Skocz do zawartości

nagłośnienie gabinetu lekarskiego/ biura- prosze o pomoc


tomek1214

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym nagłośnić 2 pomieszczenia tzn pierwszy z nich to gabinet lekarski w którym chciałbym zamontować 2 głośniki sufitowe, drugie pomieszczenie to poczekalnia- również 2 głośniki sufitowe. Odnośnie głośników to muszę liczyć się z kosztami- głośniki prostych konstrukcji, niedrogie. Wzmacniacz do tego dobrze by było aby był 2 strefowy. Najlepiej z tunerem radiowym. Przeznaczenie systemu to ciche słuchanie radia (tło).

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam Tomasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jak napisałem zestaw będzie używany tylko w celu słuchania radia, ewentualnie cd (ogólnie rzecz biorąc muzyka cicho w tle). Budżet całości do 1000 zł. Głośniki nowe, wzmacniacz/ amplituner bez znaczenia. obydwa pomieszczenia ok 18- 20 m2.

Myślałem o głośnikach Dap CST-6506 + wzmak/amplituner 2 kanałowy. W jednym pomieszczeniu montuje 2 głośniki łącze je szeregowo i wpinam pod jeden kanał, drugie pomieszczenie tak samo. natomiast regulacja głośności była by za pomocą balansu na wzmacniaczu. I tu pytanie czy mogę tak to wykonać??

Ewentualnie zastosować potencjometr ścienny dodatkowo???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, bo nie używałem nigdy ściennych potencjometrów, ale wydaje mi się, że powinien zadziałać... pytanie tylko czy robią takie "for audio", bo będziesz musiał podłączyć dwa kanały. Zwykłe od światła się nie sprawdzą!!!

Zawsze zostaje opcja kupna profesjonalnego miksera, ale wtedy trzeba tuner oddzielnie i wszystko.

Może spróbuj się skontaktować z firmą Pol-Pak. To dystrybutor wielu marek zarówno segmentu "home audio", "PRO", jak i "multi room". Zajmują się też budową systemów, zobaczysz co Ci polecą. Pytaj o samo wzmocnienie i głośniki, bo tuner lepiej mieć oddzielnie (jakiś używany). Niedługo czeka nas przejście na sygnał cyfrowy i wymiana odbiorników, więc szkoda by było wydać kasę, a potem zaraz zmieniać sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...