Skocz do zawartości

cd + wzmacniacz do 500zł


krrd

Recommended Posts

Nie nic się nie stanie.
AX-700 wytrzyma jednak .......... na Twoim miejscu przemyślałbym i tego AX-700 i tego Marantza .......
Zwłaszcza połączenie które chcesz sobie zafundować będzie hmmmmmm co najmniej jazgotliwe.
AX-700 sama z siebie jest przyostrawa i ma jak cały ten rocznik tendencję do podkreślania skrajów pasma a Marantz .......... powiedzmy do baranków też nie należy.
Nie jestem może do końca obiektywny (a pewnie w ogóle nie jestem) ale zestawienie CD Marantza ze wzmakiem Yamahy wybitnie mi nie leży.
Dodam, dla pełnego obrazu sytuacji, że Marantza nie trawię i co do zasady uważam że to kiepski sprzęt (ale to tylko moje zdanie).

Moja sugestia - jeśli uparłeś się na AX-700 to poszukaj raczej CD od Sony lub nie za wysoką Yamahę coś kole modeli 5XX, 7XX.
Jeśli AX-700 jest opcjonalna to raczej poleciłbym Ci to "radyjko" o którym była mowa powyżej czyli CR-820 a jakbyś trafił to jeszcze bardziej CR-800 wtedy może tego CD od Marantza dało by radę zdzierżyć. Choć ....... nawet najniższe Sony będzie i bezpieczniejszym i lepszym wyborem .........

Powyższa porada w oparciu o mocno subiektywne doświadczenia własne bez roszczenia sobie prawa do obiektywizmu.
Ale to Twój cyrk Twoje małpy zrobisz jak zechcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz Marantzowi nierówny, to może być duża różnica. Kiepskim sprzętem nie jest, szczególnie ten robiony lata temu. Są to na ogół bardzo solidne konstrukcje i nie każdy model brzmi tak jak napisałeś. Na pewno lepszy byłby CD 52mkII a jeśli już CD z serii 40, to 42mkII.
Co do połączenia z AX-700, to faktycznie może dawać po uszach, ale niekoniecznie.Przychylam się do tej Yamahy CR-820. Poza tym sprawa najważniejsza czyli kolumny.
Jeśli Krrd kupi kiedyś takie, które nie grają zbyt jasno ani ostro, to może być naprawdę fajne zestawienie.
A wracając do odtwarzaczy CD, to do niższych modeli Sony mam Kaczor taki sam stosunek jak Ty do Marantza. Odtwarzacze Yamahy mogą być, poza tym można by się rozejrzeć jeszcze za Rotelem albo może Arcam Alpha 5 (5+), 6, bardzo gładkie, nieco "analogowe" granie, tylko nie wiem czy się to dostanie za niewielkie pieniądze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem porada oparta na mocno subiektywnych odczuciach, ze wszystkimi tego konsekwencjami łącznie z brakiem racji z mojej strony.

Nie "trenowałem" wszystkich Marantzów - choć kilka zdarzyło mi się słyszeć. Były wyższe modele były niższe z różnych roczników.
Masz rację f1angel grywały różnie w zależności od tego kto aktualnie był właścicielem marki. Marantz-Marantz (no ale to zamierzchła przeszłość), Marantz - Philips no i aktualne Marantz - Denon.
Tak czy owak w ich sygnaturze dźwiękowej zawsze było coś co mnie osobiście drażniło - stąd taka a nie inna opinia. Oczywiście nie wykluczam możliwości, że można trafić coś wartego uwagi (patrząc przez pryzmat własnych upodobań) od tego producenta - tyle że jak dla mnie jest to na tyle trudne i wątpliwe, że uznałem, że po prostu nie warto i tę markę spisałem "na straty". Oczywiście akceptuję fakt, że może się Marantz komuś podobać a nawet może być uznany za wzór i obiekt westchnień. Ale jak powszechnie wiadomo de gustibus ..... itd.
Zresztą jest jeszcze kilka innych marek których "nie trawię".

Sony zwłaszcza niższe modele gra w sposób, że tak to ujmę "bezpieczny". Jednak oczywiście po najniższych modelach nie należy spodziewać ani fajerwerków ani przesadnych uniesień. To samo we fragmencie o braku fajerwerków i uniesień tyczy również i Marantza a i dowolnego innego producenta.
Jednak z uwagi na założony budżet (500 pln na całość) oraz fakt, że jak rozumiem zakupiona już AX-700 zeżarła lwią jego część pozostaje nam obracać się w kręgu modeli podstawowych. No i w tej kategorii (czyli modeli podstawowych) SONY bije konkurencję właśnie tym bezpieczeństwem ...... u konkurencji bywa różnie a to muł bagienny, a to szlifierka.
To, że nie cenisz niskich SONY jestem w stanie uszanować nie podoba się i już. Jednak z uwagi na to co powyżej podtrzymuję stanowisko, że spośród modeli podstawowych soniacz będzie najlepszym wyborem.
Choć sam ....... też najniższego soniacza już bym nie kupił. Kiedyś tak, dziś posiadając to co posiadam już wyrosłem.
Być może Twój brak szacunku dla prostych Sony też wynika z tego, że posiadasz coś zdecydowanie lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też piszę opierając się na subiektywnych odczuciach, jak każdy chyba? Dla jasności. Nie jestem szczególnym wielbicielem Marantza. Po prostu mimo jego wad sądzę, że w tym przedziale cenowym będzie jedną z najlepszych propozycji. Niestety za coś nieprzymulonego lub w ogóle nie drażniącego trzeba chyba zapłacić nieco więcej. Dla mnie takie niedrogie Soniacze grają albo zbyt jasno i szczupło, albo też bardzo "bezpłciowo". A droższe też jakoś nie robią na mnie większego wrażenia. Może z wyjątkiem niektórych modeli serii ES w modyfikacji Swobody.
Ogólnie od produktów gigantów wolę konstrukcje mniejszych producentów. To nie brak szacunku dla Sony. Pod względem technicznym są naprawdę dobrze zrobione. Rzeczywiście mam nieco droższy choć też wiekowy odtwarzacz, ale to nie ma nic do rzeczy.
Co do kolumn, to ja lubię i polecam tu Tannoy M3 (M2 będą chyba za małe do 20m2) czy Mission M33i, albo starsze DALi z serii niebieskiej np. DALI 104, albo od razu "czerwone" 350.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek mogą być. O ile długość jest wystarczająca. Na pewno lepiej niż zwykłe sznurówki dołączane do nowego sprzętu.
Jak zmienisz kolumny na lepsze, ale tu już uskładaj na coś konkretnego, warto. Wówczas zorientujesz się co chciałbyś w brzmieniu doszlifować i wtedy będzie sens kupić nawet trochę lepsze (a jakże najlepiej używane icon_biggrin.gif) interkonekty. Głośnikowe też.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt doszedł , jestem zaskoczony jakością dźwięku, przerosło to kompletnie moje oczekiwania.Piękny dźwięk, szeroka scena, niesamowita szczegółowość, na nowo odkrywam całą swoją płytotekę.icon_smile.gif Nawet z słabymi głośnikami z wierzy jest straszna różnica a co będzie jak dozbieram na pożądane głośniki. icon_smile.gif dziękuję wszystkim za dobre rady icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klotz-e są dwa razy grubsze od tych zwykłych które mam , wydaję mi się że z nimi sprzęt brzmi lepiej ale nie jest to jakaś wielka różnica. Zresztą ciężko mi powiedzieć bo nie zdążyłem się jeszcze przyzwyczaić i osłuchać z tym zestawem, narazie jestem cały czas w szoku po przejściu z radmora icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
w moim mini systemie się nie sprawdziyły, Pianocraft + B&W685 - grają szorstko, wybijają bas wybijają sopran, po podłączeniu kabli z Polskiej manufaktury Audionova (nie pamietam teraz modelu) było spokojniej.

Jak będzie u Ciebie to pewnie się okaże po podłączeniu i pograniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Krrd, sprzęt się musi wygrzać, kable też, wszystko się w systemie "ułoży". Będzie grało jeszcze lepiej, pełniej, tak zazwyczaj jest gdy sprzęt jest nowy albo nie gra jakiś czas (jest odłączony od sieci). A to, że różnica na korzyść kabli Klotz jest minimalna trzeba tłumaczyć kilkoma czynnikami.
W ogóle różnice miedzy kablami są niewielkie, chyba że porównamy jakieś podstawowe do hi-endowych. A do tego np. srebrne do miedzianych.
Klotz, to bardzo niedrogie kabelki, więc i nie należy spodziewać się znaczących zmian. Raczej nic nie zepsują niż pokażą wyrafinowanie. To domena znacznie droższych kabli. Ale też i Twój sprzęt nie jest na tyle wysokiej klasy, by usłyszeć spore różnice, by zastosować lepsze kable.
Z czasem gdy zmienisz klocki na lepsze to o lepszych/droższych kablach też pomyślisz.
Jeszcze jedno. Po pewnym czasie grania na Klotzach podepnij znów zwykłe kabelki. Wnioski pozostawiam Tobie. To tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam ponownie , odkopuję temat bo muszę kupić jakieś głośniki i chciałem się poradzić niestety z budżetem kiepsko i mam jakieś 300-400zł ale wszystko powinno grać lepiej z ax 700 niż to co mam aktualnie icon_biggrin.gif zastanawiałem się nad
http://allegro.pl/bang-olufsen-beovox-s30-...1999679892.html http://allegro.pl/bang-olufsen-kolumny-typ...2020592357.html http://allegro.pl/audiofilskie-monitory-is...2015445422.html
co o nich myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Z tych co wymieniłeś skłaniałbym się ku B&O s45. Sam używałem kiedyś s60 + AX-900. Było detalicznie, szczegółowo i jasno. Dla mnie chyba nawet aż za jasno. Dlatego potem wymieniłem je na Infinity RS-3000. Podobna cena, więc też możesz próbować ich szukać.

Pozdrawiam!
Snajk

PS: Tych ostatnich wogóle nie znam to się nie wypowiadam na ich temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...