Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jestem w trakcie wyboru głośników 2.1/2.0 głośniki służą mi do słuchania muzyki i oglądania filmów, dlatego szukam czegoś z dobrym pasmem i ładnie tworzoną sceną - muzyka, oraz jednocześnie coś co zapewni dobre efekty podczas oglądania filmów - strzały, wybuchy itp.
Po przeczytaniu dziesiątek recenzji, for, testów i opinii wybór padł na;

1. MODECOM MC-HF40 - http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=94887
2. Microlab FC-530 - http://www.denikomp.pl/microlab-glosniki-f...51,9200%29.aspx

I teraz mam dylemat, które z nich najlepiej wybrać, czy możecie podpowiedzieć.
Dodam, że głośniki będą wpięte do laptopa (w zakupie planowana jest zewnętrzna karta ASUS XONAR U3), będą ustawione za plecami ok 2m ode mnie w pokoju ok 20m2, spotkałem się z opiniami że FC530 nie wyrobią w takim pokoju, że zabraknie im "mocy".

Pozdrawiam .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zrobiłbym tak gdybym miał swoje mieszkanie to jest wynajmowana stancja, ale jako student wiecznie nie będę mieszkał w takim pokoju, następny może być mniejszy, pytanie jest takie czy FC530 da radę jako tako, nie chodzi mi to by sąsiedzi czuli piękne uderzenia bassu, po prostu by móc spokojnie i dobrze obejrzeć filmy i odczuć "efekty" wybuchów itp, oraz by bez większych zarzutów co do głośników w tym przedziale cenowym móc posłuchać muzyki, wcześniej miałem Logitechy X-240 - jak na zamkniętą w plastiku elektronikę nie było tragedii czy w przypadku FC530 będzie podobny efekt czy może lepiej? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz radę wstawić suba pod biurko (bliskosć wszelkich scianek znacznie wzmocni bas) i do muzyki postroisz sobie bas EQ z nagraniami testowymi to efekt na pewno Cię zadowoli.

Polecam do odsłuchów foobar2000 + plugin Graphic Equalizer (nie ten wbudowany, bo ten jest bardziej rozbudowany). Co do nagrań testowych to sprawdź AudioCheck, chodzi mi o test basu, sterujesz tak EQ, żeby pasmo było w miarę równe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobara używam w sumie od samego pocztu, będę musiał poszukać sobie tego EQ do nowej wersji a nie chciałbym jej zmieniać bo narobiłem się przy skórze foobara. Z Soobem będzie problem ponieważ ja w pokoju nie mam mebli jedynie metalowo szklany stolik, skórzany wypoczynek i komodę ale coś wymyślę umieszczę go pomiędzy ścianą a wypoczynkiem, wcześniej soob od logitech x-240 był zmieszczony pod wypoczynkiem, może i tym razem jakoś na leżąco wejdzie w końcu to 240mm więc może da rade icon_wink.gif

Nie chcę zakładać kolejnego tematu więc wrzucę pytanie tutaj, bolączką tych głośników są baardzo krótkie i marne kable, ja chciałbym kolumienki rozstawic w odległości ok 2 od siebie pomiędzy nimi soob dlatego potrzebuje wymianę kabli pytaniem jest tylko (trochę durne ale nie mam ich jeszcze w domu) najlepiej kupić dobre, solidne miedziaki odpowiedniej długości, odciąć końcówki i przylutować do kabli czy gotowane kable RCA - miniJACK?
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szalał z tymi kablami, może nie od razu jakies pierwsze lepsze badziewie, ale też nie grube głosnikowe. Wystarczy, że będą miały przekrój koło 3mm żyła (łącznie z izolacją, a nie sam przewodnik), a przy tym ważne, żeby mieć kabla tyle ile potrzeba, bo im dłuższy tym może być gorzej (mówię o zakłóceniach itd.).

Poza tym może warto spróbować wyjąć woofery z satelit i założyć nowe kable bezposrednio, a nie doczepiać przedłużki...

Co do Foobar'a to przecież skórkę możesz eksportować i wgrywać nawet na innych komputerach, więc jaki problem? EQ znajdziesz na ich oficjalnej stronie, ostatni wersja jest z maja 2011.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam jakiś kabli i w oko wpadły mi kable do głośnikowe Procab LS25 - http://allegro.pl/ls25-kabel-glosnikowy-pr...1799562040.html
Teraz tylko pytanie, czy warto kupić po prostu na metry bieżące tego typu kabel uciąć aktualne przy kolumnach i dolutować zakupione ?? Obejrzałem kolumienki i nie ma opcji ich rozkręcenia, albo obudowa jest zaciśnięta na jakieś zatrzaski albo po prostu na stałe zlana ze sobą,
Kabel 2xRCA-Jack 3,5 - http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-2xrca-d...1801598657.html (od PC do wzmacniacza) warto?
Oraz kabel zasilający też bardzo krótki, kupić po prostu dwużyłowy kabel zasilający z wtyczką, uciąć aktualny i zlutować z nowym?
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelity da się rozkręcić bez problemów, maskownica jest na bolcach, więc wysunie się jak ją podważysz, a tam są już normalnie śrubki.

Zasilający na pewno da się wymienić po rozkręceniu "wzmacniacza", więc lepiej zrobić to bez zbędnego sztukowania.

Ten IC 2RCA-jack będzie ok, to to samo co Profigold, chińskie, ale w tanich zestawach zupełnie wystarczający.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...