Skocz do zawartości

Utwory do testowania sprzętu AUDIO


fabularasaAUDIO

Recommended Posts

xetras widzę ze lubisz Curów, pozdrawiam, faktycznie na tych nagraniach sporo się dzieje na różnych płaszczyznach, jak klocki grają z kontrolą nic się nie zleje w brzmieniu.
Do propozycji dodam utwory "You and your friend" Dire straits, jest tam sporo wybrzmień i niektóre kolumny wpadają w rezon od basu który wybrzmiewa w tle, oraz Tatiana Okupnik "Don't Hold Back", ciekawy jest też kawałek Ciechowskiego "Podróż do ciepłych krajów" ale i cała płyta "Selekcja" sporo instrumentów, efekty, dobra realizacja.
Generalnie nawet jak ktoś nie słucha ostrego metalu, to na występujących w tej muzyce szybkich perkusjach, dobrze się testuje sprzęcik.
Sporo metalowych wybrzmień i nakładających się instrumentów symfonicznych jest na dwu płytowym wydaniu Metallica "S&M" .
Sam lubię drugą cd i np. kontrabasy pod koniec 4 minuty na 9 piosence "Enter sandman" takie twarde, niskie brzmienie, aż czuć w kościach, jak na Sade - Soldier of Love.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję xetras i jacek75 za ciekawe propozycje. Przesłuchałem niektórych i najbardziej przypadły mi do gustu: Bee Gees- Jive Talking z płyty "Main Course", Tatiana Okupnik "Don't Hold Back" i Grzegorz Ciechowski "Podróż do ciepłych krajów". Zresztą pomysł z muzyką Dicso bardzo mi się podoba i zamierzam przynajmniej jeden utwór z tego gatunku wpisać do obowiązkowych podczas odsłuchu sprzętu.

P.S.
Metallica to podstawa, mam jeden kawałek z albumu Death Magnetic ...

Serdecznie pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

"Immigrant Song";-) jak pęknie całe szkło w promieniu 10000 metrów jest gites;-)

Kawałek owszem miażdżący (tak jak w treści jego tekstu).
Aranż i tempo wyśmienite jak na tamte czasy. Tylko jedno (co najmniej) ale ...
Jak na tamte czasy również niestety kompresja.
Okropnie wypreparowana barwa. Da się słuchać o ile z kogoś jest metalowy wojownik icon_smile.gif
I to taki czołgista - pancerniak.
Szarża - dobrze że ma umiarkowaną długość.

Goran Bregovic - Ederlezi
Nadal nic nie traci ten wybór ilustracji muzycznych z różnych filmów. Taka pigułka.
ew. Bijelo Dugme
Teraz wychodzą jakieś składaki. Może tam znajdziecie : "Hop cup"
"Slatko Li Je Ljubit Tajno"
"Tako ti je mala moja kak ljubi Bosanac"
"Djurdjevdan je"
Ten ostatni to właśnie Ederlezi czyli po polsku "Nie ma nie ma ciebie".

Czemu by nie testować na czymś czego przyjemnie się słucha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, niech tam. To napiszę i ja na jakich utworach/płytach testuję sprzęt. icon_biggrin.gif
Nie są to może utwory jakoś super nagrane, ale niektóre wbrew pozorom naprawdę nieźle.
Zauważam taką prawidłowość, że im lepszy, bardziej rozdzielczy zestaw, tym ciekawsze rzeczy na znanych i często lekceważonych pod względem wglądu w nagrania czy przestrzenności albo oddechu nagraniach można zauważyć.

Mój zestaw testowy, to niekoniecznie typowe audiofilskie płyty. Bo te są naprawdę ... hmm. Podam przykład.
Kolega z forum niezadowolony z moich propozycji podesłał mi przykład super nagranej płyty "Autumn Shuffle" Peder af Ugglas (Opus 3).
Co prawda nagrana w SACD, ale rozpatrujemy ją w kontekście CD. No owszem, nagrana dobrze, ale trochę przedobrzona moim zdaniem,
coś w stylu Stockfisch Records. A jeśli ta wytwórnia, to wolę Chrisa Jonesa i "Roadhouses & Automobiles" (ze słynnym "Hauuumaaaa" icon_wink.gif)
Peder af Ugglas, no próbowałem tego posłuchać kilka razy co najmniej. Ze dwa razy usnąłem, cztery razy się rozproszyłem i zapomniałem, że słucham muzyki, może ze dwa razy udało mi się tego dosłuchać do końca. Naprawdę lubię subtelną, klimatyczną muzykę. Ale takich "flaków z olejem" nie daję rady strawić icon_confused.gif

Moje płyty testowe są to dość dobrze (choć nie zawsze) nagrane pozycje. Oto one:
Cassandra Wilson "Belly of the Sun"(Blue Note Records). Płyta przebasowiona i może nie najlepiej nagrana. Ale dość "trudna" do odtworzenia i nie każdy system sobie z nią dobrze radzi. Pamiętam, że jakiś hi-endowy system na Audio Show (nie pamiętam w tej chwili, ale opisywałem to w jednej z relacji - chyba - i jeśli się ktoś uprze, to może znajdę) zrobił z tego sieczkę nie do poznania. Czyli moim zdaniem wyłożył się.
Dla mnie ta płyta ma tę zaletę, że znam na niej (no powiedzmy na kilku nagraniach) każdy dźwięk, umiejscowienie tego dźwięku na scenie, jego pozycję zarówno w wymiarze szerokości jak i głębokości. znam siłę, intensywność wybrzmienia każdego dźwięku, jego proporcje w stosunku do innych. Oraz wiele innych aspektów tego dźwięku.
Podobnie dobrze znam płyty:
Pat Metheny Group "Offramp"(ECM) Kiedyś wydawała mi się słabo nagrana, bez życia, oddechu. Dopiero począwszy od pierwszego wzmacniacza lampowego (Ayon Spirit) i tranzystrowego (McIntosch MA 6850) usłyszałem jak ciekawie jest nagrana.
Roger Waters "Amused To Death"(Sony Music), nagrana w przeciwfazie, super efekty stereofoniczne (przestrzenne), dynamika.
Podobnie Madonna "Ray of Light"(Warner Bros. Records). Płyta tylko i wyłącznie do testów, bo wokalistka do wielkich nie należy. Ale muzyka, aranże - klasa.
I np. utwór "Frozen" wraz z pierwszymi słowami wokalistki pokazuje, czy system nie podbija sybilantów.
Tamtam Project/Sunu Musiccords) Piotra Jacksona Wolskiego (Arms Records), dużo instrumentów akustycznych i elektronicznych plus wokalizy. Dodatkowa wartość to galeria reprodukcji obrazów Tomasza Sętowskiego. Piękna płyta. Dźwiękowo i wizualnie.
Oregon "Beyond Words"(Chesky Records). Bardzo dobrze, naturalnie i neutralnie z ładnymi wybrzmieniami nagrana płyta. Tu sprawdzam, czy sprzęt nie podbarwia dźwięku. To surowy test na umiejscowienie instrumentów na scenie stereo.
The Mars Volta "De-Loused In The Comatorium"(Universal Records), test na dynamikę i rozdzielczość systemu. Oraz subiektywny, czy da się posłuchać choć kilku utworów głośno, ale bez zmęczenia.
Często również posługuję się płytami: Abraxas "99" i "Centurie", Al Di Meola "The Infinite Desire", Svann "Granica Czerni i Bieli", Patricia Barber (większość),
Pat Metheny Group "Imaginary Day", Mayra Andrade "Studio 105", Andreas Vollenweider "Book Of Roses", "Arizona Dream" Soundtrack - muzyka Goran Bregowić, Piotr Żaczek "Mutru", Jacques Loussier Trio (większość), Bela Fleck and The Flecktones "Flight Of The Cosmic Hippo",
Holst "The Planets" (i inne) (EMI) - Andrew Davis, Toronto Symphony Orchestra.
Oraz większość samplerów, które swego czasu wyszły z numerami Audio i HFiM.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Mam nowy utwór testowy do sprawdzenia możliwości głośników średniotonowych. Jest to kompozycja Philipa Glassa "Poet Act" w transkrypcji na wibrafon i marimbę, w wykonaniu duetu Kasia Kadłubowska / Dominik Bukowski, album Transient (wyd. DUX 1221) LINK

Cała płyta jest świetna, natomiast wspomniany utwór w moim mniemaniu jest genialny. Oczywiście płytkę serdecznie polecam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Istnieje taka lista hajendowcow
Chodzi o LP i SP, CDkow nie uznaja:
http://www.theabsolutesound.com/articles/t...st-2016/?page=2
http://www.theabsolutesound.com/articles/t...er-lp-list-2016

A co do mnie - lubie kiedy material mnie nie drazni u mnie czesto leci :
Time- ELO
Black- META
Herzeleid - RAMMSTEIN
Ale to juz kwestia preferencji, co kto lubi
Nie tylko o realizacje chodzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...