Skocz do zawartości

pomoc w doborze sprzętu


LupusPierdus

Recommended Posts

Witam.
Nazywam się Tomek i jestem nowy na tym forum.
Wątków w tym stylu to pewnie stali bywalcy mają już dość, jednak spróbuję i poproszę o pomoc w doborze sprzętu. Od razu chcę zaznaczyć, że przeczytałem tutaj kilka wątków w tym stylu. Więc proszę nie odsyłajcie to ów takich.
Budżet to 3000-3500 zł. Potrzebny jest wzmacniacz, odtwarzacz cd + głośniki.
Sprzęt może być używany lub nowy.
Kilka informacji: to będzie mój pierwszy sprzęt audio, do tej pory muzyka z komputera :/ ; muzyka jaką słucham to nisko zestrojone dźwięki: stoner, doom metal kapele jak Electric Wizard, Ufomammut...(http://youtu.be/Z9MTscBEb3g)
Pomieszczenie w jakim ma stać sprzęt to pokój ok. 25 m2. Do sprzętu podłączony będzie też gramofon (na razie stoi u mnie Universum "Studio Automatik System 6000" ) oczywiście będzie szedł do wymiany, ale na razie będzie musiał wystarczyć.
Pomoc jaką chciałbym uzyskać to np. linki do konkretnych sprzętów (sklep/allegro)jaki polecacie!
Z własnych źródeł wiem, że do mojej muzyki a raczej ogólnie określanej jako rock najlepiej nadawał by się sprzęt firmy Rotel, NAD , ARCAM.

aha jeszcze jedno - głośniki -kolumny podłogowe czy podstawkowe??

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że poczytałes. Temat można powiedzieć wzorowy i to się chwali icon_wink.gif

Myślałeś może o zachowaniu komputera jako źródło dźwięku? Jest to opcja wygodna i oferująca w sumie lepszy stosunek cena/jakość niż zwykły CDek.

Kolumny koniecznie podłogowe, jeśli bas odgrywa dużą rolę i masz te 25m2.

Co do opcji to ja bym się zdecydował na komputer jako źródło, wtedy kupujesz sobie DACa na USB np. link, do tego używanego wzmaka (najlepiej szukać czegoś w okolicy, żeby dało się obejrzeć przed kupnem) przykłady: ROTEL, Musical Fidelity, ARCAM, NAD.
Jak będziesz miał elektronikę to warto znaleźć salon audio i wybrać się z nią do nich. Posłuchać kilku zestawów kolumn, po czym tą, która się najbardziej spodoba wypożyczyć do domu, to co moim zdaniem byłoby warte uwagi: Paradigm Monitor 7 v.7, JAMO C805, Magnat Quantum 605, B&W 654.

Moim zdaniem to będzie najbezpieczniejszy sposób kupna pierwszego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

dzięki za rady.
Co do DACu i generalnie kompa jako źródła podchodzę sceptycznie, ale tylko dla tego, że kolekcjonuje CD i vinyle, więc wolałbym jednak pójść w odtwarzacz cd.
Trochę się tego nazbierało i w końcu było by miło posłuchać tego wszystkiego na dobrym w miarę sprzęcie icon_wink.gif .
Prosiłbym więc, także o rady co do odtwarzacza.
Na innym forum wyczytałem ze NADy to jednak nie do mojej muzyki, z powodu "problemu z basem" (słaba kontrola) . Ale Rotel, Arcam faktycznie, przez wielu polecany sprzęt.

Polecono mi również taki sprzęt :
http://allegro.pl/carver-cm-1065-w-orygina...1808651794.html

źródła internetowe icon_wink.gif chwalą ten wzmacniacz i również jest polecany do ciężkiego grania.
co o nim sądzicie?

Plan generalnie na razie mam podobny to twojej rady pacio94 , czyli kupić na poziomie wzmacniacz do tego tego odtwarzacz cd, a potem już odsłuchiwać kolumny i coś wybrać icon_smile.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podchodziłbym do DACa sceptycznie. Sam kolekcjonuję płyty, ale jako, że jestem leniwy z natury muzyki słucham głównie z komputera. Musisz pamiętać, że komputer nie = MP3, można robić bardzo dobre audiofilskie "ripy" do formatów bezstratnych jak FLAC, APE czy klasyczny WAV i to wszystko zupełnie darmowym programem Exact Audio Copy. Później odtwarzanie za pomocą również darmowego foobar'a 2000 i masz wysokiej jakosci źródło za niewielkie pieniądze.

Co do tego Carver'a to pierwszy raz widzę coś takiego na oczy, ale opinie wszędzie się powtarzają, a wynika z nich, że to będzie sprzęt dobry dla Ciebie. Ja osobiście podjąłbym ryzyko icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...