Skocz do zawartości

Sprzęt


Boogie2Night

Recommended Posts

Boogie
Co rozumiesz przez "wieżę"???
Równie dobrze może to być mocny tranzystorowy wzmacniacz stereo + odtwarzacz CD + 2 kolumny podłogowe, co lampa z gramofonem lub system wielokanałowy z odtwarzaczem SACD i ciut większą ilością kolumn, że o subwooferze nie wspomnę icon_lol.gif

Czy to ma początek nowego systemu (i coroczne wydatki na nowe elementy...) czy jednorazowy zakup i spokój przez następnych parę lat?
Podaj jeszcze trochę szczegółów, jaki rodzaj muzyki preferujesz a czego nie będziesz słuchał ... Na razie wiadomo o 7 tysiącach do wydania i o powierzchni.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 k - to jedyna sensowna wskazówka jaką podałeś, ale postaram się powiedzieć co ja bym zrobił z taką (niewielką) sumką zakładając że ma to być stereo:

- wzmacniacz: tutaj decydował bym się na jakąś ruską lampę powiedzmy firmy phase najlepiej po tuningu (choć ta jest chyba ukraińska) mżne je dorwać również w wersji monoblokowch ale wtedy trzeba doliczyć przedwzmacniacz (jeśli nie ma na nich regulacji poziomu głośności) - koszt od 2 k

- źródło: nic innego jak tuningowany SONY koniecznie z wersji esd, najlepiej kupić już gotowca albo zamówić i uzgodnić z majsterkowiczem jaki to będzie model (nie każdy nadaje się na tuning) koszt od 500 zł (mam takiego cdka SONY 227esd)

- na kolumny musisz przeznaczyć najmniej 2,5 k i to z drugiej ręki w tej cenie polecam konstrukcje DIY na sprawdzonych przetwornikach (mam takie kolumny koszt Studio Hertz minas anor wersja premium)

- kabelki: różnice ładujesz w okablowanie

Może uda się zmieścić w budżecie jak dobrze pokombinujesz, tutaj oczywiście podałem najniższe wartości okazyjne za które warto nabyć dany produkt. Namiary na takiego CDka i kolumny mogę podać na PW, chociaż na google też znajdziesz.

Mając 7 tyś możesz zlożyć sensowne stereo które posluży Ci na (góra) dwa lata później apetyt wzrośnie i zaczną się roszady icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master
Nie każdy ma ochotę się "edukować" i ewaluować muzycznie ...
Są ludzie którzy wydają 10-20 tysięcy na w miarę firmowy wzmacniacz i kolumny z założeniem, że ma to być coś niezłego (i stać ich na to) i ładnego, ale chcą mieć spokój na kolejne parę lat bo ich to za bardzo nie bawi. Krótko mówiąc: odpowiednia jakość i bez szaleństw. I dlatego też nie kupują sobie lampy, sprzęt ma byc gotowy do grania od ręki, żadnego nagrzewania nie dopuszczają icon_lol.gif
A z wymagania głośnego grania przez Boogie to również wychodzi tranzystor - co pokrywa się z Twoją "bezobslugową" sugestią icon_rolleyes.gif
Zakładając "trójkę" na kolumny, "półtora" na zmodyfikowanego CeDeka i "pińcet" na kable - zostaje "dwójka" na piecyk...
A cały czas nie wiemy, co się ma jeszcze w tej wieży zmieścić
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...