Skocz do zawartości

kino domowe 2500


transporter

Recommended Posts

Witam wszystkich, wiem że temat jest dość popularny ale ja osobiście choć przeczytałem kilka podobnych tematów nie zostałem że tak powiem szczególnie oświecony. Ok ale przejdźmy do rzeczy, na wstępie chciałbym powiedzieć że w ogóle nie znam się na sprzęcie audio a chciałbym nabyć zestaw kina domowego a właściwie to nie zestaw tylko same kolumny 5,1 i amplituner który by został podpięty pod tv 32" xbox'a i komp. Zestaw byłby przeznaczony do filmów i muzyki i stałby w moim pokoju 4m x 6m. Osobiście patrzyłem na kolumny marki Koda AV-707v3 + SW-1000 i amplituner Yamaha RX-V365. I teraz pytania:
1. Czy byłoby to dobre połączenie?
2. Na jakie parametry zwracać uwagę przy kupowaniu takiego sprzętu?
3. I najważniejsze, jak już wcześniej pisałem amplituner zostanie podłączony do kompa do którego dokupię kartę dźwiękową np.(http://allegro.pl/markowa-karta-muzyczna-usb-real-7-1-s-pdif-metal-i1845171674.html). Czy takie coś godnie by zastąpiło odtwarzacz dvd/blu ray?

Taka jeszcze mała prośba nie piszcie mi pierdół typu za 2500zł nie kupisz dobrego kina domowego itp. Za to bardzo mile widziane będą wasze propozycje złożenia zestawu w tej cenie, z racji tego że 2500 to założenia a ja niestety rzadko kiedy mieszczę się w założeniach to mogę jeśli będzie oczywiście jakaś konkretna różnica dołożyć te dwie czy trzy stówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kino za 2500 będzie dobre nie jestem aż tak wymagający;)
Już patrzyłem tak jak Ty piszesz, żeby kupić właśnie cały zestaw ale mam co do tego dwa minusy,
pierwszy to taki że sprzęt w zestawie jest podobno (z tego co wyczytałem no farach) tandetnie dobrany tzn. albo amplituner jest dobry a kolumny dziadowskie lub na odwrót aczkolwiek nie wiem czy to prawda bo jak już wcześniej pisałem nie znam się
drugim minusem jest to że w takich zestawach jest zazwyczaj odtwarzacz dvd/blu ray a jak już pisałem chciałbym wykorzystać kompa do odtwarzania filmów. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra... to opierając się na posiadanej przez Ciebie kasie.

Kolumny 5.1 w rozsądnej cenie - napisałeś KODA 707, popatrz na KODA 702.
Sub jest optymalne dobrany finansowo/powierzchniowo.

Amplituner - nie polecam najniższych modeli, jak Yama to raczej od 5xx albo Pioneer seri 82x lub 92x.

Gdzie mieszkasz? Bo pod Warszawą jest dystrybutor KODY (także firmy TAGA, XINDAK i paru innych), mają też wyprzedaży i sprzęty powystawowe na pełnej gwarancji.
Firma Polpak - w Regułach (miedzy Wwą a Pruszkowem)
Poniżej przykładowy zestaw z na Pioneerze VSX-821. Co prawda jest odtwarzacz BR, ale zamiast niego w cenie (będzie niższa...) zmieścisz subwoofer, więc traktuj to poglądowo:
http://polpak.com.pl/produkt/5280/ZESTAW__...PIONEER_BDP-140

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,
mieszkam niedaleko poznania. Piszesz żebym trzymał się z dala od amplitunera firmy yama a co np. harman kardon bo na nie też patrzyłem a tak z ciekawości zkąd wiesz że yamaha jest zła a pioneer jest dobry? Jaka jest między nimi różnica? Pytam bo chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyrażnie o NAJTAŃSZYCH MODELACH ! - nie tylko Yamahy...
a nie o tym, by nie kupować YAMY a kupić Pioneera.

Modele te mają zazwyczaj niezbyt wysoką moc (niezależnie od tego, co się wypisuje na pudełku...) i słabiutki zasilacz, a do tego skromne wyposażenie i słabe dekodery, no i mocno przeciętnie grają (szczególnie w stereo).
Dlatego sugestia, by trochę dołożyć - albo kupić w tej cenie coś używanego.

Jeżeli chcesz "nówkę", to cenie nowego amplitunera za 1000-1500 trudno wskazać faworyta. Znajdziesz parę firm - Denon, Harman, Marantz, Pioneer, Sony, Yamaha ... a do tego parę mniej popularnych u nas jak choćby Cambridge Audio (to już nie w tej najniższej granicy).

Podstawowe (najtańsze ) modele to można kupować z firm, które się zdecydowanie wyżej cenią - np. ARCAM czy Rotel. Ale to koszt paru tysięcy złotych (czyli drożej niż "średniaki" takich firm jak Yamaha czy Pioneer - i wielu innych także), a nie poniżej tysiąca.

Szukając czegoś dla siebie zwracaj uwagę nie tylko na podawną moc (zazwyczaj wszyscy się chwalą nierealną mocą rzędu 5x100W czy 7x100W) ale i na moc zasilacza. Poza tym - zastanów się, jakie złącza potrzebujesz w amplitunerze, jakich dekoderów potrzebujesz... no i na koniec proste pytanie: czy Ci się podoba ten sprzęt, bo szkoda wydawać pieniądze na coś, co będzie Cię denerować wyglądem.

Do tego - AUDIO ma sporo testów sprzętu, również amplitunerów kd w interesujących Cię granicach cenowych. Więc warto skorzystać i poczytać sobie...

Pozdrawiam
PS. No i popatrz w dziale KINO DOMOWE na wątki dotyczace zakupu amplitunera za 1000-2000zł, oraz na FAQ
bo w konću z jakiegoś powodu ktoś spędził ładnych pare godzin nad stworzeniem takiej pomocy jak FAQ icon_cool.gif
http://audio.com.pl/faq/kino-domowe-amplit...ory-wzmacniacze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, właśnie zabieram się za czytanie;) Na razie moim faworytem co do amplitunera jest ONKYO TX-SR 578 a co do kolumn to nie mam pojęcia prawdopodobnie będzie to coś z kody bo wydaje mi się że mają najlepszy stosunek jakości do ceny, chyba że się mylę to proszę mnie poprawić albo zaproponować co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No właśnie ostatnio patrzyłem na jamo S606 i do tego Denon 1611 albo Onkyo 608 ale w sumie jeszcze się nie zdecydowałem, muszę się w końcu wybrać do audioplazy na odsłuch pytanie tylko który amplituner lepiej sprawdza się w muzyce? W sumie zastanawiam się jeszcze nad takimi amplitunerami które są w moim przedziale cenowym po dołożeniu trochę grosza:
YAMAHA RX-V471
MARANTZ NR1501
Denon AVR-1911
Pytanie tylko czy warto i który jest najlepszy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dzisiaj w końcu podłączyłem mój zestaw, wybrałem yamahe 571 i jamo 606 z subem 210 z zakupu jestem zadowolony mimo że przekroczyłem swój budżet o ponad 1000zł. Jak dla mnie zestaw gra bardzo dobrze choć powiem szczerze że spodziewałem się ciut więcej basu z frontów ale i tak nie jest źle, bardzo się ciesze że nie kupiłem kody 707 które też wchodziły w grę ale już po pierwszych sekundach podczas odsłuchu wiedziałem że na pewno ich nie kupie. Jedyna wada tego zestawu dotyczy amplitunera nawet nie do końca, mianowicie chodzi mi o instrukcje obsługi której nie dostałem po polsku a nawet po angielsku jest bardzo krótka nawet nie wiem czy siedmiostronna książeczkę z rysunkami traktować jako instrukcję;/
Jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi!

P.S Jak by ktoś miał większą instrukcje do tego modelu albo jakiegoś podobnego to byłbym, bardzo wdzięczny za wysłanie mi jej na e-meil.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...