Skocz do zawartości

Radmor 5102Te i Zg 40


kallor

Recommended Posts

Wystawiłeś już podobny wątek na forum i RoRo udzielał ci porady. Jak widać nie zrozumiałeś jego. Widocznie kabelek DIN/mini-jack ma źle polutowane przewody we wtyczce. Sprawdź połączania.
Wtyk DIN bolec:
1 - kanał lewy
4 - kanał prawy
2 - masa

wtyk mini-jack:
cienki bolec - kanał lewy
grubszy bolec - kanał prawy
zaciskowa blaszka - masa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego sprzętu jak opisał RoRo. a przejściówke sprawdziłem i wygląda na dobrą tzn te kabelki co do bolców się zgadzają... i co teraz?
rozwaliłem wtyczke DIN z przejściówki i patrze a tam od lewej 1 prawy 2 masa 3 lewy... prezelutuje na takie jak napisałes
zmieniłem na te ustawienia co mi podałeś i dalej to samo....icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to i wykonałem już dobre przejście. (przejściówka ze sklepu miała całkiem inny układ).
I przy wmocnieniu na gałce w skali od 1-10 ustawiam 5 to dżwięk jest średnio głośny tzn słyszę mówiącą osobę z 3 metrów. A gdy podgłaszam bardziej dżwięk się zniekształca(raz bas mocniejszy niż wysokie a raz na odwrót)
Czy to normalne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

przy wmocnieniu na gałce w skali od 1-10 ustawiam 5 to dżwięk jest średnio głośny tzn słyszę mówiącą osobę z 3 metrów. A gdy podgłaszam bardziej dżwięk się zniekształca(raz bas mocniejszy niż wysokie a raz na odwrót)
Czy to normalne?


Ten amplituner to gra czystym dźwiękiem, podłączałeś do niego jakiś odtwarzacz CD lub magnetofon, czy dźwięk jest "charczący", zniekształcony.
Bo jeśli tak jest, to może jednak świadczyć, iż uszkodzone są w nim wzmacniacze, i tu raczej przydałoby się pomoc bardziej zaawansowanego elektronika, serwisanta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wejściu "uniwersalne" z tyłu amplitunera wpiąłem 3 druciki od kabelka z małym jackiem.
prawy i lewy w te co buczały przy sprawdzaniu. Masa ta dziurka w środku.
Jedna kolumna gra tak jak wyżej opisałem a druga wtedy bardzo cicho...ledwo słyszalna.
A gdy zamienie prawy i lewy dziurkami to druga kolumna gra a pierwsza ledwo słyszalna.(przy tym wzmocnieniu na 5)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz opisujesz wynika, albo tak zrozumiałem, że podłączając naprzemiennie kanał lewy i prawy, z tego kabelka od odtwarzacza mp3, to raz gra lewa kolumna, a za drugim razem prawa.
Zgadza się?
Jeśli tak jest, to ten kabelek ma jakieś zwarcie, skoro jest tak samo, gdy podłączasz mp3 lub komputer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem czy wolno pisać post pod postem ale nie chce nowego tematu zakładać.

Kallor
Pod swoim ostatnim postem masz opcję +EDYTUJ i możesz dzięki niej poprawiać i uzupełniać swoją wypowiedź. Tak jest dla wszystkich lepiej icon_lol.gif

Co do kabelków
- albo szukasz czegoś z dolnej półki zwracając uwagę jedynie na "beztlenowość miedzi" i przekrój rzędu 2.5-4mm2 oraz ceny w okolicach 2-4zł w sklepach internetowych lub na Allegro,
- albo szukasz w ogłoszeniach SPRZEDAM na tym Forum (jedno nie szkodzi drugiemu...)
- i wreszcie salony audio zazwyczaj wyprzedają resztki (nie przejmuj się zwrotem "resztki", bo są to długości powyżej 2 metrów, często np. jako para 2x 2.5m czy 2x3m) kabli ciętych ze szpuli (ceny zaczynają się od ok. 6zł za metr, zazwyczaj cena za metr to około połowy ceny "normalnej".
Warto na początku zmierzyć jakiej długości potrzebujesz...
Oczywiście jak znajdziesz ciekawy kabelek klasy wyższej niż podstawowa to będzie Ci wiernie służył w następnym sprzęcie icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kallor
Jakość dźwięku może trochę się poprawić - pytanie tylko o zasadność takiego rozwiązania?
Płacąc np. 200zł na nową kartę muzyczną okaże się, że poprawa będzie mizerna - a pieniądze już wydałeś icon_eek.gif

Wg mnie lepiej przeznaczyć pieniądze na kable, wymianę kolumn na lepsze... może na zakup odtwarzacza CD jeżeli poza MP3 słuchasz płyt CD albo na przestrojenie tunera w Twoim Radmorze.
Rozwiązań jest wiele, pytanie co dalej "muzycznie" będziesz chciał robić ze swoim sprzętem.
Czy odtwarzacz MP3 i komputer są u Ciebie podstawowym źródłem muzyki?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podstawowe żródło to tylko i wyłącznie komputer. Tak za miesiąc bedę mógł z 200zł dodać do sprzętu. Ale w kolumnach się zakochałem i nie wymienięicon_biggrin.gif. I jeszcze teraz sprawdziłem że wysoki w jednej kolumnie nie działa więc bedę musiał wymienić. To jakieś propozycje do200zł?Nie słucham radia więc nie potrzebne mi przestrojenie. Płyt cd też nie bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...