Skocz do zawartości

Stereo,Kino domowe?


midec

Recommended Posts

Witam wszytkich.

Pozwolilem sie wprosic na forum w celu poproszenia o uzyskanie rady odnosnie zakupu sprzetu. Szperalem w dziale stereo i kino domowe i mam metlik w glowie co wybrac.

Sprzet do 4000-6000 zlociszy-ewentualnie z lekkim naddciognieciem do 7000 zlociszy w raz z glosnikami. Chcialbym aby gralo to pod naszym led-em podczas ogladania filmow i dawalo fajny efekt a zarazem do odsluchu muzy(Jopek,Zucchero,Bill joel,Metallica,AC DC,jazz-ik). Czytalem ze jesli pod Tv to kino ale juz nie do odsluchu muzyki. Czytalem ze lepiej zaczac od stereo i kompletowac to pozniej do Audio pod TV. Pomieszczenia w ktorym bedzie znjadowal sie sprzet jest wym. 4mx5m, ale chcialbym takze zeby mozna go bylo zaadoptowac w pomiesczeniu 5mx9m.

Prosze doradzcie co kupic jak to wsztko poskaladac zeby zona w koncu mogla posluchac muzyki a i ja mial lzejsza glowe i tez ucieszyl swoje ucho.

Dziekuje i Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo w tej samej kwocie zagra dużo lepiej, to dość proste i logiczne. Pytanie czy jesteś w stanie wydać teraz powiedzmy te 6000zł na dwa fronty, wzmocnienie i odtwarzacz, a później dorzucić jeszcze trochę na pozostałe głośniki do kina?
Druga sprawa to to, że nie da rady kupić sprzętu, który zagra dobrze w 20m2, a potem w 45m2. Opcją jest zakup teraz frontów, które dadzą radę w 20m2, albo będą nawet troszkę za duże do tego pomieszczenia, a później ewentualne dokupić sobie duży subwoofer (swoją drogą też trochę będzie kosztował, bo model na dużych głośnikach tanie nie są, a tobie zdecydowanie będzie trzeba porządnej membrany, żeby poruszyć tyle powietrza) do tych 45m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli może to być sprzęt używany to sytuacja w sumie się zmienia diametralnie. Za 2000zł kupisz już porządny amplituner kina z górnej półki, do tego odtwarzacz wedle uznania może być od razu Blu-Ray, tylko dobrze byłoby, żeby miał dekodowanie sygnału HD Audio na pokładzie (niestety kojarzę tylko OPPO z taką opcją, a one są dosć drogie icon_confused.gif ).
No, ale dobra przypuśćmy, że zaszalejesz i kupisz sobie tego OPPO BDP-93EU, bo naprawdę warto te odtwarzacze są warte przynajmniej dwa razy więcej niż kosztują i to nie kolejne hasło marketingu, czy opłaconego testu. Kluczem jest to, że producent sprzedaje je bezposrednio, a nie przez milion dystrybutorów itd.
Zostaje nam 3000-3500zł, trzeba to podzielić 50/50 na ampa i fronty. Przykładowo to co teraz można wyrwać na allegro:
Denon AVC-A1D
ROTEL RSX-1056
ARCAM AVR300
kolumny to już temat rzeka to one mają największy wpływ na efekt końcowy, dobrze jest posłuchać czegos przed zakupem. Tak w ciemno do rocka poleca się B&W, ale tak jak mówię, takie kupowanie to spore ryzyko, potem się nie spodoba i trzeba sprzedawać. Jak kupisz używki to będzie o tyle mniejszy kłopot, że w razie czego można je odsprzedać w sumie nic, albo niewiele tracąc. Z takich, które są dostępne i brałbym osobiscie pod uwagę:
-Cabasse Tobago MT3
-Focal Jm.Lab 716S
-Monitor Audio Silver 8i (jeśli wystarczy funduszy to naprawdę warto)

Do tego potrzeba będzie jeszcze trochę kabelków, ale na początek wystarczy przeznaczyć na nie pewnie ze 300zł (cały komplet interkonektów i głośnikowych), a później najwyżej będziesz się zastanawiał nad czymś lepszym jak już skompletujesz cały zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jesli chodzi OPPO no to po tym co wyczytalem o tej ,,puszce'' to fakt,ze jesli chodzi o formaty odczytu to mozna smialo powiedziec ze to kombajn by najmniej ja tak wnioskuje,ale nawiaze do tego ze ja jestem laik w tym temacie. Odtwarzac BR dostalem przy zakupie TV wiec mysle ze ten OPPO ktory proponujesz jest zbteczny. Obstawiam za Twoim ze lepiej wycelowac wiecej na dobre glosniki

Gdybys mial kupic uzywke ale bez BR czyli sam cd z dvd?

Ja z allegro raczej nie mam szans zakupu bo nie ma mnie w Kochanej Ojczyznie i raczej bede szukal na E-bay.co.uk lub e-bay.com

Z gory Wielkie dzieki za poswiecenie swojego czasu i pomoc

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostałeś BR z TV to przecież masz w nim także DVD i CD... w czym problem? Jaki to jest model i marka, może na razie wystarczy, a za jakiś czas go wymienisz. Poza tym OPPO nie jest zbyteczny, bo to nie chodzi tylko o same formaty, ale o samą w sobie jakość, która w przypadku OPPO jest niespotykana jak na odtwarzacz BR.

Jeśli jesteś w UK to polecam zajrzeć na avforums.co.uk można tam wyrwać sprzęt w super cenie i w dodatku od znawców w super stanie, to dużo lepsze niż serwisy aukcyjne. Jednak tu już ciężko cos polecać, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo co i za ile akurat się wyrwie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...