Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz dobrej firmy do trzech stówek?


ksiv

Recommended Posts

Jak w temacie jaki wzmacniacz dobrej firmy polecilibyście do trzech stówek. Wiem, że budżet nieduży, ale nie jestem audiofilem i nie słucham muzyki bardzo często, więc nie chciałbym w ten temat dużo inwestować. Przynajmniej na tą chwilę icon_wink.gif Chodzi po prostu o uruchomienie kolumn, które posiadam, a stoją nieużywanie no i uwolnienia się od słuchania muzyki na komputerowych głośniczkach (niestety jest aż tak źle icon_sad.gif A kolumny są to Tonsil Duet, które jak kiedyś myślałem kupiłem okazyjnie w MM icon_sad.gif Jak widać niska półka, ale na pewno lepsze to od jakiejś taniej mini wieży albo zestawu głośników do komputera, co już dawno odrzuciłem.

Głośnikami nie chciałbym się za bardzo sugerować przy wyborze, bo kiedyś się je zmieni na coś używanego, ale za to dobrej firmy i klasy. Oczywiście wzmacniacz też ma być używany ze względu na budżet i przede wszystkim fakt, że starszy sprzęt jak wiadomo był lepszy. Głównie patrzyłem na Denony, ewentualnie też Yamahę, nie wiem do końca co sądzić o Onkyo i Pionierze, ale raczej i tak zdecydowałbym się na coś z tych dwóch pierwszych. No chyba że ktoś zaproponuje coś konkurencyjnego z polskich. W każdym razie chodzi o to, że pomimo małego budżetu jak już kupuje chciałbym kupić coś możliwie najlepsze, jeżeli chodzi o firmę i konkretną linie modelową, bowiem szczegółami brzmienia nie będąc audiofilem nie będę się zajmował.

Dla informacji dodam, że kolumny mają moc muzyczną 100W (8ohm) i w przyszłości także kupowałbym coś o tych parametrach, bo grać ma to w małym pokoju w bloku. Mógłby być więc to wzmak 2x100W, ewentualnie mniejszy jeżeli miałoby to być z korzyścią dla jego jakości. Słucham głównie muzyki popularnej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 300zl warto wziac.

http://allegro.pl/denon-pma-500v-zadbany-p...1831442916.html - troche starawy, ale chyba najlepszy brzmieniowo
http://allegro.pl/denon-pma-720-optical-cl...1824353036.html - troszke nowszy
http://allegro.pl/denon-pma-255uk-tanio-ok...1832206141.html - nowszy, tez wart uwagi, tez nie posiada sterowania z pilota
http://allegro.pl/marantz-pm52-top-wroclaw...1823743200.html - posiada sterowanie z pilota
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych czterech propozycji najlepszy wydaje mi się DENON PMA-255UK jest to wersja angielska, mniej bajerów, pilota nie ma programowo, ale za to lepsze brzmienie. Albo szukaj czegoś o czym pisałem gdzie indziej, czyli np.
http://allegro.pl/nad-302-audiofilski-wzma...1828964517.html
Bardzo dobry jak za te pieniądze, kultowy wręcz model NADa.
Za Rotele trzeba niestety dać nieco więcej http://allegro.pl/listing.php/search?strin...41b45ce82fe39d8
Poza tym nie trzeba być audiofilem by docenić dobrą jakość brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie wierzył, że można docenić dobrą jakość brzmienia to nie zakładałbym tego tematu. Pisząc o tym, że nie jestem audiofilem mam na myśli np. to że muzyki słucham z mp3 z komputera, więc nie jest to już wysokiej jakości źródło dźwięku. Wzmacniacz chciałbym dobrać właśnie do takiego zastosowania, więc uważam że nie ma sensu inwestować w coś drogiego, tylko by móc się popisać. Nie słucham też muzyki godzinami, wsłuchując się w nią siedząc na kanapie, także to drugi powód by nie przesadzać. Mój problem polega na tym, że w zasadzie każdy doradza co innego. Ja osobiście przekonałem się do tego, że sprzęt popularny firm typu Sony, Technics itd. to nie jest prawdziwe audio, a na na forach audio spotyka się i takich, którzy polecają coś takiego. Ktoś poleca mi Yamahe, Denona a to słyszę, że nie umywa się to do Nada. Największym problemem jest to, że nie wystarczy wyrobić sobie opinii o danej firmie, bo duże różnice tkwią w poszczególnych modelach. Tak na prawdę ktoś kto słuchał wiele sprzętu może wydać jakąś opinię, bo każdemu spodoba się jeszcze coś innego. Ja nie słuchałem, więc dochodzę do wniosku, że muszę kupić po prostu coś w założonej cenie, zadbanego, z firm które sobie założyłem, żeby w ogóle coś słuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wybrać coś drogą eliminacji. Czyli im więcej pozytywnych opinii na temat a mało negatywnych, można z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że coś jest co najmniej niezłe. O Rotelu i NADzie jest raczej więcej dobrych niż złych opinii (zdecydowanie). Na temat wzmacniaczy Technics, Pioneer czy Sony raczej więcej negatywnych.
Albo jeszcze inaczej. Popatrz w ogłoszeniach i na Allegro kto sprzedaje coś blisko Twojego miejsca zamieszkania. Umów się na odsłuch, weź swoje kolumny i posłuchaj. Jeśli brzmienie Ci się spodoba - kup. Twoje uszy będą tu najważniejszym arbitrem. Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro człowiek nie jest audiofilem - kolumny tym bardziej nie mają z tym nic wspólnego - to po co doradzać jakieś wynalazki ... kup poprostu coś sprawdzonego i bezawaryjnego - marantz czy yamaha, denon albo technics (raczej tez nie audiofilski - ale napewno konstrukcyjnie udany sprzęt) i będziesz zadowolony - w miare jedzenia apetyt rośnie - może za jakiś czas wyszkolisz ucho i zaczniesz szukać dziury w całym - jak każdy audiofil icon_wink.gif daj znać co kupiłeś icon_wink.gif
mój typ w tej cenie to :
http://allegro.pl/wzmacniacz-technics-su-a...1830909954.html

na początek przygody z audio w sam raz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się Flow, ale na jakim sprzęcie słuchasz muzyki skoro ten Technics, to Twój typ? Nasłuchałem się Technicsów i twierdzę, że każdy kto ma choć trochę słuchu może się tylko zniechęcić do muzyki mając taki wzmacniacz. To oczywiście tylko moja opinia i wolno Ci się z nią nie zgodzić.
Chyba, że radzisz na zasadzie kontrastu. Najpierw Technics a później może być już tylko lepiej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mój problem polega na tym, że w zasadzie każdy doradza co innego. Ja osobiście przekonałem się do tego, że sprzęt popularny firm typu Sony, Technics itd. to nie jest prawdziwe audio, a na na forach audio spotyka się i takich, którzy polecają coś takiego. Ktoś poleca mi Yamahe, Denona a to słyszę, że nie umywa się to do Nada.


Problem polega na tym ze sa udane modele i poprstu mniej udane danych marek i przytaczanie tu takich stwierdzen ze DENON to nie umywa sie do NADa jest poprostu nie na miejscu. Rowniez i SONY mialo w swojej ofercie naprawde dobre klocki. Chociazby wzmacniacz TA-F770ES czy 880ES lub DENON PMA-1560 czy MARANTZ np PM 75 czy chciazby mający wielu wielbicieli PM7000 (7200, 8000).
Nie czytaj ogolnikowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...