Skocz do zawartości

MA ŚCIANY KRUSZYĆ


killswitch

Recommended Posts

Porady szukam. Pokój 16 m , dobra akustyka, sprzęt pomocniczy cd s2000 Yamaha,kolumny podstawkowe Paradigm Studio 40v4 w późniejszym czasie zamiana na signature s4v2. Oczekuję mocnego kontrolowanego basu, czytelnej średnicy, wysokich nie syczących, Może być chińczyk nowy używany, lampa, hybryda.Oczekuję pomocnych opinii. Kwota 5000 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kruszenia ścian najlepiej się nadaje młot pneumatyczny icon_wink.gif a do słuchania muzyki wzmacniacz.
Lampa do Twoich wymagań to chyba pomyłka, chyba, że jakaś chińska. Wzmacniacze lampowe służą raczej do delektowania się muzyką, brzmieniem a nie do przestawiania ścian.
A wzmacniacze, które mogą Cię zainteresować, to Krell, Audionet, Electrocompaniet lub Baltlab. Równie dobry, ale bardziej miękko i muzykalnie brzmiący może być jakiś Audio Analogue albo Musicl Fidelity (ale wyższy model, o conajmniej trzycyfrowym symbolu). Niektóre z nich znajdziesz tu: http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

http://www.kezard.com.pl/pl/advance-acoust...ort-gartis.html

(sklep absolutnie przypadkowy)

Mam starszy i tańszy model (MAP-105) i spisuje mi się znakomicie. Dźwięk jest neutralny, ale basu tyle ile trzeba.
Natomiast jeśli chodzi o syczące wysokie, to raczej z kolumnami powinieneś pokombinować.

Jak wspomniał kolega - nie wyobrażam sobie słuchania Marduka na lampowym wzmacniaczu...

p.s. "tego rodzaju muzyki" w śladowych ilościach, ale słucham, żeby nie było że gadam bez pokrycia icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

posiadam wzmaka z tej stajni i jakość dzwięku mi nie odpowiada [...] pod jaki sprzęt masz podpiętego wzmaka.



No, nic nie pisałeś, że masz i nie lubisz... icon_smile.gif

MAP 105, Dali Ikon 7, Denon DCD-510AE
Interkonekty Tara Labs RSC 1 Air, głośnikowe QED 4x4.

Ja jestem bardzo zadowolony, ale słucham głównie muzyki akustycznej (klasyka i jazz). Jak wspomniałem, łojenie to margines moich zainteresowań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

spokojniejszych klimatów



Heh, prawie dokładnie to samo powiedział przyjaciel, który był u mnie na odsłuchu - kiedy puściłem jakąś elektronikę, powiedział "on tu nie bardzo wie co z tym dźwiękiem zrobić".

To może za jakimś Denonem się też rozejrzyj - one zawsze mają bardzo zdecydowane brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz
Lampa - popularny "medialnie" niegdyś na tym forum Omak Jewel One (końcówka stereo) - ot takie delikatne 80W mocy z lampy icon_twisted.gif Ruszy wieko od trumny a poważniej z Infinity dawał aż miło.......
Jak wolisz monobloki Omak Jewel Three ....
Do tego jakiś preamp np Rotel.
Onegdaj na takim zestawieniu łoiłem Ozziego, Judas Priest, Iron Maiden i te klimaty ......

Kwestią otwartą jest skąd takie coś wytrzasnąć.

Z tranzystorów ....... Yamaha ...... jakaś AX-900 i masz spawarę aż miło - dobór kolumn .... w zasadzie obojętne. Wielkiej finezji w graniu tego wzmacniacza może i nie ma ale do metalu i ciężkiego rocka będzie jak znalazł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...