Skocz do zawartości

AUDIO SHOW 2011


Redakcja AUDIO

Recommended Posts

>>Umka tylko pozazdrościć. Cóż może w przyszłym roku nadarzy się okoliczność posłuchania Reymio i poznać osobiście sympatycznego Kolegę.


Nie trzeba czekać aż rok. jesteśmy ze "stolycy" icon_wink.gif, więc można wpaść wcześniej. Tylko obecnie posiadam samego dzielonego cd-ka. Reszta to na razie dalekie plany, o których nawet nie wspominam mojej "babajadze" (proszę się nie obużać bo ona wie, że tak sympatycznie określam ją na forum).
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na AS w sobotę, udało się zwiedzić wszystkie pokoje (tak mi się przynajmniej wydaje). Ogólnie jakby mniejszy tłok niż w zeszłych latach... albo może się trochę przyzwyczaiłem do wielkości pomieszczeń.

Co do systemów, na które zwróciłem uwagę (w kolejności zwiedzania Bristol, Sobieski, Golden Tulip):
- Hi-Fi Club, zestaw w całości od McIntosh'a. Pierwszy raz miałem do czynienia z kolumnami tego producenta. Muszę powiedzieć, że uczucia mam mieszane z jednej strony najpierw nagrania gitarowe i jazzowe zabrzmiały bardzo przyjemnie, ale na koniec "Back in Black" Amy Winehouse to było delikatnie mówiąc nieporozumienie. Pytanie, czy to kwestia jakości płyty, czy system jej nie podołał? Ciężko mi stwierdzić...
- audiofast, miałem chęć na posłuchanie Wilson'ów w akcji, niestety w ich pokoju rano puszczana była bardzo uboga aranżacyjnie muzyka i jakoś nie potrafiłem tam usiedzieć.
- Eter Audio i system AYON/Avantgarde Acoustic, nie zawiedli, pierwszy system tego dnia, którego brzmienie naprawdę mi pasowało.
- zawiodłem się niestety na pokoju ESY, o ile w zeszłych latach zestawy McIntosh/ESA mnie powalały to tym razem była inna amplifikacja (niestety nie pamiętam co tam grało) i już tak nie olśniewało moim zdaniem.

Szybka zmiana hotelu, w Sobieskim więcej ludzi, ale kolejka przed wejściem już zdążyła się rozładować. Atakowałem z góry na dół icon_twisted.gif Sprzętu mnóstwo, lepiej, gorzej. Zaskoczył mnie zestaw Roksan/System Audio, kolumny mają na basie 2x10cm, a grają tak niesamowicie pełnym dźwiękiem, że wszyscy doszukiwali się subwoofer'a w pomieszczeniu. Co prawda ten bas był aż przesadny, jednak mam wrażenie, że to była akurat kwestia pokoju, bo wystawca nie zorganizował żadnego wytłumienia, ściany były "gołe".
Na dole ładnie zabrzmiał system T+A, moim zdaniem trochę zawiódł Trimex z setem Unison/Focal, ale może akurat trafiłem na zły repertuar. Jak zwykle dobry poziom zaprezentował Audio Center z konfiguracjami Arcam/Monitor Audio, trochę zdziwiłem się, bo zestaw kinowy (AVR600 + Blu-Ray) grał z GXami 300, a stereo serii 850 z BXami6, ale i tak było ok.
Jednak wszystko wcześniej to było nic względem tego co znalazłem obok, zestaw TAD... dla mnie dźwięk wystawy, potężne kolumny (150kg) o potężnej cenie i niesamowitym dźwięku. Czystość, dynamika, przestrzeń, separacja, bas w głębinach, jestem do dzisiaj pod wrażeniem. Tylko ta cena ~100 000$ całość icon_rolleyes.gif

W Golden Tulipie już nic w sumie tak nie zachwyciło, w pokoju Harpia/Witowa było dobrze, Grobel Audio z laserowym gramofonem także, ale mając w pamięci TADa jakoś mnie nie przekonali icon_mrgreen.gif


Tak krótko, subiektywnie, zaznaczając, że to wszystko było trochę w pędzie, nieprzesadnym, ale jednak. Całość zajęła mi jakieś 9h z przerwą na obiad icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal Hotel Sobieski - tym razem VII piętro i pokój 708

W tym roku nasz kolega Arek i firma This.pl przeniosła się do hotelu Sobieski (w 2010 byli w Kyriadzie) mniejszego pokoju, co wg mnie było bardzo dobrym rozwiązaniem – bo pokazywany system Regi najlepiej czuje się w tego typu pomieszczeniach (na 40 czy 50m^2 wolałbym już coś mocniejszego...).

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Odtwarzacz CD (oraz MP3...) Apollo jest bez zmian, natomiast mamy już nowe modele: integra w wersji BRIO-R oraz większe kolumny RS5.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Widać też gramofon Rega P3 z wkładką Exact, który tytuł Najlepszego Produktu Roku 2010 w kategorii System, przyznany przez miesięcznik High Fidelity

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



A na deser nowa platforma gramofonowa marki Monolith Audio. Wykonana ręcznie, z jasnego, selekcjonowanego drewna równoległosłoistego platforma, została wyposażona w ceramiczne stopy antywibracyjne z tlenku glinu – niezwykle twardego materiału gwarantującego niezmienność parametrów w trakcie użytkowania. Widoczny na zdjęciach stolik waży drobne 130 lub 150 kg (nie pamiętam – na szczęście nie musiałem go nosić...) i spokojnie znosi próby pukania i przeszkadzania w graniu... W każdym razie wygląda to obłędnie, piękna jakość wykonania - ale jest to raczej stolik stacjonarny icon_mrgreen.gif bo tyle co sam stoli to waży u mnie stolik z wsadem icon_wink.gif

Uważam, że zmiana pokoju była bardzo dobrym posunięciem i podobała mi się aranżacja (stąd tyle fotek...), wszystko było ładnie dograne i sprawiało bardzo sympatyczne wrażenie. Grało też całkiem przyjemnie. Kolumny i cały system w sam raz na taką powierzchnię.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
PS. A na fotce Apollo widać płytę Iheena Lodwick "Getting To Know You" - polecam, słuchałem już tej płyty Arka na kilku klockach Regi (no i u siebie rzecz jasna icon_razz.gif ), zresztą kiedyś mieszaliśmy też trochę komponenty (np. Apollo i OMAK na RSach, a potem na Yamie 1000).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cdn - ale proszę o cierpliwość...
W środę wieczorem będzie ciąg dalszy (niestety totalnie leżę z czasem, wracam późno i po wrzuceniu 1-2 pokojów mam dość, bo oczy wychodza mi z orbit i szukam ich gdzieś za uszami icon_eek.gif ), między innymi AudioForte (Plinius + elektrostaty Magnepan).
A w czwartek spróbuję dojść do hotelu Golden Tulip.

Najbardziej żałuję, że nie było czasu na honorowych gości AS, czyli koncert Antonio Forcione w Golden Tulip (a miałem już w ręku miejscówkę na koncert, ale oddałem icon_cry.gif ) oraz magia ustawiania gramofonu w wykonaniu Michaela Fremera (bodajże hotel Sobieski).
No i obiecuję sobie, że za rok to jednak wyrwę się do Bristolu.

Może ktoś był w pokoju 302 w Sobieskim i słuchał Baltlaba, bo miała być pokazana nowa linia wzmacniaczy ENDO (i kolumny Sundial Sonorus)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może ktoś był w pokoju 302 w Sobieskim i słuchał Baltlaba, bo miała być pokazana nowa linia wzmacniaczy ENDO (i kolumny Sundial Sonorus)?


Mogę powiedzieć, że byłem... nie podejmę się oceniania tego brzmienia. Nie wywarło na mnie jednak jakiegoś wrażenia, w zeszłym roku znacznie bardziej podobało mi się w ich pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 510: AudioForte (elektronika MOON) plus kable ENERR, Equilibrium i kolumny
Moon 600i + Moon 750 D
+ kolumny Audiothlon
+ interkonekty Equilibrium + kable zasilające Enerr

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



i przez ścianę w pokoju 516 "właściwe" AudioForte czyli ciąg dalszy: elektronika Plinus + kolumny Magnepan, a dokładniej to
Plinius CD 101 + końcówka mocy Plinius SA 103 + Plinius Tautoro (Pre) + Plinius Koru (Phono)
+ Gramofon Acoustic Solid One
+ kolumny Magnepan 3.7
+ okablowanie sygnałowe i zasilające MIT
oraz jak zwykle - dużo płyt winylowych oraz CD

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
PS. Dowiem się jeszcze, czy w sobotę grała eletronika ATOLa (bo pod koniec niedzieli był jak widać na fotkach Plinus...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze imprezy tym co byli, dlugo medytowalem, czy sie nie wybrac, ale jednak to za duza wyprawa na to, zeby posluchac klockow przez weekend.
Dzieki za relacje, troche pogrzebalem w sieci, ale na forum AS tylko przepychanki i malo informacji.
Sluchaliscie moze zestawu Bryston/PMC, z tego co widzialem na zdjeciach chyba bylo podlogowe FB i monitory TB, szczegolnie interesuja mnie monitory, moze ktos podzielic sie wrazeniami?
Na otarcie lez w lutym bede mial imprezke sporo blizej, postaram sie byc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym w Madrycie ma odbyc sie Elitexpo, jak na razie malo informacji o wystawcach, jak wiadomo czasy nie sprzyjaja, zobaczymy jak bedzie.
Pod tym linkiem jest tylko ogloszenie -> http://www.elitexpo.es/
a pod tym kilku potwierdzonych wystawcow http://www.hifilive.es/category/elitexpo/ultimas/ , ktora powoli pewnie beda uzupelniac bo na razie jest bardzo skromnie.
Jak bede mogl to sie wybiore, moze nawet pstrykne jakies fotki to sie podziele wrazeniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...