Skocz do zawartości

Na co wymienić Harman Kardon HK6200 w przedziale 600-1000 zł?


fabularasaAUDIO

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

To jest wlasnie ten co poszedl za ponad 1200zl. Ponad tydzien temu dzwonlilem do sprzedajacego tuz po wystawieniu tego ogloszenia. Niestety nazajutrz, czyli w niedziele mial juz propozycje 1300zl. Gdybym zdecydowal sie odrazu nabyl bym go za 1000zl, a moze i mniej.
http://allegro.pl/sony-ta-fa5es-i1892320938.html
W takich przypadkach trzeba byc szybkim i sie nie zastanawiac. Kto sie zastanawia nic nie ma. Ja wlasnie sprzedalem PM7200 przed zakonczeniem aukcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał Roro nie każdy ma tyle czasu by przesiadywać na Allegro i wyszukiwać nowości. Może Ty podrzucisz jakieś wzmacniacze, które Ci się podobają skoro tamte polecone przez nas nie wydały Ci się wystarczająco dobre. Jak widzę ten Accuphase nie poszedł. Jasne, że to niski model i może nie gra tak dobrze jak jego bracia z wyższych półek ale moim zdaniem na tyle dobrze, że prawie wszystkie używane za podobną cenę o nowych wspominając tylko z kronikarskiego obowiązku, nawet się nie zbliżą jakością brzmienia do niego. Jeśli znajdziesz coś choćby w przybliżeniu tak dobrego jak on, publicznie tu na forum Ci pogratuluję. Tyle na ten temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to świetny wybór za takie pieniądze. Gdybym miał w tej chwili nadmiar gotówki sam kupiłbym go do drugiego systemu.
Pamiętaj jednak, że wzmacniacz nie grał jakiś czas. Zaraz po włączeniu może nie zagrać w pełni swoich możliwości (chodzi o barwę, wypełnienie, może nawet wybrzmienie niskich tonów). Tak zawsze jest w mniejszym lub większym stopniu, co potwierdzają moje i moich znajomych spostrzeżenia.
Dopiero po kilku, kilkunastu godzinach wzmacniacz dochodzi do siebie po takim dłuższym postoju.
Napisz za jakiś czas jak Ci to wszystko gra. I nie zapomnij. Będzie to już na tyle dobrze brzmiący zestaw, że trzeba mu zafundować jakieś dobre kabelki (zarówno interkonekty jak i głośnikowe). Jakie? Teraz nie pytaj. Właśnie po dłuższym słuchaniu zorientujesz się co chciałbyś doszlifować w brzmieniu. Na razie graj na tym co masz albo na zwykłych, najtańszych kablach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że ten Accu nie będzie zbyt czuły na wyszukane kable głośnikowe (tak jak to ma miejsce w starszych Yamahach z podobnego okresu).
Może Kaczor coś podpowie na ten temat - też ma Accu, choć jak Go znam - to pewnie trochę wyższy model icon_wink.gif
Poza tym - jak się przyzwyczaisz do nowego sprzętu, to wtedy będziesz szlifował jego brzmienie przez dobór kabli.
A wcześniej jeszcze czeka Cię trochę zabawy z testowaniem rozstawienia kolumn...

W każdym razie jak to sugerował f1angel - nie ma co się śpieszyć z zakupem nowych kabli głośnikowych...
Natomiast jakie masz kable łączące komp z DACem i dalej do wzmacniacza?

Jeżeli kupiłeś nowe kolumny - to dopiero po kilkudziesięciu godzinach grania wygrzeją się i będą grały pełnią swoich możłiwości.
A tak na wszelki wypadek jeszcze przypomnienie (pewnie o tym wiesz, ale lepiej usłyszeć jeszcze raz...), byś po odbiorze paczki nie włączał od razu wzmacniacza do prądu, tylko wyjął go z pudła i dał mu parę godzin by nagrzał się do temperatury pokojowej - w nocy może być koło zera, więc nie ma co się śpieszyć i ryzykować uszkodzenie sprzętu.

Pozdrawiam
PS. Czyli jednak można na spokojnie i bez poganiania skorzystać z podpowiedzi - podziękuj f1angel, bo wykonał kawał porządnej roboty (bo mam nadzieję, że kurier nie zrobi kuku przesyłce...). No i gratulacje, bo kupiłeś dobry wzmacniacz za niższę cenę niż był pierwotnie wystawiony icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dziękuję f1angel za wszelką pomoc, jak również rafal735r

Laptop (muzyka w formacie bezstratnym) - kabel USB - Music Streamer II - Interkonekt Nakamichi - wzmacniacz - Oehlbach Kabel Silver Stream - głośniki

Interkonekt Nakamichi - końcówki Nakamichi kabel jednolity posrebrzany, o konstrukcji koaksjalnej umożliwia uzyskanie impedancji falowej 75 OHM, nie jest to kabel firmowy a robiony na zamówienie

Dzięki za przypomnienie o nagrzaniu do temperatury pokojowej bo oczywiście dopadł bym się do niego od razu icon_wink.gif

Kolumny również udało mi się kupić taniej icon_mrgreen.gif


Pytanie za 100 pkt Jak sprawdzić, że w środku nic nie było grzebane, oraz to, że podzespoły są oryginalne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o sprawdzeniu Accu - czy kolumn?

Z kolumnami trzeba popatrzeć na zawieszenie głośników, a potem odkręcić głośniki i sprawdzić oznaczenia oraz połączenia miedzy głośnikami a zwrotnicą i zaciskami.

Natomiast co do Accu - rozkręcić go i zdjąć pokrywę górną, a następnie popatrzeć na płytki i podzespoły. Ale zauważ, że dostęp może być utrudniony i ja bym nie ryzykował odnośnie zbyt dokładnego sprawdzania. Poza tym wymiana niektórych elementów po kilkunastu-kilkudziesięciu latach na nowe nie jest zła (kondensatory itp).
Ja bym na początek nie kombinował - niech sobie pogra.
Ale jak już trochę pogra u Ciebie - to warto zobaczyć, czy nie ma warstwy kurzu w środku...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym wymiana niektórych elementów po kilkunastu-kilkudziesięciu latach na nowe nie jest zła (kondensatory itp).



Chodzi mi o wzmacniacz (kolumny są na gwarancji więcej tutaj nie widzę problemu).

Wymiana będzie korzystna jeśli będzie dokonana na markowych podzespołach. Jeśli ktoś wstawił tanie kondensatory czy inne ważniejsze podzespoły (tylko po to aby coś sprzedać), wówczas otrzymam "coś" z obudową Accu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, by komuś chciało się wstawiać najtańsze podzespoły do zacnego sprzętu...
Poza tym sprzedawca ma chyba niezłe referencje (chociaz ostatnio zaliczyl wtopę...) i niekoniecznie będzie mial ochotę na rzeźbienie (no ale to są już tylko przypuszczenia).
Poza tym - tutaj bardziej liczy się czas spędzony przy naprawie/konserwacji sprzętu niż róznica kilku złotych między wymienianymi elementami.

Inaczej to wygląda przy najtańszym sprzęcie (w dodatku z porysowanymi obudowami...), często ściąganym jako złom czy składanym z dwóch innnych, albo w rózny sposób reanimowanym.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Audiobazar to jest maly przekrecik. Czasem ma takie zapedy zeby kogos wydymac na kase wiec musisz postawic go do pionu. Zadzwon do niego. Jak nie odbierze napisz kulturalnie ze zglaszasz sprawe na Policje.

Kiedys kupilem u niego DCD-1290, ale jakos bez problemow. Za to inni mieli rozne.
Np:
"Ostrzegam przed sprzedawcą (oszustem) z Allegro, które zwie się AUDIOBAZAR (Gdynia). Wypożyczyłem
>>>kolumny do odsłuchu za kaucją i nie mogę ich zwrócić. Facet nie odpowiada ma meile i telefon
>>milczy."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak jakiegokolwiek kontaktu. Sprzedający nie odpowiada na maile, sms'y na nr do Holandii, telefon w Polsce ma ciągle włączoną pocztę (oczywiście się na niej nagrałem). Jestem zmuszony do wystawienia negatywu i dalszych działań tj informacje na forach a potem zgłoszenie na policji. Jaki czas musi upłynąć, aby móc powiadomić policję?


Edit: icon_mad.gif

Właśnie taką informację wysłałem jako zapytanie o produkt w aktualnej aukcji tego sprzedawcy i oto co otrzymałem:

wszystkie zalegle paczki pojechaly w czwartek w ubieglym tygodniu.
bede za dwa dni w polsce to wyjasnie
pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nadal do mnie nie dotarł, a sprzedawca wspomniał o zwrocie pieniędzy, więc warto się porozglądać. Moje propozycje:

Luxman SQ 505X 1 099 zł
Luxman L-430 799zł
Luxman A-353 590zł
Luxman A-331 700 zł
Luxman L-410 licytacja

Nie wiem czym się różnią poszczególne modele i czy warto dopłacać?


Linn Majik 1 499 zł
NAD C370 1 150 zł


Musical Fidelity Elektra E100 niestety sporo droższy niz wtedy kiedy już prawie byłem na niego zdecydowany 1 699 zł


Może coś Rotel'a tyle, że tego sporo na allegro a nie wiem na którym modelach powinienem się skupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci jednoznacznie i pewnie niewiele pomogę, choć po tej sprawie z Accuphase obawiam się w ogóle cokolwiek doradzać, ale co ja poradzę, różni są ludzie.
Z tych wytypowanych przez Ciebie ja wybrałbym Luxmana L-430, albo MF E-100, choć cena faktycznie wysoka, ale wzmacniacz dobry a stan wizualny też nie pozostawia nic do życzenia. Poza tym ma pudełko i pilot. A tu masz dużo taniej http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/88786.php
Nie ukrywam, że podoba mi się też vintageowy SQ 505X. Kupiłbym go dla samego wyglądu, choć oczywiście gdyby nie brzmiał dobrze, nie dałbym tyle za niego. Właśnie i tu kwestia cen. Jasne, że mogłyby być one niższe, ale... .
A gdyby Ci się udało wynegocjować dobrą cenę, to polecam Densena B-100. http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/87610.php
Gra dynamicznie, naturalnie, miękko, z lekkim ociepleniem, muzykalnie. Nie posiada pilota, fabrycznie. Ja miałem przez 10 lat i rozstałem się z nim żalem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwalasz tutaj super robotę, a i sprzęt na pewno wybrałeś dobry, a sprzedawcy nikt mi nie wybierał. Zobaczymy jak się sprawy potoczą w tym tygodniu. Jeśli nic się nie wyjaśni to w przyszłym tygodniu zakupy, a że lubię być przygotowany to już teraz szukam propozycji.

Może są jakieś modele warte polecenia, których obecnie nie w sprzedaży, ale ich cena jest w interesującym mnie przedziale (może w tygodniu się pojawią icon_wink.gif )
Luxman L-430 jest sporo tańszy od całej konkurencji czy więc warto do innych dopłacać (opinia z innego forum: Często te wzmaki ulegają uszkodzeniom główna przyczyna sa wysychające kondensatory, i dlatego trudno znaleźć coś w dobrym stanie)? DENSEN dość drogi i do tego odbiór tylko osobisty (dojazd autem to jakieś 200 zł a autobusem ;( ).

SQ 505X nie jestem fanem wyglądu, dla mnie ma grać. Czy wobec tego patrząc tylko i wyłącznie kątem dźwięku będzie to propozycja znacznie ciekawsza od Luxman L-430? Biorąc pod uwagę, że sprzęt chyba jeszcze bardziej wiekowy.


Kilka innych propozycji:
COPLAND CSA 8 1 900 zł
LUXMAN L-435 1 300 zł
Musical Fidelity A1 999 zł
Musical Fidelity E1 690 zł
ARCAM 7 600 zł
MUSICAL FIDELITY B1 600 zł
LUXMAN A-311 649 zł
LUXMAN L-505 X 800,00 zł
LUXMAN A-471 299 zł licytacja trwa
Marantz PM 7200 799zł


SQ 505X vs LUXMAN L-505 X ????



EDIT:

Dziękuję f1angel za wszelką pomoc tutaj jaki i na priv. Chociaż na konkurencyjnym forum jest wielu znawców tematu, to jednak nikt tak precyzyjnie i z takim zaangażowaniem mi nie pomagał.

pozdrawiam


dopiero teraz spojrzałem na Densena - ładnie ten klocek wygląda icon_wink.gif


i jeszcze coś takiego znalazłem - tylko gdzie tu się aukcja zakończy?
Krell KAV 300 iL 1000 zł START
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęcik http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/88786.php nabyty. Czekam na przesyłkę.

dzięki f1angel za pomoc


Informacje być może przydatne jeśli ktoś poszukuje sprzętu:

Luxman SQ 505X 1 099 zł był wcześniej kupiony za 600 zł http://allegro.pl/luxman-sq-505x-vintage-i1839093350.html a potem odrestaurowany i cenę widać icon_wink.gif

Na priv z f1angel pojawił się temat ACCUPHASE E-303 http://www.swistak.pl/a18296200,ACCUPHASE-E-303.html jak się okazuje wcześniej był sprzedawany o 100 zł taniej. Zdaje się, że ten wzmacniacz był również sprzedawany w 2010 roku na allegro ale czy był sprzedany, a potem był zwrot towaru tego już nie wiem. Sprzedawca przyznał, że wcześniej chciał sprzedać taniej bo potrzebne były mu pieniądze (wspomniał o kwocie 1900 zł ale takiej aukcji nie znalazłem). Sprzedawca zapewnia, że ze sprzętem jest wszystko ok, więc jeśli ktoś szuka...

Oczywiście odradzam sprzedawcę nieszczęsnego http://allegro.pl/show_item.php?item=1907793341 sprzętu do dziś nie widziałem. Napisałem, że jeśli do środy nie dostanę zwrotu pieniędzy, to zgłaszam sprawę na policję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...