Skocz do zawartości

Stary Technics=>nowy technics?


towd3e

Recommended Posts

Witam
Aktualnie jestem posiadaczem następującego sprzętu:
http://allegro.pl/technics-sh-8058-dobry-k...1813782441.html
http://www.audiostereo.pl/technics-su-z55-...-tym_14434.html (ta dolna część tylko)
oraz parę Altonów 70
jako odtwarzacz http://cokupic.pl/produkt/WIWA-HD-238-USB , ponieważ odtwarzacz Technicsa już odmówił posłuszeństwa icon_sad.gif
I tak, najsłabszym ogniwem jest odtwarzacz bo masakruje dźwięk nawet z oryginalnych płyt ( do filmów od biedy jeszcze można używać), do korektora nie mam zastrzeżeń, do głośników też raczej no i wzmacniacz raczej też nie mam do niego nic złego, ale po podłączeniu kompa trzeba uważać, żeby kablem nie ruszyć bo zaraz zaczyna szaleć i trzeba go restartować, po podłączeniu piecyka od gitary musiałem go odłączać po 5 sekundach bo strasznie buczało. Ogólnie dźwięk puszczany z kompa (nawet płyty CD) jest o niebo lepszy niż puszczając z tej WiWY. I teraz pytanie nr. 1 czy wymienić po prostu odtwarzacz np. jakiś właśnie DVD/CD czy nawet BD/DVD/CD z myślą o przyszłości? i resztę zostawić. Jako, że ten sprzęt mam po ojcu i ma on ponad 20 lat to czy zacząć myśleć o całkiem nowym sprzęcie. Zastanawiałem się np. żeby wymienić wzmacniacz, korektor na to:
http://allegro.pl/okazja-technics-sh-ge70-...1804410015.html
http://allegro.pl/technics-su-v45a-potega-...1811125576.html
i jakiś właśnie multi odtwarzacz, jako taki upgrade starego sprzętu. Tylko teraz czy się właśnie w to bawić czy to cośkolwiek zmieni.
Jeżeli chodzi o całkiem nowy sprzęt to jak coś mógłbym przeznaczyć tak ok 3000zł. Tylko jeżeli nie musiałbym do nie ma takiej potrzeby.
Posiedziałem popatrzyłem na ceneo co jest teraz w sprzedaży ale tego jest tyle, że nie wiem co wybrać. Ojciec ma teraz zestaw kina domowego
-amplituner 5.1 Pioneer i kolumny JAMO 5.1 (zabijcie mnie, ale nie pamiętam modelu). I jak odpalałem w trybie Stereo to nawet po ustawieniu maksymalnego bassu grało gorzej niż te moje altony. Czy to wina tego, że jest głośników 5 a nie 2 ? Bo perkusji, szczególnie stopy w ogóle nie słychać, gdzieś się tak gubi. Chyba, że utwór się zaczyna od samej, mocnej perkusji to wtedy to brzmi. Może przesadzę ale mój zestaw z kompa 2.1 Creativa jeżeli się nie przesadza bassem i głośnością brzmi naprawdę dobrze. To chyba tyle co na razie chciałem przekazać, jeżeli nie jest po polsku to przepraszam z góry. Proszę o jakieś porady co wykombinować. Mój pokój ma 13m2 więc mi to w zupełności wystarczy. A co do muzyki to od ciężkiego death metalu po muzykę symfoniczną, od hip hopu po dub step.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgubiłem... co w końcu masz zamiar kupić? Jesli miałbys 3000zł to ja bym się mocno zastanowił nad sprzedaniem wszystkiego co masz teraz, dorzuceniu kasy, którą na tym zarobisz do tych 3000zł. Będziemy mieli wtedy powiedzmy 3500zł, za 500-600zł kupisz sobie dobrą kartę dźwiękową do komputera np. ESI Juli@, albo coś tego pokroju, 300 przeznaczysz na podstawki pod monitorki i resztę, czyli te ~2800zł wydasz na aktywne monitory studyjne. W tak małym pomieszczeniu to będzie rozsądne rozwiązanie, dodatkowo łatwe w ustawieniu, konfiguracji itd.

Sprzęt:
-FOSTEX PM-2 II/Pioneer S-DJ08 (te Pioneer'y to naprawdę ciekawa oferta, tylko musiałbyś się pospieszyć)
-ESI Juli@, albo jesli grasz na gitarze to wogóle pójsć w cos uniwersalnego typu M-Audio Fast Track
-standy
Do tego dwa kabelki i wszystko gra icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się jasno nie określiłem, no więc przedstawiłem swój aktualny sprzęt, i że muszę wymienić odtwarzacz tylko teraz po pierwsze czy kupić taki multi DVD/CD(może i BD) czy zostawić tamtą wiwe sobie na filmy i kupić normalny odtwarzacz CD. Po drugie pisałem, czy opłacałoby się zmienić te stare części Technicsa na nowsze, te które podałem. Po trzecie napisałem czy lepiej jednak wymienić wszystko tak do ok. 3 tysięcy. Od razu zaznaczę, że nie za bardzo mam chęć szukania oferowania się ze sprzedażą tego starego sprzętu, chyba że popróbowałbym wśród znajomych.
Czemu uważasz, że porządna karta dźwiękowa + te monitory będą lepszym rozwiązaniem niż wzmaczniacz + odtwarzacz + kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że monitory + karta zagrają lepiej od wzmaka + CDka + kolumn. Moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie, bo jest bardzo wygodne, wszystko masz w plikach na komputerze nie trzeba przerzucać na tacce płyt, a poza tym przy zakupie takich monitorów nie trzeba się martwić o kable głośnikowe, dobranie wzmacniacza do głośników itd. To są plusy, a brzmienie wcale nie będzie lepsze, ale też moim zdaniem nie gorsze, więc to całkiem dobre rozwiązanie.

Co do twoich rozważań to ja bym nie pchał się w kolejnego Technics'a to nie jest sprzęt wysokiej jakosci, ewentualnie możesz kupić zestaw innej firmy, ale to wszystko się sprowadza i tak do zakupu nowego setu z kolumnami, bo Altony to też nic wielkiego.

Kupno CDka będzie najszybsze i najtańsze, ale ja bym się zastanowił na opcją komputera zamiast CDka, naprawdę super sprawa, polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli stacjonarny to nie ma problemu, w końcu twoja kasa, twój wybór. W tej kwocie do rock'a wziąłbym wzmaka Advance Acoustic MAP101. Co do kolumn to sprawa nie jest taka prosta, bo jak się samemu nie posłucha to ciężko cos dobrać, już nie wspominam o tym, że w każdym pomieszczeniu sprzęt zagra inaczej... ale z takich, które powinny być ok.
Monitor Audio BX2
Xindak S-06
Dali Lektor 2
Do tego potrzebne będą podstawki takie jak w poprzednim poście, inaczej nie wykorzystasz pełni możliwości sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś nieśmiało zasugerować, to przede wszystkim pozbądź się korektora i nigdy więcej nie kupuj takiego urządzenia. To jedna z największych przyczyn "masakrowania" dźwięku, sprawdzałem na wielu klockach, nie tylko z Technicsa. Korektor degraduje dźwięk nawet jak jest wyłączony...

Miałem kiedyś wzmacniacz Technicsa, SU-V90D, niezły kolos z niego był, tylko że poległ z kretesem przy takim maleństwie jak Myryad MI 120, który bardzo Ci polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wzmacniacza do wyczaiłem takiego cudaka
http://www.twojpasaz.pl/index.php?products...mp;prod_id=2014
podobno dobry
co do kolumn to ciekawe są te Monitory BX2 i LEKTORY, znalazłem je w ofercie sklepu audio u mnie w mieście to przejdę się je przesłuchać
>Profi ja korektor mam tylko dlatego, że go dostałem z całą resztą, nie przeszkadzał więc go miałem, ale dzięki za wiadomość na przyszłość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj korektor, będziesz miał więcej pieniędzy na lepszy wzmacniacz. A Technics ani starszy ani nowszy. Wybierz jakąś inną markę.
Co do Altonów, to także w miarę możliwości finansowych pozbądź się ich i kup inne kolumny. Używane rzecz jasna. Co konkretnie, zależy od tego jaką sumą będziesz dysponował.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzenie na allegro, żeby komuś opchnąć ponad 20 letni sprzęt nie dla mnie, tak samo patrzyłem na to co jest w sprzedaży w moich okolicach i szczerze nic nie ma, a jeździć po Polsce za sprzętem nie mam zamiaru, wyżej została podana cena jaką mogę dać maksymalnie
>pacio94 powiem tak, audiofilem nie jestem, chcę tylko żeby mi porządnie grał sprzęt w pokoju icon_smile.gif nie muszę wydawać akurat 2600 jeżeli to samo otrzymam za niższą cenę. Znalazłem w swojej okolicy dwa sklepy http://media-hit.pl/index.php i http://www.sklep.sonica.pl/ jeżeli jest tam coś wartego uwagi to proszę o podanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie tak jak pisałem wcześniej DALI Lektor 2, albo Monitor Audio BX2 (mój faworyt) do tego wzmacniaczy nie mają za bardzo wyboru w niskim pułapie, ale sprawdziłbym Marantz'a PM5003, a jakbyś chciał ograniczyć jeszcze budżet to zestaw Cambridge Audio 340A + Mission M32i mógłby być całkiem ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Więc kupiłem:
KODA AV702F
Marantz PM5004
Marantz DV3002
8level Mediathor HD
gra naprawdę pięknie, zdecydowałem się na podłogowe przez to, że za cenę podstawkowych z podstawkami można kupić lepiej grające normalne podłogowe. Może źle postąpiłem, może nie ale skoro mi się podoba to to jest chyba najważniejsze. Marantza 5003 już nie było w sprzedaży ale 5004 jest nowszy i ma podbicie basu.
To tyle w temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...