Skocz do zawartości

Yamaha RX-V3800 i test w Audio 11/2007


mar12bo

Recommended Posts

Witam wszystkich.

W ostatnim numerze Audio (11/2007) zamieszczony został test amplitunerów, w tym Yamahy RX-V3800. W teście tym amplituner ten przedstawiany jest jako sprzęt 9 kanałowy (mogący np.: pracować w pierwszej strefie w systemie 5.1 oraz w dwóch pozostałych w 2.0). Tymczasem w instrukcji obsługi oraz na stronach producenta (np: http://www.yamaha-hifi.de/index.php?lang=e...1&idcat2=2) jest on opisany jako sprzęt 7 kanałowy. Chciałbym się dowiedzieć jak jest faktycznie, gdyż jestem zainteresowany tym modelem. Powiem szczerze, że informacja zamieszczona w Audio 11/2007 bardzo mnie zaskoczyła.

Dziękuję za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety pan recenzent coś źle zrozumiał, gdyż ten model ma siedem końcówek mocy i 11 wyjść na kolumny. Może pracować on w konfiguracji:
2.0
2.1
3.1
4.1
5.1
7.1
5.1 plus fronty w bi-amping'u
5.1 plus przednia para presence
5.1 plus 2.0 dla drugiej strefy
3.1 plus fronty w bi-amping'u
3.1 plus przednia para presence
3.1 plus fronty w bi-amping'u plus 2.0 dla drugiej strefy
3.1 plus przednia para presence plus 2.0 dla drugiej strefy
3.1 plus 2.0 dla drugiej strefy, plus 2.0 dla trzeciej strefy
2.1 plus fronty w bi-amping'u plus 2.0 dla drugiej strefy
2.1 plus przednia para presence plus 2.0 dla drugiej strefy
2.1 plus 2.0 dla drugiej strefy, plus 2.0 dla trzeciej strefy

.1 to subwoofer, więc można go włączyć lub nie.
Druga i trzecia strefa, może być włączona przy wyłączonej strefie pierwszej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak też myślałem, że jest to pomyłka... Niestety, ale daje to do myślenia i każe zastanowić się nad sensem pisania tego typu recenzji, skoro błąd popełniany jest już na samym początku i to raczej w dość prostej sprawie...

A swoją drogą jeśli chodzi o strefy. Planuję wykorzystać ten amplituner (lub tańszy v1800) do nagłośnienia trzech pokoi. Piszesz, że druga i trzecia strefa może być włączona przy wyłączonej pierwszej. Czy to oznacza, że w pierwszej nie będzie mogła być włączona muzyka w systemie 2.1 jeśli chciałbym uaktywnić drugą i/lub trzecią? Zakładam, że każda ze stref ma inne źródło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz niezależnie włączyć dowolną z trzech stref, czyli:
I, lub II, lub III, albo I i II, albo I i III, albo II i III, albo I i II i III.
Dodatkowo w każdej strefie (pokoju) może być inne, lub takie same, źródło sygnału. W sumie jest tak sprytnie zrobione, jakbyś miał 3 niezależne zestawy audio. Dla obsługi strefy II i III jest osobny, mniejszy pilot.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź.

A czy może orientujesz się w następującej sprawie. Chciałbym mieć możliwość zdalnego sterowania amplitunerem i odtwarzaczem DVD ze strefy 2 i 3. Można zakupić przedłużać pilota, ale chciałbym wykorzystać wejścia IR Remote jakie znajdują się w amplitunerze, gdyż mam możliwość położenia dodatkowego przewodu ze strefy 2 i 3. Niestety nie mam pojęcia i nigdzie nie znalazłem, jakie odbiorniki IR można podłączyć do tego wejścia. W instrukcji niewiele na ten temat napisali. Czy można podłączyć np: standardowy odbiornik IR jaki jest stosowany w kartach telewizyjnych?

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...