Skocz do zawartości

Amplituer z HDMI czy bez?


jojo81

Recommended Posts

Zastanawiam sie nad kupnem amplitunera z niższej półki z HDMI ale widzę ze te HDMI to tylko przelotki, wejścia które pozwalają zmniejszyć ilość przewodów. DVD i tak podłączam bezpośrednio do telewizora, wiec mijam amplituner. Może ważniejszy jest telewizor który odbiera sygnały z DVD, Cyfry lub N-ki. Zastawiam się czy warto płacić tyle kasy za HDMI 1.1 lub 1.3 skoro to nie zmienia sygnału na lepszy. Nie stać mnie na taki amplituner, który będzie konwertował sygnał z HDMI i polepszał go. Nie będę podłączać konsoli, tylko DVD i Cyfrę albo N-kę. Może lepiej kupić wyższy model ampitunera bez HDMI, który ma lepsze parametry dźwiękowe.
Nie znam sie za bardzo, mogę sie mylić i liczę ze znawcy tematu coś wyjaśnią, liczę na sugestie i opinie forumowiczów.


PS. DENON AVR-1508 ma wersję HDMI 1.3 a ONKYO TX-SR 640 ma HDMI 1.1 (chyba icon_smile.gif ) te modele mnie interesuje jako początkującego. A może starszy model w tej cenie bez HDMI
Poradźcie coś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku doradzaliśmy tobie co powinieneś kupić, jedna jak widać masz następne wątpliwości do tyczące HDMI.
Powiem tak, jeżeli odtwarzacz DVD i dekoder TV, chcesz podłączać bezpośrednio do wejścia telewizora, to rzeczywiście z wbudowanego w amplitunerze HDMI, pożytku mieć nie będziesz.
W takim przypadku, zrezygnuj z tych słabszych amplitunerów, i jak pisaliśmy wcześniej, poszukaj wyższego modelu z przed 1-3 lat, które za taką samą cenę, lub nieco wyższą, mają lepsze parametry i dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...