Skocz do zawartości

Subwoofer pod SUB OUT 350zł


Renewerek

Recommended Posts

Witam !

Doradźcie proszę czy kupić STX S-140 (strona STX 340zł) wdł. mnie bardzo ładny sub, ale za dużo opinii o nim nie ma... , czy Yamaha YST-SW012 z ekranowaniem magnetycznym, bardzo polecana na ceneo za 330 zł (ceneo).

Różnica tylko w mocy i z lekka w przenoszeniu...
STX
120/90W, 9kg
35Hz-(Filtr LW ?)
?ma ten sub ekranowanie magnetyczne - nie pisze, czyli nie ma ...?



Yamaha
100/50W, 8,5kg
28Hz-200kH

Najważniejsze jest dla mnie kontrolowanie jedną gałką mini wieży całości; ze STX myślę, że będzie współpraca - brak regulacji głośności na tylnym panelu, mam obawy co do YAMAHY, która ma potencjometr z tyłu. Głównie chodzi o to, żebym nie musiał dochodzić do sub-a i co chwila regulować głośności.

Mam JVC EX-A1 i JVC UX - 7000R podłączone do kompa. Więc myślę że moc w obu przypadkach jest wystarczająca.

Odczuwalna będzie mała różnica między dolnymi częstotliwościami - 35Hz, a 28Hz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz podłaczyć subwoofer?
Masz pojedyńcze wyjście cinch (RCA) na subwoofer aktywny (jak w amplitunerach kina domowego czy świeżych miniwieżach)?
Czy też chcesz podłączyć kablami głośnikowymi wieżę do subwoofera, a dalej subwoofer z głosnikami frontowymi?

Jaki masz pozostały sprzęt?

Jak ustawisz na subie poziom odniesienia - to zgłaśniająć/ściszając w wieży regulujesz jednocześnie również głośność suba. Więc ciągłe bieganie raczej Cię ominie...

Ta Yamaha 012 to raczej nie jest rewelacja - już raczej radziłbym w tej cenie coś innego na minimum 20cm głośniku, choćby KODA SW-850 lub SW-1000
http://allegro.pl/koda-sw-850v-2-aktywny-r...1819950985.html
http://allegro.pl/wyprzedaz-koda-sw-1000v-...1825137137.html

czy TAGA TSW-150
http://allegro.pl/wyprzedaz-taga-harmony-t...1819952863.html

Te subwoofery dają możliwość podpięcia zarówno kablami głośnikowymi (High Level) jak i pod wyjście subwoofera 1x cinch lub 2x cinch (Low Level)
To tylko przykładowe propozycje - ale wg mnie lepiej zagrają, a róznica w kosztach jest nieduża...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

STX podobno profesjonalny sprzęt tylko z sub out. Nie potrzebne mi są te ''wyjścia kabelkowe'' za to się tylko płaci. Natomiast STX S-140 nie ma zbędnych elementów icon_smile.gif


Profesjonalny sprzęt w tej cenie - sorry, zapomnij. Może być profesjonalny hałas i to wszystko. Niestety - to, co piszą sprzedawcy przy niższych klasach to sama reklama i marketing, albo jak kto woli: wciskanie kitu. To tak samo jak mini wieża za 150 zł i podawana moc 1000W w piku. icon_eek.gif

Dlatego proponowałem KODĘ/TAGĘ - jest zdecydowanie lepiej, a poza tym dystrybutor ma często minimalnie uszkodzone egzemplarze na pełnej gwarancji za 2/3 ceny (np. lekko obity róg z tyłu - praktycznie niewidoczny, albo drobne rysy...).

Pozdrawiam
PS. A wejście/wyjście High Level zazwyczaj nie podbijają ceny w jakimś znaczącym stopniu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...