestawiku jaki zakupilem.

Polka Pod Gramofon firmy Target z malym upgradem, a mianowicie drewniana wkladka zostala zastapiona granitowa.


Stolik pod HiFi Target oraz podstawki pod glosniki Atacama 24


Pozdrawiam i nadal czekam na wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.
No dobrze a co to są rozsądne pieniądze? 200, 500, 1000, 2000, czy 10 000 a może więcej pln?
Co ma się znaleźć w tej kwocie .............

Zanim cokolwiek zacznę radzić na początek lekka "bura" icon_wink.gif
Otóż zaczołeś jak to mówią o D ..... strony.
Na cóż ci te podstawki, szafeczki, platformy skoro nie masz najistotniejszych elementów zestawu. Z całym szacunkiem ale podstawa pod gramofon to już gadżet który można, czasem należy nawet kupić, ale nie na początku ......

No dobra a teraz może garść sugestii jak ja bym do jeża podszedł.

Jeśłi przejrzałeś to forum to pewnie wiesz, że ja zawsze polecam elektrozłom czy jak kto woli tzw. vintage.
I tu dochodzimy do kolejnego pytania sprzęt ma być nowy, czy też może być używany, czy może być stary/bardzo stary - ot tak powiedzmy 30-40 lat?
Jeśli odpowiedź na ostatnie zapytanie jest twierdząca to ........ najprawdopodobniej będziesz mógł odpuścić preampa gramofonowego i poprzestać na czymś zintegrowanym.
Na równi możesz traktować "wysokie" modele wzmacniaczy jak i amplitunerów. ......
Aby nie ograniczyć się do ogólników, garść "konkretnych" propozycji tzn. modeli
Z Yamahy ..... Wzmacniacze CA-1000, CA-1000MKII, CA-1010, CA-2010, a-960, Amplitunery CR-800, CR-1020, CR-2020, CR-3020
Z Sansui trzy piątki czyli 555 (literek przed cyframi nie pomnę) - ale UWAGA, CD-ka to Ty sobie z tym wzmakiem nie posłuchasz (przynajmniej z przyjemnością)
Accuphase E-303

Wszystko to tranzystory, ........, zakres cenowy różny ale generalnie w 3kzł powinieneś się wyrobić. .......dostępność wyżej wymienionych modeli jest w większości wypadków dyskusyjna ale cóż nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Polecam e-bay .......

Teraz lampy hmm miałbym być może jakąś propozycję ale ponieważ zapewne będę sprzedawał z oczywistych względów nie mogę polecić ...........
Jeśli jesteś zainteresowany jakimiś szczegółami to PW proszę .......

Z rzeczy które polecić mogę ......... Lorelei od Markówa + Pre Phonomaster od Dubiela ...... jak dla mnie idealny zestaw ale budżet wzrasta dwu- trzy- krotnie w stosunku do tranzystora ..............

Jeśli natomiast kwoty o których było powyżej przyprawiły Cię o zawrót głowy i za żadne skarby nie chcę się zmieścić w budżecie a nie potrzebujesz kosmicznych mocy, proponowałbym rozwiązanie znacznie tańsze, niestety również nieco słabsze brzmieniowo ale oferujące rewelacyjny stosunek jakość/cena: a mianowicie DSH-303A Diora Merkury (brzydki jak noc ale gra fajnie), lub sporo droższy ale za to owiany legendą 5102, lub 5102 TE Radmor. Nie jest on znacząco lepszy od Merkurego za to splendor z posiadania Radka jest niepomiernie większy.

Wszystkie propozycje powyżej poparte osobistym doświadczeniem ...........
Siłą rzeczy wachlarz możliwości jest ograniczony z pewnością istnieje wiele innych ciekawych propozycji ale to już musi napisać ktoś kto tego spróbował na sobie ........

Nie ruszyliśmy jeszcze kolumn .............
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, mam juz gramofon Pro-Ject RPM 4 z wkladka Ortofon 510 Mk2, przedwzmacniacz taki za 100pln z elektronicznego (szkoda gadac) no i moje poleczki i podstawki. Zestawik tymczasowo podlaczony do kina domowego Samsung. To jest naprawde nic ciekawego ale mam nadzieje ze zaczynajac od tego bede w stanie zauwazyc kazda wprowadzona zmiane.

Interesuja mnie tylko lampy, zadne tranzystory. Przymierzam sie do Yaqin-ow 100b/MS20? jako koncowka mocy i Yaqinowy przedwzmacniacz. Aczkolwiek mam na oku jeszcze takie wynalazki:

Yaqin MC-84L
Art Audio Quintet
Advance Science XS-225R Tube Amplifier 2X25W + USB MP3
Advance Science AD601 Vacuum Tube Power Amplifier 2X25W
MingDa Meixing MC-7R Valve Vaccum Tube Pre-Amplifier

Licytuje swoje pierwsze glosniki B&W DM602.

Ale mam tez na oku:
B&W Dm 602 S3
Linn Kann Mk2
Mission 760i
Kef iQ10

lub cos drozszego jak Yamaha Soavo 3 Wolnostojace

Odtwazany bedzie glownie jaz( polskie lata 70), rock/classic rock, klasyczna, troche regge i plyta adele mojej dziewczyny.

Co o tym myslicie? Co polecacie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś przygotowany na niezły wzmacniacz lampowy i kolumny wolnostojące w cenie 5-10 tysięcy to popatrz na wątek
"Co z Jolidą 102b..."
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry76749
Jeżeli jesteś lub bywasz w Warszawie (nie napisałeś w informacjach o sobie, gdzie mieszkasz), to jest parę sprzętów do kupienia.
Poszukaj w tym właśnie wątku informacji o kolumnach Totem Staff (i jak grały w połączeniu z tymi wzmacniaczami) oraz wzmacniaczach (końcówkach mocy) lampowych PhaST i Omak oraz preampie PhaST i AVM.
O CDkach i kablach też jest tam mowa...
W każdym razie parę gotowych zestawów się tam przewija...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...