Skocz do zawartości

Czy Harman da rade??


grzechu89

Recommended Posts

Witam od razu pisze że jestem laikiem jeśli chodzi o temat audio tak że przepraszam jeśli bede zadawał banalne pytania.. puki co moim zestawem są fronty Tannoy F3 podpięte pod Amplituner Harmana AVR 155 i to wszystko podpięte przez zewnętrzną karte dźwiękową do laptopa ( jako że jestem na studiach mam pewne ograniczenia w ilości miejsca na sprzęt) i teraz pytanie brzmi tak przymierzam się do wymiany frontów na ALTUSY 200 i chciałbym zapytać czy mój amplituner je uciągnie czy musze inwestować w nowy wzmacniacz?? jeżeli już będzie to niezbędne to czy może to być np Yamaha A-S300 albo Marantz PM5004?? gdyż chciałbym zmieścić sie w max 3000zł choć jeszcze po cichu licze że ten ampli to uciągnie pozdrawiam i prosze o odpowiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś Tannoye z Altusami? podoba Ci się ich brzmienie? Bo mam wrażenie, że chce zamienić stryjek siekierkę na kijek. Chyba, że Ci nie zależy na jakości brzmienia, tylko chcesz się ogłuszyć masą dźwięku.
I czemu piszesz "fronty"? Zamierzasz budować zestaw kina domowego, czy chcesz słuchać stereo? W stereo jest para kolumn. Lewa i prawa.
Żadne tam fronty. Choć jeśli masz amplituner do kina domowego, to raczej służy on do wzmocnienia dźwięku w KD a nie stereo.
3kzł. to już ładna sumka i można wybrać naprawdę dobrze brzmiący zestaw. Pod warunkiem, że będzie z drugiej ręki.
Yamaha A-S300 albo Marantz PM5004 to ładne obudowy, ale ... z brzmieniem gorzej.
Nie napisałeś jakiej wielkości jest Twój pokój, jakiej muzyki słuchasz, jakie brzmienie lubisz (jeśli wiesz o czym piszę?).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie żadne kinow domowe chodzi mi o stereo jak najbardziej przepraszam mój błąd. Tannoye grają naprawde ładnie radzą sobie z większością utworów które słucham (soul,blues,jazz,funk) ale zdarza się mi też dość często wrzucić coś z muzyki elektronicznej czy Hip-Hopu i w tych utworach brakuje mi bardzo dołu, czasem właściwie wogóle go nie słychać i muzyka ta brzmi komicznie. Wiem że niby można subwoofer dorzucić ale raz że chciałbym oszczędzić sąsiadom nerwów to po 2 charakterystyka dźwięku subwooferów gdzie zagłuszona jest cała reszta nie przypada mi zbyt do gustu( lubie bass nawet bardzo ale nie w nadmiarze i nie plączący się po podłodze). Altusów nie miałem zbytnio okazji posłuchać( ogólnie to u mnie w mieście ciężko z jakimkolwiek odsłuchem) ale czytając o nich wydaje się że ludzie chwalą. Moj pokoj ma troszke ponad 20m kwadratowych. A czy np Tonsil Maestro II 180 byłyby lepszym wyborem?? może mógłbyś pomóc mi coś wybrać pod ten amplituner skoro już go mam tak do 1,5 max 2k?

Chyba że uważasz że to właśnie amplituner jest winowajcą??Bo tak jak już pisałem nie znam się zbytnio tak że nie wiem może jakiś lepszy wzmacniacz byłby wstanie wycisnąć z nich niższy bass?? Jeśli tak to może coś z tego pomógłbyś mi wybrac?? przepraszam za kłopot Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj z Tonsilem, a napewno z Altus. Dobry bas zapewni ci napewno Magnaty Quantum 655:
http://allegro.pl/magnat-quantum-655-2-kol...1860603760.html
Sa to dosc uniwersalne kolumny.
W sumie do 20m2 mozna wsadzic cos nieco wiekszego np:
http://allegro.pl/magnat-quantum-607-czarn...1860518070.html
Troche starszy model, ale wart uwagi.

A za pozostaly 1000-1200pln kupisz porzadny uzywany wzmacniacz np Marantz PM7000, 7200, 8000. Czy nowszy PM7001, albo starsze, ale lepsze PM 75.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalą Altusy? A kto? Chyba handlarze i nieopierzeni adepci audio, którzy nic więcej poza supermarketowymi propozycjami nie słyszeli lub przygłusi stali bywalcy dyskotek.
Za sumę którą masz do wydania na sprzęt można kupić conajmniej dobrze grający wzmacniacz i kolumny stereo, ale jak pisałem wcześniej
z drugiej ręki. Nowy też można, ale moim zdaniem na dobrze grający sprzęt trzeba mieć nieco więcej pieniędzy (by grało odczuwalnie lepiej niż Twój amplituner i kolumny). Zastanawiasz się pewnie, czy sprzęt z drugiej ręki to dobry pomysł? Ryzyko jest zawsze, nawet z nowym. Pewnie, że nowy to gwarancja, ale czas szybko mija i później w razie naprawy płacisz tak samo jak za starszy. Twierdzę, że starsze konstrukcje są solidniejsze, trwalsze.
Dawniej się nie oszczędzało tak na wszystkim jak teraz. Jeśli przetrwały tyle lat i grają, to pograją pewnie drugie tyle. Czego o współczesnych raczej bym nie powiedział (chodzi mi o tańsze klocki). Jak jest możliwość to oczywiście zawsze dobrze jest pojechać, odebrać osobiście, odsłuchać.
Wybór takiego sprzętu jest spory.
Nie jest wykluczone, że amplituner jest winowajcą jak piszesz i po prostu czasem nie wyrabia by dobrze napędzić kolumny.
Na początek kupiłbym jednak wzmacniacz np. taki:
http://www.hifi.pl/gielda/wzmint/85966.php
http://www.audiostereo.pl/wzmacniacz-carve...1065_29293.html
Za te pieniądze, klasa brzmienie i niezwykła solidność konstrukcji. Myślę, że gdyby marka była szerzej znana w Polsce jak Marantz, Yamaha, Denon itp..., cena nie byłaby tak niska.
Można też takiego Audiolaba: http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/85648.php również świetne brzmienie za małe pieniądze.

A jakby mimo wszystko nie grało jak chcesz , bo Tannoye F to już nie to samo co M czy R, możesz znów napisać a dobierze się do tego kolumny. I tu znów jest dużo możliwości. Ale o tym po tym icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś udało mi sie znaleźć na przedmieściach sklep ze sprzętem muzycznym i tam koleś polecał mi właśnie Magnata Quantumy 655 jako naprawde nisko schodzące wspominał że z budżetowych można by spojrzeć na kody AV-800F czy ELAC FS 67.2 tylko że mają one bass reflexy z tyłu a ja nie za bardzo mam miejsce na odsuwanie kolumn od ścian.. co sądzisz o tych kolumnach?? czy może dać jeszcze szanse tym moim Tannoyom?? mógłbym Cie prosić o jakieś przykłady wzmaków do nich ale nowych jakoś nie za bardzo ufam używanym i jakoś się do tego nie moge przekonać;] tak wiem nadużywam cierpliwości ale jednak wole coś co ma gwarancje i nikt tego wcześniej nie ruszał.. myśle że tak 1000 max 1500 mógłbym na to wydać jeśli rzeczywiście ma pomóc to moim Tannoyom;] chyba że od razu pakować w któryś z wyżej wymienionych modeli??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest troche wzmakow do 1500zl wartych uwagi. Jak widzisz PMA-860 jest wiele tanszy, ale jest dobry w swojej klasie. Nie ma pilota, jezeli cie to nie odpycha to czemu nie. Gra dosc jasno. W sumie jak wiekszosc Denonow. Z nowszych warto zaintersowac sie PMA-1055R, 1500R. Czy chociazby 1315R lub 915R. Albo jak napisalem wyzej, sprawdzone Marantze PM7000, 7200, 8000 lub 68, 78. Lub jeszcze lepiej Marantz PM 75 lub SONY TA-F770ES , 707ES. Ale chyba to jest przerost formy nad trescia do tych Tannoyow, bo to swietne piece i moga pokazac wiele na wiele lepszych kolumnach.
Musisz sie wkoncu sprecyzowac czy chcesz wydac te 1500zl czy 500zl. Bo jezeli bedzisz chcial zmieniac kolumny to lepiej zainwestowac w lepszy wzmak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro stoi tylko ten Soniak ale za 2k tak że troche za dużo dla mnie a co myślisz o Denonie PMA 1060 jest za 900zł aukcja?? wiesz chodzi o to że chciałbym tym Tannoyom dać jeszcze szanse ze wzmacniaczem z prawdziwego zdarzenia a nie tym moim amplitunerem.. Myślisz że ten 1060 wyciśnie z nich troche więcej niższych tonów??? ewentualnie byłaby to już jakaś baza dla innych kolumn? jeżeli bym był zmuszony zmienić choć mam ciche nadzieje że z innym wzmakiem tannoye nie zmuszą mnie do tego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno na PMA-1060 bedzie lepiej. To ta sama seria co PMA-860, tyle ze wyzszy model. Ja ci proponuje tego na poczatek, to przyzwoity i uniwersalny wzmanciacz:
http://allegro.pl/marantz-pm-7000-i1856653014.html
Mialem takich 3 sztuki, teraz mam PM7200 i narazie nie planuje go zmieniac. Poczytaj o nim opinie w necie jak masz opory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chyba się skusze na tego marantza;] a powiedz mi jak uważasz wykrzesa on z moich tannoyow więcej niskich rejestrów niż ten mój ampli harmana?? wiem wiem uczepiłem się basu ale właściwie to tylko tego mi w tych kolumnach brakuje reszte pasma grają według mnie całkiem przyjemnie?? i takie pytanie bo on ma 95W na kanał tak? czy Tannoye to uciągną nie uszkodzą się??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...