Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomek1214

nagłośnienie gabinetu lekarskiego/ biura- prosze o pomoc

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym nagłośnić 2 pomieszczenia tzn pierwszy z nich to gabinet lekarski w którym chciałbym zamontować 2 głośniki sufitowe, drugie pomieszczenie to poczekalnia- również 2 głośniki sufitowe. Odnośnie głośników to muszę liczyć się z kosztami- głośniki prostych konstrukcji, niedrogie. Wzmacniacz do tego dobrze by było aby był 2 strefowy. Najlepiej z tunerem radiowym. Przeznaczenie systemu to ciche słuchanie radia (tło).

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam Tomasz

A więc jak napisałem zestaw będzie używany tylko w celu słuchania radia, ewentualnie cd (ogólnie rzecz biorąc muzyka cicho w tle). Budżet całości do 1000 zł. Głośniki nowe, wzmacniacz/ amplituner bez znaczenia. obydwa pomieszczenia ok 18- 20 m2.

Myślałem o głośnikach Dap CST-6506 + wzmak/amplituner 2 kanałowy. W jednym pomieszczeniu montuje 2 głośniki łącze je szeregowo i wpinam pod jeden kanał, drugie pomieszczenie tak samo. natomiast regulacja głośności była by za pomocą balansu na wzmacniaczu. I tu pytanie czy mogę tak to wykonać??

Ewentualnie zastosować potencjometr ścienny dodatkowo???

Musisz mieć oddzielne sterowanie głośnością dla dwóch pomieszczeń, czy starczy Ci, że będziesz mógł włączyć, jedno, drugie, albo obydwa na raz?

Musze, dlatego aby nie kupować dedykowanego amplitunera z obsługą stref, myśle regulować to za pomocą balansu na wzmacniaczu, lub kupić potencjometry ścienne (koszt niedrogi) tylko pytanie czy będzie to współpracowało ze zwykłym wzmacniaczem (8-16 om)

Nie jestem pewien, bo nie używałem nigdy ściennych potencjometrów, ale wydaje mi się, że powinien zadziałać... pytanie tylko czy robią takie "for audio", bo będziesz musiał podłączyć dwa kanały. Zwykłe od światła się nie sprawdzą!!!

Zawsze zostaje opcja kupna profesjonalnego miksera, ale wtedy trzeba tuner oddzielnie i wszystko.

Może spróbuj się skontaktować z firmą Pol-Pak. To dystrybutor wielu marek zarówno segmentu "home audio", "PRO", jak i "multi room". Zajmują się też budową systemów, zobaczysz co Ci polecą. Pytaj o samo wzmocnienie i głośniki, bo tuner lepiej mieć oddzielnie (jakiś używany). Niedługo czeka nas przejście na sygnał cyfrowy i wymiana odbiorników, więc szkoda by było wydać kasę, a potem zaraz zmieniać sprzęt.

Czy jeśli podłączyłbym 2 głośniki szeregowo ( każdy po 4 omy) do wzmacniacza do jednego kanału (wzmacniacz 8-16om) czy będzie to grało, czy potrzebuje stosować jakieś dodatkowe komponenty??

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować