Skocz do zawartości

dwa źródła do jednej pary głośników


chekrsk

Recommended Posts

Dzień dobry!! tak da radę na dwa sposoby, ja tak używam, amplituner kina domowego i wzmacniacz stereo podłączone są do tej samej pary kolumn na przodzie, przy podłączeniu do aktywnego basu nie wolno w żadnym wypadku używać dwóch wzmacniaczy w tym samym czasie,
Wracając do podłączenia to sposób jest taki jak w moim domu, korzystając z B-wiringu jedno gniazdo w kolumnach dla wzmacniacza kina domowego jedno dla stereo, można zachować pełny b-wirining dla stereo stosując specjalną przejściówkę a oto i link do strony na której możesz zobaczyć jak taka końcówka wygląda: KLIK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,
Mam pytanie czy można podłączyć dwa źródła do jednej pary głośników np. amplituner kina domowego i wzmacniacz stereo. W tej chwili mam dwie pary głośników z przodu i chciałbym jednej się pozbyc bo zajmują trochę miejsca.



Ja mam po prostu przełącznik audio pomiędzy wzmacniaczem (wej. AUX), do którego podpięte są kolumny, a pozostałymi źródłami sygnału (magnetofon,. gramofon, zewnętrzne DVD. W zależności od tego, czego chcę używać, wybieram odpowiednie źródło. (Niezależnie od tego są jeszcze urządzenia podpięte wprost do wzmacniacza: tuner, TV i coś tam jeszcze...)
Przełącznik musiałem użyć, gdyż we wzmacniaczu zabrakło mi wejść na cały dodatkowy sprzęt.

Podsumowując: nie "dwa źródła do jednej pary głośników", ale wiele źródeł do jednego (najlepszego z posiadanych) wzmacniacza, do którego podpięte są kolumny.
Przy okazji unikniesz ryzyka jednoczesnego podania na kolumny sygnały z dwóch źródeł. icon_smile.gif

P.S.
Ważne, żeby ten przełącznik był naprawdę wysokiej jakości, żeby nie zepsuć tego, co daje przyłączony sprzęt.
Coś "markowego" - można znaleźć w Internecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam pytanie czy można podłączyć dwa źródła do jednej pary głośników np. amplituner kina domowego i wzmacniacz stereo.

Da się to zrobić, ale jest to niebezpieczne - trzeba pamiętać, by wzmacniacz i amplituner jednocześnie nie były włączone. Bo można spalić kolumny (głośniki w kolumnach) albo wzmacniacz/amplituner (zazwyczaj końcówki mocy...).

Lepiej już zastosować (lub zrobić sobie samemu) przełącznik 2wzmacniacze - 1para kolumn.
Porządny przełącznik będzie sporo kosztował, a tani - degradował dźwięk (pod warunkiem, że masz dobry sprzęt i usłyszysz różnicę).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...