Skocz do zawartości

Kolumny VK 1004 - Jedna ma większy bas od drugiej


zioq3k

Recommended Posts

Witam!

mam dziwny problem z tymi kolumnami a mianowicie jedna gra ciszej lecz ma bardziej słyszalny bas a druga gra głośniej lecz bassy są mniej słyszalne

Jak ustawię balans no to lewa gra znacznie głośniej niż prawa

Wzmacniacz to Pioneer A-449

Dodam że kolumny są połączone dwoma różnymi kablami..


lewe są połączone chudszym kablem - te grają głośniej z mniej słyszalnymi basami ( nie wiem jakiej dokładnie firmy.. lecz nie Vk)

prawe są połączone grubszym kablem który był z głośnikami ( ten kabel jest Voice Krafta )

Oba kable mają taką samą długość - 6 metrów


kolumny są podłączone do komputera poprzez kabel 2x chinch - mini jack 3.5 (kabel to jakiś no-name )


A ogólnie no to te kolumny wcale nie są złe .. całkiem ładny bas , głośne i czysty dźwięk.. dopiero jak dam powyżej 6 na skali wzmacniacza 1-10 to jest przesterowanie.. ale to ponoć wzmacniacz się przesterowuje a nie kolumny ( ja uważam na odwrót ale tak ponoć jest... )


Proszę o info bo nie wiem czy lecieć po drugi kabel taki sam czy to nie tego wina

Pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jednakowa długość kabli jest ważna. Po prostu muszą być takie same (firma, rodzaj, przekrój itd... ). A potrzebne Ci takie długie kable?
Nim kupisz jednakowe kabelki spróbuj zamienić lewą kolumnę z prawą, czy wrażenia będą takie same?
Mam nadzieję, że sprawdziłeś pewność połączenia wszystkich kabli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie tylko jednakowa długość kabli jest ważna. Po prostu muszą być takie same (firma, rodzaj, przekrój itd... ). A potrzebne Ci takie długie kable?
Nim kupisz jednakowe kabelki spróbuj zamienić lewą kolumnę z prawą, czy wrażenia będą takie same?
Mam nadzieję, że sprawdziłeś pewność połączenia wszystkich kabli?


znaczy jeden to minimum 4 metry lecz w sklepie doradzili żeby miały oba taką samą długość..

A drugi musi mieć te minimum 6 aby kable się po pokoju nie walały..


No kable raczej są podłączone poprawnie - trzymają się wzmacniacza i kolumn.. .. ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tego nie sprawdzałem, ale zaleca się stosowanie kabli o takiej samej długości, nawet jeśli z jednej strony potrzebny Ci kabel o wiele krótszy. Bo jeśli są różnej długości a do tego o innym przekroju i innego rodzaju, to rzeczywiście może to słyszalnie wpłynąć na dźwięk. Dłuższy kabel nie może być zwinięty w regularny okrąg, gdyż wówczas tworzy się coś w rodzaju cewki, co też niekorzystnie wpływa na brzmienie.
Ale... nic nie napisałeś o tym czy coś się zmieniło gdy zamieniłeś kolumny miejscami (i oczywiście je przepiąłeś).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Osobiście tego nie sprawdzałem, ale zaleca się stosowanie kabli o takiej samej długości, nawet jeśli z jednej strony potrzebny Ci kabel o wiele krótszy. Bo jeśli są różnej długości a do tego o innym przekroju i innego rodzaju, to rzeczywiście może to słyszalnie wpłynąć na dźwięk. Dłuższy kabel nie może być zwinięty w regularny okrąg, gdyż wówczas tworzy się coś w rodzaju cewki, co też niekorzystnie wpływa na brzmienie.
Ale... nic nie napisałeś o tym czy coś się zmieniło gdy zamieniłeś kolumny miejscami (i oczywiście je przepiąłeś).


Po zmianie kolumn miejscami.. ta co grała głośno gra cicho z bardziej słyszalnym bassem a ta co grała cicho gra głośno z mniej słyszalnym basem..

a więc to nie wina kolumny..


swoją drogą zastanawia mnie czemu ludzie tak krytykują tą firmę Voice Kraft.. kolumny grają bardzo dobrze , głośno i czysto.. dopiero jak jest naprawdę bardzo głośno to jest przester..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie kto ma wymagania brzmieniowe. Moim zdaniem trudno jest nawet zrobić poprawnie brzmiące monitorki (Tannoy M1, Mission M30i) w cenie do 500 zł. A tak duże kolumny jak Twoje i do tego za 200? Zastanów się. Ja na to mówię "wydmuszki". No niestety. Wszystko co ma mieć jakąś przyzwoitą jakość (zarówno wykonania jak i brzmienia) musi niestety kosztować. Cudów nie ma.
Słuchałeś innych, dobrych kolumn, porównywałeś jak brzmią? Wiedziałbyś o czym piszę.
Zresztą poczytaj kilka opinii tu:
http://www.audiostereo.pl/voice-kraft-vk-1...inne_74697.html
Jeśli jednak wystarcza Ci taka jakość dźwięku i nie przeszkadza charczenie, to nic mi do tego.
Co do wcześniejszego tematu. Spróbuj jeszcze zostawić kolumny tam gdzie są a przepiąć tylko same kable. Jeśli prawie nic się nie zmieni, to znaczy, że winny jest wzmacniacz. Oby to jednak była wina kabli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszałem, pokombinowałem i tak: Kolumna która grała ciszej z mocnym bassem teraz gra głośniej trochę i nadal z mocnym bassem

Kolumna grająca głośniej bez basu gra nadal głośno bez mocnego basu... Przy wysokich tonach , melodii grają identycznie

Przy tej pionence:

http://www.youtube.com/watch?v=t4H_Zoh7G5A

Początek - grają tak samo lecz jak się zacznie moment gdzie już bas jest no to ta z bassem lepiej słychać.. koniec tak samo grają..



Te z gorszym bassem - wcześniej głośniejsze teraz po kombinacjach podobnie grające -

Kabel Lexton CCA-OFC 2,5MM

Czy może jednak ten z lepszym bassem ( o dziwo VOICE KRAFTA )


Voice Kraft OFC CABLE

Grubością podobne


EDIT: A nie jednak to samo tylko że na drugiej kolumnie.. podłączyłem tak aby obie były lewe (wzmak na 4 kolumny ) i grają obie identycznie.. a jak ustawię aby grały R/L no to już jest gorzej.. bez różnicy czy na A czy na B


Ale jeszcze jest szansa że to może kabel jack ? .. czy to już wzmak ma problem ??

Bo poprostu jedna kolumna jak jest normalnie L/R gra ciszej i tyle


Niedługo wróci z gwarancji Sony ST-S370 i sprawdzę jak się zachowują na kablu 2x chinch -> 2x chinch 1.8m

Bo ten co teraz mam to jest 10 m 2x chinch -> Mini Jack 3.5

EDIT2: ZNALAZŁEM PROBLEM - MÓJ WSPANIAŁY KOMPUTER ;x

Podłączyłem stary odtwarzacz mp3 i kolumny grają obie TAK SAMO!

Na całe szczęście to nie wzmacniacz.. a ten komputer niby balans ma poprawnie ustawiony a więc nie wiem w czym problem..



Tak poza tematem:

Co do lepszych kolumn to mam w drugim pokoju wieżę panasonic z kolumnami 15 wat i te VK grają lepiej od tamtych.. no ale jak tamte mają taką małą mooc to się nie dziwię.

A co do tego, że to wydmuszki no to ładne określenie heh - w sumie racja pewnie w środku pustka - To co w tej kolumnie waży 10kg..

swoją drogą ciekawe jaką te kolumny maja zwrotnice..

A co do charczenia to albo nie słyszę albo nie charczą.... Dopiero jak przesteruje je to charczą ( ale to logiczne )

Jak na 200 zł grają dobrze.. dla bardziej wymagającej osoby nie spełnią wymagań lecz dla osób które przeszły z plastikowej pierdziawki jak najbardziej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...