Skocz do zawartości

Zewnętrzna karta dźwiękowa + kabel - aby różnica pomiędzy zintegrowaną była wyraźna


Recommended Posts

Planuję zakup wzmacniacza - używany 700-1000 zł (coś w stylu ARCAM ALPHA icon_cool.gif. Do tego będę potrzebował - tak myślę - lepszą kartę muzyczną.

Ile trzeba wydać na kartę (jaką) aby w wyraźny sposób poprawiała dźwięk w porównaniu do zintegrowanej karty muzycznej. Do zestawu będzie potrzebny również odpowiedni kabel, więc proszę o propozycje.

Muzyka w formacie flac i ape ściągana z rosyjskiego forum - są tam ludzie sprawdzający autentyczność zgrywania tych nagrań z oryginalnych płyt.

Mam jeszcze dodatkowe pytanie: czy wg Was powinno się te nagrania prze-konwertować w plik wav, tak aby w czasie słuchania procesor nie musiał konwertować tego w "locie" - teoretycznie takie działanie procesora zniekształca jakość dźwięku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda "firmowa" karta będzie lepsza od integry, od 250zł różnica będzie już znaczna. Górnej granicy właściwie nie ma, jesli ma być wewnętrzna to ASUS, albo Audiotrak HD2. Jeśli zewnętrzna to rynek jest pełny dość tanich DACów z wejściem USB, dla przykładu Zero DAC, Beresford czy Styleaudio.

FLACów nie ma co konwertować wcześniej, ta sama konwersja w locie nie będzie gorsza. Niektórzy mówią, że formaty typu FLAC czy APE są gorsze od czystego WAVE'a, ale osobiście mam do tego duży dystans i uważam, że jeśli wogóle można to usłyszeć to chyba dopiero na sprzęcie z bardzo wysokiej półki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Każda "firmowa" karta będzie lepsza od integry, od 250zł różnica będzie już znaczna. Górnej granicy właściwie nie ma, jesli ma być wewnętrzna to ASUS, albo Audiotrak HD2. Jeśli zewnętrzna to rynek jest pełny dość tanich DACów z wejściem USB, dla przykładu Zero DAC, Beresford czy Styleaudio.



Czy masz jakichś faworytów w odpowiednich skokach na jakości tj karta X za 250 zł potem trzeba dać np 100 zł więcej na kartę Y i jej jakość powinna być wyraźnie zauważalna w porównaniu do tej na 250 zł aż do trzeciej karty do 500 zł?

Jaki kabel powinno się do tego dokupić? Tak aby był lepszy do drutu kupionego w sklepie z art. elektronicznymi tak aby było można wychwycić różnicę w dźwięku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj aż tak to Ci nie podpowiem, wgl mało prawdopodobne, żeby ktos mógł z czystym sumieniem w ten sposób porównywać karty dźwiękowe. Jednak kupujesz taką, na którą Cię po prostu stać. Im wydasz więcej tym lepiej, ale zadowolony będziesz pewnie zawsze, bo z integry dźwięk jest gorzej niż słaby.

Co do kabli to nie ma co szaleć. Grunt, żeby był dobrze izolowany, solidny, nie musisz zaraz wydawać tyle co na kartę, 30-40zł/m to już dużo za dłuższy powiedzmy do 70zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dr DAC to dobra konstrukcja, w tej chwili jest promocja na takiego Reloop'a Play może warto zwrócić uwagę, w końcu przecena spora...



Tu jest w podobnej cenie bez promocji http://www.redcoon.pl/B296578-Reloop-Play_USB

Na co zwracać uwagę w tego typu urządzeniach?

Kusi M-Audio http://www.redcoon.pl/c09340401-USB?sortfor=ctl_price ale czy warto dopłacać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem czy Fast Track M-Audio będzie dla ciebie w jakimś stopniu lepszy, chyba, że masz zamiar coś nagrywać, konkretniej gitarę/wokal, w takim przypadku pewnie tak.




Słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat M-Audio stąd moje zachcianki icon_smile.gif

Reloop w ogóle nie znam, natomiast co nieco obiło mi się o uszy na temat ESI więc może ESI UGM96 - dlatego też pytałem czym powinienem się sugerować wybierając tego typu sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...