Skocz do zawartości

Jakie sluchawki - komputer, mp3, cd


Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie. Prosiłbym o pomoc w zawężeniu tego rozległego tematu do kilku modeli - mianowicie poszukuję słuchawek z dobrym detalicznym dźwiękiem. 99% tego co czytam na necie to "kup te, jest mega bass" na czym specjalnie mi nie zależy. Na razie słuchałem na creative aurora live! i moje odczucia są mieszane. Wolałbym coś bardziej idącego w stronę detalicznego i przestrzennego dźwięku niż zalanie wszystkiego bassami (testowane na odtwarzaczu CD). Jeśli chodzi o cenę... im mniej tym lepiej, ale maksymalnie mogę na to przeznaczyć z 300zł, jeśli na prawdę jest sens. Głównie będą grały z komputera więc "super kosmos" też być nie musi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, opisywanie dobry detaliczny dźwięk jest ciężkie do stwierdzenia bo to jak wiemy siła wewnętrznych odczuć. CAL - są popularne, modowane i pewnie w swojej cenie mogą zagrać przyzwoicie.
Na początku sprecyzuj sam sobie (głównie wygoda) jakie chcesz kupić słuchawki - mianowicie - typ - to już będzie połowa sukcesu
Co do reszty, karta dźwiękowa - z reg. (z wyłączenie kilku modeli) mają mizerne wyjścia na słuchawki - wiec dobre słuchawki mogą grać koszmarnie - co nie jest wyznacznikiem ich jakości. Więc jak się zabierać to od początku a nie od końca - chcesz postawić na jakość ?? karta z dobrym wyjściem słuchawkowym - wtedy słuchawki... i pliki..
Pliki to kolejny temat - mp3 ściągane z neta są różnej jakości nawet te zgrywane na 320kb/s cholera wie skąd są zgrane i często się trafi tragedia.
To samo dotyczy innych formatów sciaganych z neta - jak sam nie zrobisz plików dobrej jakości to nie wiesz czym dysponujesz.
PS. W dobie dysków 1-3 TB postaw na zgrywanie do formatu FLAC.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że karty w kompach zwykle są słabe. Ale słuchać będę także z odtwarzacza CD. Moją muzykę mam głównie na płytach CD, a na kompie we wspomnianym flacu. Słuchawki maja być nauszne zamkniete, z kablem. Myślałem już nad Sennheiserami, Kossami, AKG. Ale duża liczba modeli, różnice w cenach itp. Jest tego zbyt wiele by wszystko porównać icon_razz.gif stąd moja prośba o pomoc w zawężeniu poszukiwań.

Najbardziej ciągnie mnie do kossów - dożywotnia gwarancja i z opinii kilku znajomych lepsze niz sennheisery, ale nie wiem jak z AKG wypadają. Na razie wytypowałem:

AKG K514
Koss TD-85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CAL! wydały Ci się nie wystarczająco detaliczne i miały niewystarczająco dużo góry to radzę spróbować ze słuchawkami GRADO. Co prawda podstawowy model to koszt prawie 400zł, ale to jest dobra alternatywa, moim zdaniem nic innego w Twoim budżecie nie zagra lepiej od CAL!
...chyba, że nie rozumiem za bardzo czego oczekujesz icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu sprawy i podpięciu do nieco wyższej klasy odtwarzacza CD zaczynam przekonywać się do CAL!'ów icon_smile.gif. Z tego też powodu rozmyślam nad przeznaczeniem kasy (co miała isć na nowe słuchawki) na odtwarzacz przenośny. Poradzilibyście co wybrać? Znalazłem takie cosie, co ponoć są dobre :>

http://allegro.pl/cowon-iaudio-7-i1856197035.html

http://allegro.pl/cowon-iaudio-i9-8gb-gwar...1849146089.html (to jest bardzo interesujące...)

http://allegro.pl/mp3-cowon-iaudio-e2-e-2-...1844728897.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...