Skocz do zawartości

jbl e-60 pioneer cs-997 jaki wzmacniacz?


ferol

Recommended Posts

Witam
Posiadam 2 pary kolumn JBL e-60 i pioneer cs-997. ponadto posiadam amplituner Yamaha Rx-V495 no i nie jestem do końca zadowolony z dźwięku jakie wytwarzają poszczególne pary kolumn. Nie mam ich oczywiście podłączonych razem, poprostu aktualnie grają JBL a Pioneerki stoją bezużyteczne. Stąd moje pytanie:
1. Czy można do tego ampli podłaczyć jakiś equalizer żeby coś "poprawić"? Jeżeli tak to jaki?
2. Czy może zmienić ampli na wzmacniacz? Jaki? i z którą parą kolumn?
Dużo nie chcę wydać na wzmak (powiedzmy za równowartość ampli + pozbycie się któryś kolumn) bo żona mnie spali w ognisku przy najbliższej okazji. Mówi że na głowę dostałem przez to kombinowanie.
Nie wiem których kolumn się pozbyć, zależnie od rodzaju muzyki jaką slucham to jest sopran nie ma basu , jest bas nie ma sopranu i tak w kółko .... mógłbym podłączać kolumienki w tą i z powrotem.
Pokój 20m2 (kwadratowy), muzyka: sporo tego... nirvana, peral jam, acid drinkers, rush, marillion, illusion, flapjack, korn.... raczej takie brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posiadam 2 pary kolumn JBL e-60 i pioneer cs-997. ponadto posiadam amplituner Yamaha Rx-V495 no i nie jestem do końca zadowolony z dźwięku jakie wytwarzają poszczególne pary kolumn. Nie mam ich oczywiście podłączonych razem, poprostu aktualnie grają JBL a Pioneerki stoją bezużyteczne.

Ferol
Szczerze mówiąc - to doradzałbym raczej pozbycia się całego systemu (ew. najpierw zarówno E60 jak i CS-997 i dokupić porządniejsze kolumny do Twojej Yamahy, a za jakiś czas wymienić ją na wzmacniacz). E60 nadają się do kina domowego, bo w stereo ... niekoniecznie icon_eek.gif
Jeżeli pasuje Ci takie rozwiązanie, to można zacząć się zastanawiać nad zestawem wzmacniacz stereofoniczny + kolumny podłogowe w cenie 2000 (najlepiej około 3000 jeśli masz taką możliwość) do słuchania muzyki. Wiadomo, że najlepiej szukać od razu kompletu wzmacniacz+ 2 kolumny icon_lol.gif
Czy dopuszczasz sprzęt używany czy raczej wolisz nowe rzeczy? Jaką kwotę jesteś w stanie dopłacić do wymiany systemu?

Zakup equalisera raczej nie rozwiąże problemu, choć może trochę poprawić Twoje samopoczucie (bo brzmienie - chyba tylko chwilowo i zaraz znowu zaczniesz szukać czegoś lepszego...).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferol
Problemu z kasą nie przeskoczysz, żyć trzeba icon_lol.gif
I jak tam z decyzją - bierzesz się za sprzedaż?
Wytrzymasz bez sprzętu, czy na razie "wylatuje" jedna para (JBLe są droższe, więc pewnie od nich możesz zacząć)? Potem w okolicy 1000zł już mozna będzie znaleźć coś ciekawego wśród wzmacniaczy stereo i przyjdzie kolej na lepsze kolumny...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pewnie od stycznia się wezmę bo wiadomo grudzień to nie miesiąc na inne wydatki icon_smile.gif)) Wytrzymałem już troszkę to ten miesiąc też wytrzymam. Troszkę szkoda mi tych JBL bo troszke za nie dałem i tej kwoty nie uzyskam spowrotem. A co do kupna wzmaka to jednak muszę wiedzieć w co konkretnie uderzyć bo każdy jednak co innego pisze więc będę musiał załapać się na jakieś odsłuchy z moimi zestawami koumn u kumpli albo nie wiem gdzie....?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferol
Możesz przed decyzją o sprzedaży kolumn wyszukać używane kable głośnikowe ze średniej półki (tak za ok.100 zł) albo wyszukać wśród wyprzedaży końcówek serii w salonach. Poza tym odsunąć na parę godzin E60 dalej od ściany czy ogólnie trochę pozmieniać ich ustawienie i ogólnie się nimi pobawić, zdjąć maskownicę itp.
Napewno będziesz miał trochę inny dźwięk, może któreś z ustawień spodoba Ci się icon_lol.gif
A przy okazji - kolumny masz na zwykłych gumowych nóżkach czy na kolcach? Jaki masz kabel głośnikowy oraz kabel łączący CD z amplitunerem?

Natomiast pomysł z odsłuchem Twoich kolumn w połączeniu ze sprzętem kolegów (lub Twojej Yamahy i ich kolumn) jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Warto nawet pożyczyć od nich sam kabel głośnikowy jeśli mają coś lepszego niż u Ciebie

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL mam na kolcach, kabelki mam normalne:) 3zł za metr:) a CD też na chinch za ok. 20zł czyli nic co mozna uznać za średnia czy wyższa półka
Koledzy niestety raczej też na kablach normalnych jadą. Pozostaje mi sprawdzić u nich inne kolumienki i inne wzmaki.
Co do ustawień kolumn to sporo juz wędrowały po pokoju i nic....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...