Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Już nie mam siły kupuję ciągle przejściówki i nie działają, szukam takiej która połączy dźwięk z dwóch urządzeń do słuchawek, czyli chcę żeby dźwięk z kompa i z innego urządzenia np ipod czy coś, był w jednych słuchawkach, dźwięk z kompa np po lewej a z ipoda po prawej. Jest jakaś taka przejściówka, czy nic nie znajdę? Liczę na waszą pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia po co Tobie taka opcja ale jeśli masz mus to najlepiej zrób taką sam. Kup gniazdo do słuchawek, do tego dwa bananki (wtyczki) i połącz to gniazdo z tymi dwoma końcówkami podłączając do każdej po jednym kanale z gniazda. Kabelek łączący bananki z gniazdem zrobisz tak długi jaki będzie potrzebny. jeśli dobrze zrozumiałem intencje to zrobiłbym to właśnie tak.
pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym problem, jednej przejściówki tak nie zaadaptujesz, ale jak kupisz dwa kable jack-jack (od źródeł komputera i tego drugiego), dalej rozgałęziacz jack-->2jack i na koniec łącznik z dwoma gniazdami jack na końcach to będzie działać.

Pozostaje kwestia tego, że takie podwójne "wzmacniacnie" słuchawek może być niebezpieczne dla nich samych...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przez ten cały mikser da się podłączyć słuchawki do wzmacniacza i komputera ?
Potrzebuję czegoś co ma dwa kable jack i jeden otwór żeby słuchawki weszły i chcę żeby dźwięk był stereo czyli żeby to i to grało na lewej i prawej słuchawce Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...chcę żeby dźwięk z kompa i z innego urządzenia np ipod czy coś, był w jednych słuchawkach, dźwięk z kompa np po lewej a z ipoda po prawej.



Cytat

mam wzmacniacz do gitary i chciałbym mieć dźwięk z tego wzmacniacza i z kompa w słuchawkach, żeby podkład leciał z kompa a gitara ze wzmacniacza w jednych słuchawkach



To się zdecyduj: chcesz mieć sygnał z pierwszezgo źródła w lewej słuchawce a z drugiego źródła w prawej...
czy
dźwięk z obu źródeł jako lewy kanał w lewej, a w prawej słuchawce z obu prawych kanałów?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodzi o to, że leci jakiś podkład puszczony z kompa i do tego gram na gitarze i chcę to słyszeć na słuchawkach, byle by nie był ten dźwięk w jednej słuchawce tzn. że gitara i podkład jest tylko w lewej a w prawej jest cisza, najlepiej by było jakby dźwięk z kompa był w obu słuchawkach i gitary w obu i to było jakoś połączone, ale jak się tak nie da to dźwięk gitary w prawej, a podkład w lewej albo na odwrót.
Ogólnie wzmacniacz ma wejście na słuchawki i komp ma wejście na słuchawki i jak to i to podłączyć do jednych słuchawek?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki podłącz pod wyjście słuchawkowe miksera oznaczone "headphone".
Wyjście z komputera podłącz pod dowolne wejście liniowe miksera "input".
Gitarę możesz podłączyć na dwa sposoby.
Albo bezpośrednio pod wejście mikrofonowe miksera "mic".
Aby dźwięk z gitary był w obu kanałach potrzebna przejściówka rozdzielacz (jedno gniazdo - dwa wtyki).
Drugi sposób to wyjście ze wzmacniacza podłącz pod drugie wejście liniowe miksera.
W obu przypadkach słuchawki podłączone do wyjścia słuchawkowego miksera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...