Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, ostatnimi czasy chciał nie chciał, dużo przebywam przy biurku z komputerem.
W zasadzie mam jedno nagłośnienie sypialniane - B&W 685 z Piano Craftem.
Niestety jest tu problem pok jest prostokątny i niestety B&W graja mi tylko z boku - suma summarum jest to bardzo niewygodne rozwiązanie słuchać jednym uchem
Potrzebuje czegoś małego do biurka.

Jakościowo musi być dobrze, przyzwyczajenia z B&W zostaja icon_smile.gif (zdaje sobie sprawę, że nie będzie to proste aby zostać na podobnym poziomie)

Pomyślałem o zestawie 2.1
Zestawy stereo mniej z racji małego basu z komputerowych stereo (miałem Creative T20) scena fajna, głębia, stereofonia,, grało to komputerowym środkiem - ani w nich basu basu nie było ani sopranu .. wszystko jako tako.

Mam bardzo dużo nagrań relaksacyjnych, ambient nowe brzemienia które idealnie pasują do pracy, wypełniają muzyką a nie angażują i potrafią dać się człowiekowi skupić na pracy..

Kwota coś koło tysiąca.. +/-20%

Wstępnie pomyślałem o Creative T3 lub Bose Companion 3 (lub ew Companion5)

Problem w moim mieście to odsłuch.
Słyszałem kiedyś bose zaskoczyły mnie, ale było to w pokoju osłuchowym - każdy wiec co mam na myśli.
Mam relatywnie mało miejsca i to może być również pewien problem - bo wszystko będzie grało po metrze od głowy na lewo i prawo.

No i co teraz ........ ?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych małych to chyba tylko BOSE jest warte uwagi. Seria T CREATIVE'a też całkiem udana, ale nigdy nie przekonały mnie na tyle, żeby je kupić.

No jest jeszcze podobno wyśmienita (nie słyszałem, ale wszędzie piszą, że gra niesamowicie jak na swoje rozmiary) opcja od B&W, czyli model MM-1. Tylko cena...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Warszawa pod względem możliwości odsłuchu to niemal ideał, w porównaniu z innymi miejscami... salon BOSE z pełnym asortymentem, stąd też zdarzyło mi się słyszeć ich cała gamę słuchawek, Companion'y, a nawet zestaw kina.

Zastanawiałem się jeszcze nad czymś innym, ale, żeby było małe i grało całkiem przyjemnie to nie wiem. Chyba, żeby tak poszukać na rynku PRO, jakichś małych monitorów bliskiego pola typu M-Audio AV-40 (o ile one już nie są za duże???).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można powiedzieć, że grają tak jak domowe zestawy, bo zwykle pasmo w nich jest ultrapłaskie, a jesteśmy przyzwyczajeni to odchyłów, które poprawiają ogólny odbiór. Tylko, że jeśli mowa o odsłuchu z komputera to ja osobiście, bez skrępowania używam wtyczki do Foobar'a - "Graphic Equalizer" (nie mylić z wbudowanym EQ), moim zdaniem nie ma większych strat na jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...