Skocz do zawartości

AUDIO SHOW 2011


Redakcja AUDIO

Recommended Posts

Witajcie!

AS ma nową stronę www - znacznie lepsza:) Ja ponownie wybieram się, tym razem na cały dzień a może i dwa. Oczywiście z aparatem, co by potem stworzyć, jak co roku, galeryjkę na naszej stronie. Mam nadzieję, że ponownie uda nam się spotkać w Sobieskim i powłóczyć, robiąc zdjęcia. Kto z Was się wybiera?

Pozdrowienia
Ola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczka rodzinna może zamienić się w koszmar. Nieprzebrane tłumy ludzi często przepoconych i śmierdzących "fajami". Jedynie wczesny ranek niedzieli lub po 16 w niedzielę są jeszcze w miarę, jednak z naciskiem na jej końcówkę. Wiem to z doświadczenia bo od dwóch lat pomagam jednemu z dystrybutorów. Na pewno odradzam sobotę.
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinnie faktycznie może być ciężko... a niedzielny poranek jest chyba najlepszy, jak napisał Umka.

Tym niemniej nie ze wszystkim się zgadzam z przedmówcą:
-spokojnie rano w sobotę można zacząć od innego hotelu niż Sobieski...
- w niedzielę o 16 to wystawcy zazwyczaj już padają na twarz (również z niedotlenienia icon_eek.gif ) i niekoniecznie mają ochotę na dłuższe rozmowy, a raczej myślą o zakończeniu maratonu (w niedzielę jest do godziny 18). Ale może są wyjątki i firmy pakują się dopiero w poniedziałek

Ponieważ nikt jeszcze nie napisał tego wyraźnie w bieżącym wątku, więc z poczucia obowiązku uprzejmie icon_mrgreen.gif donoszę:
AUDIO SHOW 2011 odbędzie w dniach 12-13 listopada

hotele jak zwykle: Sobieski + kolejny po drugiej stronie Placu Zawiszy (zmienił nazwę z Hotel Kyriad Prestige na Golden Tulip) oraz Bristol
no i darmowy autobus co godzinę z Sobieskiego do Bristolu (a 30min po pełnej godzinie z Bristolu do Sobieskiego)
Strona AS - http://www.audioshow.com.pl/

fotki i opisy z ubiegłego roku - Au, Au, Au - AudioShow 2010 ...
http://forum.audio.com.pl/Au-Au-Au-AudioSh...10--t21227.html

Pozdrawiam
PS. Umka - powiesz nam, gdzie Cię można zastać na ASie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. Umka - powiesz nam, gdzie Cię można zastać na ASie?



Znam dobrze kilku dystrybutorów, ale pomagać będę w pokoju Moje Audio. Zarezerwował aż cztery pokoje więc nie wiem jeszcze dokładnie gdzie będę często bywał. Pewnikiem tam gdzie stać będzie zestaw Reimyo. Nie lubię się rozdrabniać. icon_wink.gif Najczęściej pomagam w rozpakowaniu i zapakowaniu sprzętu i trochę w czasie dnia. Nie chcę się wiązać na całe dwa dni w jednym miejscu. Jak pisałem znam kilku innych wystawców (Linn, RCM, Soundclub, trochę Naim i ostatnio Audiosystem) i chcę z nimi pogadać. Koniec soboty to oczywiście spotkanie audiofilskie o 20.00 w Harendzie. Zapraszam. Zawsze przychodzi kupa ludzi i dystrybutorów podobnie zakręconych.
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gości z zagranicy to z przecieków wiem, że są szanse na Roberto Barletta od Xawiana, Kazuo Kiuchi od Reimyo i chyba właściciela nowej marki na polskim rynku Hegel. Ale to jeszcze nieoficjalnie i tylko ze strony firmy moje Audio.

Co do spotkania znajomych na wystawie to w realu znam kilkadziesiąt osób i na pewno się spikniemy. Jak masz chęć to daj znać na priv. podam Ci tel. i zdzwonimy się na koniec soboty w Harendzie. Jak pisałem spotyka się tam kupa ludzi. Co prawda z innego forum, ale są otwarci na nowe znajomośći.
pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Prawdopodobnie (coś wiem i poza tym mam nadzieję...) w tym roku nasza szanowna koleżanka Ola będzie miała więcej czasu niż rok temu i zaszczyci wystawę swoją obecnością icon_razz.gif .
Więc dobre zdjęcia będą i to zapewne lusterkiem robione ...

Ja zapewne też coś tam swojego dorzucę - ale o relacjach w sobotni wieczór to nie liczcie, musi troszkę potrwać... przynajmniej do niedzieli!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi
ja też czekam.
Swoją drogą to żenujące, że na audiostereo od dwóch dni, na bieżąco aż się roi od wpisów, komentarzy i dosyć szczegółowych opisów "klocków" a tutaj ZERO. Nie byłem na AS, a już wszystko wiem. Tym czasem u nas jakby w rodzinnym grobowcu.
Czy nikt z forumowiczów nie był na wystawie oprócz Oli i Romana.

Na szczęście na Olę i Romka można liczyć i pewnie dziś pojawi się kilka fotek i jakiś komentarz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciele byli i fotki na pewno są, nawet kilkaset, jednak tylko z Sobieskiego. Pewnie muszą to obrobić. Widzieliśmy się pod koniec niedzieli i zamieniliśmy kilka zdań. A Olę widziałem nawet w akcji nie wiedząc, że to ona. icon_wink.gif Robiła fotki w pokoju gdzie pomagałem i nie wiem czy było ich tyle z czystej solidności fotografa czy tak dobrze grało. icon_wink.gif
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zaczynamy...
udało mi się porządnie obejść hotel Golden Tulip (rok temu nazwywał się to Kyriad...),
ale zaczniemy od Jacka i firmy Moje Audio – czyli hotel Sobieski i pokój 216.
Elektronika to system Reimyo 777:
transport CDT-777
DAC model CAT-777 Mk II
pre to CAT-777 Mk II
końcówka mocy KAP-777

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


trochę bardziej szczegółowo

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


na końcu zaś mamy kolumny Bravo! Consequence (rodowód jak elektronika...)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



a pomiędzy tym wszystkim kable Harmonix, stolik zdaje się że też ma rodowód na H.
Jeżeli coś pokręciłem, to mam nadzieję że Umka poprawi - i cieszę się, że mogliśmy się spotkać i porozmawiać parę minut icon_razz.gif
A koledze gratuluję CDka i okazji, by porozmawiać z szefem firmy panem Kazuo Kiuchi.

Co do grania - to widać było (tzn. słuchać), że zestaw jest dopieszczony i swoje kosztował. Parę minut spędziłem w tym pokoju i czuć było pełna kontrolę nad dżwiękami i szybkość grania.
Warto też zauważyć dbałość wystawcy o odpowiednie dodatki do systemu na R (patrz zdjęcie podstaw pod kolumnami i końcówką).

Ponieważ końcówka mocy Reimyo KAP-777 jest nowością, więc poniżej podaję jej dane techniczne:
Układ wewnętrzny: wzmacniacz stereofoniczny typu dual mono.
Układ wzmacniający: tranzystorowy, pojedynczy MosFET
Pasmo przenoszenia: 5 Hz ~ 100 kHz.
Stosunek sygnał/szum (S/N): lepszy niż 100 dB
THD: mniejsze niż 0,05 %
Wejścia: 1 x RCA(niezbalansowane)
1 x XLR(zbalansowane)
Impedancja: 40 kOm (wejście zbalansowane)
Polaryzacja: pin gorący (Hot)-2, zimny (Cold)-3, ziemia (Gnd)-1
Napięcie zasilania: 117 V lub 230 V (50/60 Hz)
Zalecana impedancja głośników: powyżej 1,5 Ω
Moc wyjściowa: 200 W przy 8 Ω
400 W przy 4 Ω
Czułość wejściowa: 0,77 V 
Pobór mocy: 95 W icon_eek.gif - myślałem, że to błąd...ale na fotce tylnej ściany było napisane jak byk 95W
Wymiary obudowy: 200 mm (W)x430 mm (S)x460 mm (G)
Wymiary całkowite: 215 mm (W) x 430 mm (S) x 492 mm(G)
(ze stopami i terminalami)
Waga: 33,0 kg.
Wyposażenie standardowe: Kabel zasilający (X-DC15SM-350 lub 390 Schuko)
Stopy izolujące TU-505EX-MK2 4 szt.
Para zworek XLR
O ile pamiętam, to gdzieś mignęła mi cena końcówki - około 115 tysięcy złotych

Pozdrawiam
PS. U mnie niestety hasło „stoliczku nakryj się!” nie wywoływało takich efektów jak w pokoju wystawienniczym ...
więc nie wiem, jakim hasłem (poza "RB doda ci skrzydeł") wywołać odpowiedni skutek i stolik pełen sprzętu icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu.., ale mnie zaszczyt kopnął, pokoik z moim napędem na start icon_redface.gif. Niestety dalsze kompletowanie tej marki jest jeszcze poza moimi możliwościami. icon_biggrin.gif icon_wink.gif Dodam tylko, że tylko pomagałem właścicielowi, skąd inąd dobremu znajomemu w przygotowaniach. Reszta opisu się zgadza. A Pan Kazuo będzie w środę moim gościem.
pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowiesz coś więcej o graniu systemu i o elementach składowych?
Miałeś chyba trochę czasu, by pobawić się nowością, czyli końcówką - nie wspominając o reszcie sprzętu.
No i o kablach i specjalnych podstawkach.

Po drugiej stronie korytarza (tzn. pokój naprzeciwko) był Hegel na Xavianach, kable to Harmonix (podobnie jak z Reimyo)... oraz solidny stolik i podstawki antywibracyjne.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



W niedzielę grały koloumny XN Piccola, a przy sąsiedniej ścianie na zdjęciach widać stojącą obok siebie parkę XN Giulia.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


W tym roku można było posłuchać podłogówek (rok temu graly raczej podstawkowe, ale było wystawionych więcej modeli kolumn), swoją premierę miały kolumny Xavian Piccola. Dwudrożne, dwugłośnikowe - basreflex z tyłu (stosunkowo mała średnica otworu...), pojedyńcze zaciski głośnikowe (na szczęści dość nisko położone), a do tego piękna stolarka (jak zwykle u Xaviana) i pochylona przednia ścianka.

Dane techniczne:
- Głośnik średnio-niskotonowy: 180 mm Scan-Speak, wykonany na specjalne zamówienie Xaviana z papierową membraną wzmacnianą włóknami węglowymi, 42 mm cewka, "motor" SD1.
- Głośnik wysokotonowy: Scan-Speak Ring Radiator, 26 mm cewka, miedziany pierścień.
- Rodzaj kolumny: dwudrożna, bas refleks, aluminiowy port bas refleks promieniujący do tyłu.
- Obudowa: 22 mm MDF, wykonana ręcznie z wytłumieniem bitumicznym.
- Pasmo przenoszenia: (-3 dB na osi referencyjnej): 44 - 30000 Hz
- Terminale: 1 para pojedynczych terminali Xavian
- Impedancja nominalna: 8 omów
- Częstotliwość podziału: 2600 Hz
- Skuteczność (2,83 V/1 m): 85 dB
- Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 -120 W
- Wymiary (HxWxD): 900 x 196 x 320 mm
- Waga netto (1 sztuka): 22 kg
Cena: 8790 zł

A parę fotek tych kolumn na stronach nowości AUDIO
http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/kolumny-xavian-piccola

Pozdrawiam
PS. cdn - ale już o normalniejszej porze, bo już mi oczy "chińczykują" icon_eek.gif icon_arrow.gif icon_mad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wreszcie i u nas jakieś relacje z Audio Show .Chyba teraz trochę żałuję że nie pojechałem. icon_cry.gif Dzięki RoRo za fotki i pierwsze opisy czekamy na następne.
Ciekawi mnie czy słuchałeś kolumn Voxativ .W zeszłym roku , jak pamiętasz ten dźwięk mnie oczarował.A jak widać konstruktorka wpisała naszą wystawę do swojego kalendarza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - Voxativ się nie załapał. icon_cry.gif
Podobnie jak nie załapali się w tym roku Koledzy Audionet i Belfer54 icon_cry.gif , nad czym cała zainteresowan czwórka (wliczając Olę) bardzo boleje... Mam nadzieję, że za rok będzie już normalnie icon_razz.gif

W niedzielę wcześniej zaczęli się pakować i ok. 17 zobaczyłem już tylko znaną nam z ubiegłego roku panią...
Cytując za przewodnikiem z wystawy "zaprezentujemy kolumny Voxativ Ampeggio z naszym najnowszym głośnikiem Voxativ AC-3X, zawierającym silniejszy magnes neodymowy. Do prezentacji wykorzystamy także monofoniczne wzmacniacze lampowe, zbudowane w oparciu o lampę ELROC 845, w opracowaniu której brali udzial inżynierowie Voxativ".

Obudowa i jej wykończenie - bez zmian w stosunku do ubiegłorocznych kolumn: fabryka fortepianów Schimmel.
Poniżej link do naszej relacji z odsłuchów Voxativa oraz fotografie (post nr 67)
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry69802
bo wydaje mi się, że również Ola nie ma fotek z tego pokoju (508 w hotelu Sobieski)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Może w następnym roku posłucham sobie osobiście tych kolumn ,lub kolejnego dzieła zdolnej konstruktorki .Tak się składa że widok białych tubowych głośników przypomniał mi że ich producent (jest z innego miasta) ale prototypy powstają w Szczecinie i miałem przyjemność ,być zaproszony na odsłuch.Spytam się czy mogę zamieścić fotki na forum i wtedy opiszę wszystko w "naszym" ulubionym wątku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że coś już się dzieje w tym wątku, czekam na dalsze foto-relacje icon_smile.gif
To co widzę, to znów brak dystrybutorów: HORN i AUDIO KLAN... Dziwię się, bo to przecież podstawa, być na takiej imprezie obecnym! I jeśli tego pierwszego troszeczkę rozmumiem (,,siedzi" głównie za sprawą DENON-a w kinie domowym), to ten drugi ma sporo wspaniałego sprzętu stereo i mógłby pokusić się o prezentacje w AUDIO SHOW. Poza tym zastanawiam się co na to firmy zagraniczne, będące w takich pasywnych kleszczach w/w dystrybutorów...? Co na ten przykład powiedzieliby przedstawiciele DALI oraz Bowers & Wilkins??? Firmy doskonale Wszystkim znane i kiedyś zawsze przecież obecne na wystawie!!! Może do jednego i drugiego nie dociera fakt: ,,AUDIO SHOW 2011 jest największą w Polsce wystawą sprzętu audio-video oraz kina domowego."???

P.S. Może znów nadszedł czas na zmiany (roszady marek), wśród naszych ,,wspaniałych" dystrybutorów, tak jak to miało miejsce przed paroma latami...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
wielkie brawa i szacunek.

Też żałuję, że mnie nie było na AS.
Podobnie jak Was Voxativ urzekł mnie w ubiegłym roku i jak pamiętam co zresztą widać na zdjęciach źródłem był niedoceniony odtwarzacz firmy Cayin. Wówczas było miodzio.

Umka tylko pozazdrościć. Cóż może w przyszłym roku nadarzy się okoliczność posłuchania Reimyo i poznać osobiście sympatycznego Kolegę.

Pozdrawiam
Marek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...