Skocz do zawartości

końcówka mocy + preamp


killswitch

Recommended Posts

Poszukuję jak wyżej do kwoty 8000zł, najlepiej używka z bardzo dobrą średnicą, bas nie musi schodzić do piwnicy, prezentacja szerokiej sceny w szerz i w głąb, dobra lokalizacja instrumentów, wysokie klarowne ale nie ostre, pokój 16 m z dobrą akustyką żwaklumny dobiorę po zakupie jak wyżej, porady odnośnie kolumn mile widziane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zabierasz się do sprawy nie od tej strony. Elementem najbardziej wpływającym na końcowy efekt są kolumny. Przynajmniej ja zaczynałem od tej strony. Również stawiałem na średnicę i barwę. A potem wzmakiem i cd-kiem starałem się dopasować dźwięk do mojego pomieszczenia.
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kolumny to Harbeth SHL5 napędzane wzmakiem ASR Emitter I. Jeśli chodzi o źródło to mam dwa formaty, analog i cyfrę. Najczęściej jadę z gramiaka bo jestem zagorzałym analogowcem. icon_wink.gif Cyfrak też nie najgorszy.

Co prawda piątki mogą się ugotować z basem w 16 metrach ale nie jest to regułą. Ja spróbowałbym 7-ki z Lebenem 300XS. Słyszłem i było bardzo ok.
pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, teraz doczytałem tytuł. Do muzyki metalowej ten zestaw niestety może się nie sprawdzić. Ten set stawia na magię, wybrzmienia i aksamitność, a nie na ostrą jazdę. Do ostrej jazdy polecałbym Paradigm-y. Ale to nie moja bajka. Znam tylko kilku ludzi słuchających takiej muzy z tymi kolumnami.
Sory za niedoczytanie tematu.
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie napiszę tak ogólnie. Myślę, że dobrze by było celować w zestaw NAIMa lub Densena. Ewentualnie może jakiś starszy pre Conrad Johnson i do tego końcówka Bryston. Albo coś z oferty NVA? Oczywiście myślę tu o używanych.
Szkoda, że nie napisałeś jakie kolumny (mogłoby być kilka typów) miałyby z tym współpracować. Nie masz żadnych typów, nie zauroczyły Cię jakieś? icon_biggrin.gif No i ile planujesz wydać na kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez Ciebie kolumny pasowałyby do takiego rodzaju muzyki jakiej słuchasz. Niestety ja nie lubię kolumn Paradigm ani Klipsch więc Ci nie doradzę.
Natomiast Infinity mogłyby zagrać naprawdę dobrze. Oczywiście z odpowiednio dobranym wzmacniaczem. Tu na forum Zukzukzuk jest ekspertem od Infinity. Może się odezwie. A jak nie, to napisz do niego na PW. na pewno coś Ci doradzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...