Skocz do zawartości

Płyty jakie powinny pojawić się w audiofilskiej kolekcji


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Dziś premiera.

King Crimson wydanie na 50-lecie grupy.

This Japan edition exclusively features the high-fidelity HQCD format and K2HD remastering. 50th anniversary edition of "In The Court Of Crimson King" consists of three HQCD discs and a Blu-ray disc (audio). Features 2019 mixes (stereo and 5.1ch surround) by Steven Wilson. Comes with two cardboard sleeves and a slip case. Comes with a color booklet and lyrics. 

wydanie Japan IEZP-128 / Typ CD - HQCD

IMG-20191120-095733.jpgIMG-20191120-095751.jpgIMG-20191120-095759.jpg

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. No tak ... na siłę trzeba poszukać minusów. hehe

Wydanie Japan jest to samo co Europa, tylko dodatkowo z OBI.

*This Japan edition exclusively features the high-fidelity HQCD format and K2HD remastering. 50th anniversary edition of "In The Court Of Crimson King" consists of three HQCD discs and a Blu-ray disc (audio). Features 2019 mixes (stereo and 5.1ch surround) by Steven Wilson. Comes with two cardboard sleeves and a slip case. Comes with a color booklet and lyrics"

"The obi is the strip of paper that wraps around or folds over the left side of some Japanese releases. They can have information on them, such as release date, price, etc., which might be helpful if you read Japanese"

IMG-20191120-134450.jpg

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski - nie wiesz, że to normalne, polskie zachowanie? Taka nasz mentalność i przywara narodowa. Zamiast pochwalić i cieszyć się radością Kolegi, to szukamy minusów. Myślę, że podyktowane to jest zwyczajną zazdrością. Oczywiscie, mam nadzieję, że wpisy mój i Kubakka potraktowałeś z przymróżeniem oka. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pboczek napisał:

A tak w ogóle, to ile masz już różnych wydań tej płyty, z tego co pamiętam to klika. Czy to nowe, słyszalnie różni się od innych? Mam Mini Lp remasterowane w 24 bit, K2HD HQCD i brzmi świetnie, można lepiej?

zazdrosny Polak się pyta , a na czym to Boguś odtwarza teraz te płyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rega napisał:

@Bogusław Kożyczkowski - nie wiesz, że to normalne, polskie zachowanie? Taka nasz mentalność i przywara narodowa. Zamiast pochwalić i cieszyć się radością Kolegi, to szukamy minusów. Myślę, że podyktowane to jest zwyczajną zazdrością. Oczywiscie, mam nadzieję, że wpisy mój i Kubakka potraktowałeś z przymróżeniem oka. Pozdrawiam.

Z przymrużeniem oka przyjąłem wpis. :D  szafa gra.

3 godziny temu, S-Works napisał:

Casey Abrams - Jazz

Tej płyty Qobuz nie ma, są 3 inne, ale będę pilnował.

3 godziny temu, Pboczek napisał:

Boguś po za tym co Koledzy napisali, na pewno przepłaciłeś za tego Japońca.

A tak w ogóle, to ile masz już różnych wydań tej płyty, z tego co pamiętam to klika. Czy to nowe, słyszalnie różni się od innych? Mam Mini Lp remasterowane w 24 bit, K2HD HQCD i brzmi świetnie, można lepiej?

Pewnie masz rajcie że przepłacona. To taka, inwestycja na przyszłość, za 20 lat się okaże czy było warto?

To już 4 wydanie u mnie. Czy jest różnica? nie wiem, płyty zripowałem do PC, ale tylko CD Player prawdę pokarze, a tego nadal jeszcze nie ma.

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Płyty cd czy winyle z książeczką są o tyle fajne ,że można sobie czytać tekst danej piosenki. Przy winylach tak robię , nie wiem jak reszta , ale lepiej można zrozumieć o czym jest śpiewane :D 

PS: wiadomo , "prawdziwy" Polak jest zazdrosny :P 

Może nie jest to bogate wydanie,widać tylko kopie opisu taśmy Matki na okładce.

2 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

zazdrosny Polak się pyta , a na czym to Boguś odtwarza teraz te płyty?

Boguś czeka na przyjazd Primare DD35 na test, jak się nie sprawdzi wracam do Rotel RCD-1572

2 godziny temu, Pboczek napisał:

Przyznam że w klockach i drutach Bousława pogubiłem się już dawno ale rzeczywiście czytam, że CD brak. Więc po co mu te wszstkie płyty ...

Jak to mówią "niech leży, jeść nie woła" Druty? brakuje mi jeszcze 2-óch. eee..-3-ech. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rega napisał:

Ale może tak go odbieram bo słuchałem zaledwie kilku płyt. A z tegp co wiem to Micromegi nie wyłącza się z prądu. Może jeszcze pokaże co potrafi. Myśle też o upgradzie do 3.

czy wszystkie cd dajesz przez zewnętrzy dac, bo te micromegi to zdaje się transport?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcKrawczyk napisał:

czy wszystkie cd dajesz przez zewnętrzy dac, bo te micromegi to zdaje się transport?

Nie, ta Micromega to pełnoprawny CD. Przynajmniej mój. No ale u mnie i tak są w torze z DACem Ale może gdzie indziej o tym bo to temat Bogusia. Boguś sorry za of top.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tej płyty Qobuz nie ma, są 3 inne, ale będę pilnował.

Na Tidal-u też zniknęła ;-( mam nadzieję,że wkrótce wróci,to jest wielki minus strumieniowców niestety, dzisiaj coś jest jutro już niekoniecznie.

Wróci ta płyta? Bo jak nie to muszę sobie ją wpisać na listę do Mikołaja.

Edytowano przez S-Works
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jest tak jak zawsze, do jednego sprecyzowanego tematu-wątku o audiofilskich wydaniach płyt, wrzucono te nie związane z tematem, czyli ....norma.

co do sprzętu?, jest odpowiedni temat.

Co do różnicy w wydawnictwach? 

można założyć nowy wątek, a można też skorzystać z 

@RoRo  Moderator, czy możesz przenieść to co trzeba, do właściwych tematów.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2019 o 14:53, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Już nie długo wersja "SUPER DELUXE" dołączy do mojej kolekcji.

http://rm80.pl/alphaville-forever-young-super-deluxe-box-set/

 

Bogdan,

i jak to się ma jakościowo do pierwszych edycji - europejskie wydania Alphaville wg mnie nie miały zbyt dobrej realizacji

Pozdrawiam
PS. Spróbuję powalczyć i przenieść kilka postów dot. odtwarzaczy CD do innego wątku. Daj mi trochę czasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RoRo napisał:

i jak to się ma jakościowo do pierwszych edycji - europejskie wydania Alphaville wg mnie nie miały zbyt dobrej realizacji

Nie mam pierwszej edycji, ALE ... wystarczy spojrzeć na DR

http://dr.loudness-war.info/album/view/160207

http://dr.loudness-war.info/album/view/75827

Więc, ta ich gadka ma się nijak do rzeczywistości.

"Na szczęście wciąż dostępne mieliśmy wszystkie oryginalne analogowe taśmy-matki. Dzięki nowemu masteringowi album brzmi teraz znacznie cieplej, bardziej przejrzyście – dokładnie tak, jak wtedy sobie to wyobrażaliśmy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2019 o 12:22, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dziś premiera.

King Crimson wydanie na 50-lecie grupy.

This Japan edition exclusively features the high-fidelity HQCD format and K2HD remastering. 50th anniversary edition of "In The Court Of Crimson King" consists of three HQCD discs and a Blu-ray disc (audio). Features 2019 mixes (stereo and 5.1ch surround) by Steven Wilson. Comes with two cardboard sleeves and a slip case. Comes with a color booklet and lyrics. 

wydanie Japan IEZP-128 / Typ CD - HQCD

IMG-20191120-095733.jpgIMG-20191120-095751.jpgIMG-20191120-095759.jpg

Płyta super, dla mnie to jest pozycja obowiązkowa w kolekcji najlepszych płyt ever. Wydania japońskie są kapitalne i doskonała muzyka. Fajnie że kolekcja Ci pęcznieje.

Czaję się kontrolnie na jakieś wydanie winylowe z przed epoki remasteringu, żeby sprawdzić jak było wcześniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...