Skocz do zawartości

Utwory do testowania sprzętu AUDIO


fabularasaAUDIO

Recommended Posts

Tutaj będę "pisał" linkami:

Ani DiFranco - Modulation

Cibelle - Flying High

Chameleon

Viktoria Tolstoy - Upside Out

Charlie Hunter - Percussion Shuffle

i jedna z moich najlepszych perełek, utwór, przy którym momentalnie dostaję gęsiej skóry na 10 cm i pocą mi się ręce i który ZAWSZE zabieram na Audio Show, choć album wydał mi się beznadziejny. PROSZĘ SŁUCHAĆ GŁOŚNO!! icon_wink.gif

Joey Baron - Wide Load


Życzę miłych wrażeń
Profi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Płyta "Amarok" Mike'a Oldfielda - oryginał.
http://www.youtube.com/watch?v=vJjGTxoXtSI

Ogromna ilość instrumentów razem i osobno, dużo akustycznych gitar, które są wymagające dla sprzętu. Szalone skoki dynamiki, pasmo wykorzystane w całości albo i dalej icon_smile.gif, efekty, świetne krystaliczne brzmienie, znakomita techniczna realizacja płyty.

Do zakupów nadaje się świetnie, obnaża wszystko do golasa icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
"Zooma" Johna Paula Jonesa: http://www.youtube.com/watch?v=puQj15x_jNU...be_gdata_player, Większość na gitarze basowej. I może to: http://www.youtube.com/watch?v=dBfbprawaFU...be_gdata_player. I był gdzieś chyba "Kashmir" z Plantem, Page'em i jakąś orkiestrą. "Immigrant Song";-) jak pęknie całe szkło w promieniu 10000 metrów jest gites;-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Cześć

Poprosił bym o podanie utworów do testowania basu, byle nie w wydaniu instrumentów elektronicznych. Zależy mi na utworach gdzie "nakładają" się trzy (lub więcej) źródła dźwięku o niskiej częstotliwości np. kontrabas, gitara basowa, perkusja.

P.S.
Muszę podczas odsłuchu wycisnąć siódme poty ze wzmacniaczy, moich faworytów icon_biggrin.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dziewczyna szamana - Steczkowskiej
Ta z 96 roku .
Są tam kawałki gdzie jest i punktowy i długo wybrzmiewający bas z różnych źródeł.
Grawitacja -chyba.
Co prawda realizacyjnie ten CDek mocno techniczny, ale go lubię.

PS. Rewelacyjne jest Disintegration (począwszy od Plainsong ! przez Lullaby, Fascination Street i pozostałe) The Cure.
Również 4 wiolonczele czyli Apocalyptica, chociażby "Plays Metallica"

PPS.
Nie widzę sensu w takim podejściu jak w poście #22
Intermodulacje, subharmoniczne też przecież istnieją - Nie da się wypreparować samego tego przedziału.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

xetras bardzo dziękuję za podanie konkretnych przykładów, tak się składa, że oprócz zespołu Apocalyptica mam wszystko icon_biggrin.gif , a właściwie moja piękniejsza połowa ma. Jak to mówią najciemniej pod latarnią ...

P.S.
Jakoś trzeba sprawdzić ten sprzęt i imam się wszystkich sposobów aby w miarę moich możliwości zrobić to profesjonalnie. Wiadomo różne czynniki wpływają na efekt końcowy w postaci wydobywającej się muzyki z głośników, ale staram się wziąć i na to poprawkę i jakoś obiektywnie spojrzeć na całość. Nie jestem fanem wyeksponowanego basu, ale lubię bas sprężysty, dość mocny, pod kontrolą, który ładnie się komponuje ze średnicą i nie "zamazuje" jej przekazu.

Serdecznie pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć
Nie jestem fanem wyeksponowanego basu, ale lubię bas sprężysty, dość mocny, pod konolą, który ładnie się komponuje ze średnicą i nie "zamazuje" jej przekazu.

Serdecznie pozdrawiam.

Polecam się.
Przypomniało mi się, że przecież funk, reggae, dub, dubstep, rhythm'n'bass też mocno eksponują pulsację i bujaniebasowe.
Ba!
Bez tego bujania te gatunki mnóstwo tracą, ale trudno mi o konkretne przykłady dobrych rejestracji - za cienki jestem w tym temacie.
Ale np.
Bee Gees- Jive Talking z płyty "Main Course" bardzo nisko schodzi.
Do wczesnej epoki disco trzeba by było się cofnąć.
Spróbuj iść tymi skojarzeniami, począwszy od glam rocka z lat 73 -75- 78 do jakichś murzyńskich beatów.

PS.Ta płyta - Apocalyptica plays Metallica zawiera ogólnie znane tematy, ale bardzo oryginalnie podane.
Na Inquisition Symphony zaś z kolei było coś z repertuaru Faith No More icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...