Skocz do zawartości

Magnat Quantum 605 + Yamaha RX-497


zydar

Recommended Posts

Witam nie dawno dostałem od mojego brata sprzęt Magnat Quantum 605 + Yamaha RX-497 i mam pytanie jak prawidłowo podłączyć te głośniki do wzmacniacza.

Dotychczas podpinałem z jednej strony kabel pod wejście głośników high + /- a z drugiej strony pod wzmacniacz do zestawu głośników A lewy + prawy, oraz podpiołem poprzez kabel chinch / jack pod laptopa Sony Vaio VGN-FW, niestety głośniki brzmią bardzo kiepsko, środkowego głośnika w ogóle nie słychać, dzwięk jest przytłumiony i wysokich tonów prawie w ogóle nie słychać.

Czy może to być wina kiepskiej karty dzwiękowej?

Wiem że brat głośno grał na tym sprzęcie może coś się przepaliło czy coś?

W załączniku przesyłam zdjęcia

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo ludzi zajmujących się naprawą głosników - zamiast wymieniać na nowe można oddać do naprawy.
Wystarczy popatrzeć na aledrogo - jest trochę ogłoszeń o naprawach. A jeżeli nie ma w okolicy takiego fachowca - to wysyłasz uszkodzone i przysyłają pocztą/kurierem po naprawie. Koszt - kilkadziesiąt złotych.

Na wszelki wypadek sprawdź też koszt nowego głośnika u dystrybutora i porównaj ceny...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...