Skocz do zawartości

Dźwięk przestrzenny w słuchawkach, jak to działa ?


Recommended Posts

Cześć
Mam parę pytań dotyczących dźwięku przestrzennego w słuchawkach.
Zacznijmy od zastosowania w jakiś 90 % są to gry typu FPS w najbliższej przyszłości Battelfield 3 a aktualnie BC2
Karta dźwiękowa to Asus Striker Extreme SoundMAX Audio
Aktualnie posiadam słuchawki Logitech G35 z jakimś tam „magicznym” systemem 7.1 dźwięk jest nawet ok ale posiadają podłączenie przez USB a to już się średnio sprawdza i przez to chciał bym kupić coś innego.
Czytałem trochę na temat słuchawek i większość znacznie bardziej poleca zwykłe słuchawek dużo dobrego słyszałem o tych CREATIVE AURVANA LIVE niż te „for gamers” z tymi 5.1 czy 7.1

I teraz moje pytanie jak działa ten dźwięk przestrzenny że jestem w stanie usłyszeć czy ktoś nadchodzi z przodu, tyłu itd.w tych 5.1 jestem to w stanie zrozumieć, a w tych normalnych słuchawkach gdzie przecież są 2 głośniczki to mój umysł nie daje se rady czy ktoś wytłumaczył by to tak „na chłopski rozum” albo zna jakiś dobry artykuł na ten temat ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie dobre słuchawki stereo (co nie znaczy, że jak drogie to dobre) powinny zapewnić dźwięk "przestrzenny". W praktyce bardzo ciężko będzie uzyskać zadowalające efekty na zwykłym stereo. Do grania polecam słuchawki 5.1, konkretniej TEAC HP-10/11, posiadam takowe i pod względem możliwości "śledzenia" po dźwięku są świetne, od czasu do czasu postrzelam sobie trochę w CSie, więc rozumiem, że to jest ważna sprawa, CAL! też mam i to zupełnie nie to przy graniu (co innego w muzyce).
Te TEACe mają jeszcze to do siebie, że im lepszy sygnał się im poda tym bardziej zadziwiają. W grach z kompa jest ekstra, ale to co przeżyłem po podłączeniu do Blu-Ray'a i amplitunera przeszło moje najśmielsze oczekiwania, nie sądziłem, że można wydobyć takie efekty z kilku głośniczków na głowie...

100% polecam!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...
Dnia 14.09.2011 o 16:00, pacio94 napisał:

Ogólnie rzecz biorąc jak na stereo to są dobre słuchawki i wszechstronne, w grach dają radę, ale tak jak mówię to jest dobrze JAK NA STEREO. TEAC to zupełnie inna bajka.

Ja mam JBL Tune 500 i dają sobie radę wyśmienicie 

Edytowano przez L. S
Model mi się pomylil xD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...