Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo za 1500-1700 zł


n0dek

Recommended Posts

Witam.

Posiadam kolumny Tonsil Fenix 2 i wzmacniacz Technics SU-V55A, niestety w wzmacniaczu padł mi jeden kanał i jestem zmuszony kupić coś innego, rezygnuje z zakupu jakiego używanego vintage, zawsze kupowałem stare wzmacniacze ze względu na niski budżet.

Jest to mój chyba 6 stary wzmacniacz który padł więc tym razem chce kupić coś nowego za kwotę około 1500-1700 zł. Nówka w sklepie z gwarancja.

Szukam wzmacniacza stereo, nie interesują mnie wzmacniacze 5.1

Słucham rocka w stylu lat 60/70/80 : Beatles, Led Zeppelin, Hendrix, Queen, The Doors, Rolling Stones itp... Oczywiście jakość FLAC.

Karta muzyczna jaka posiadam to Asus Xonar D1

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale pokój ma 18 m2.

Wzmacniacz nie musi mieć dużej mocy, słucham dość cicho muzyki.

Trochę szperałem na necie w poszukiwaniach, ale ciężko wrzucać tu moich faworytów bo takich nie mam, czekam na propozycje, opinie. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam
nodek

Pokój z wami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil Fenix 2 w 18m2? dobrze grają, nic nie bumi, nie dudni? Jeśli nie, to może zacząć. Nie musi, ale wzmacniacze Technicsa grają zazwyczaj dość skromnym dołem. Nowy wzmacniacz, który prawdopodobnie zagra lepiej może uwypuklić wady pomieszczenia ale i kolumn. Z drugiej strony czy nie szkoda Ci kasy na nowy wzmacniacz? Gwarancja da Ci komfort tylko przez rok, dwa. Później jak wzmacniacz się zepsuje tak samo będziesz miał kłopot. Trzeba płacić za naprawę. A te nowe są teraz tak robione, że jednak nie są już tak solidne jak dawne. No i stracisz na ewentualnej odsprzedaży 30-50% albo więcej. Miałeś pecha, albo kupiłeś nieźle wyeksploatowany egzemplarz. Wszystkie sześć się popsuło? Starsze na ogół są o wiele lepiej zrobione i za takie pieniądze możesz mieć już wysoką jakość brzmienia .... którą limitowały będą tylko niestety dość kiepskie Fenixy.
Podsumowując. W budżecie którym dysponujesz (plus suma ze sprzedaży Fenixów) proponuję jakiś niezbyt drogi, ale dobry wzmacniacz używany i lepsze jakościowo kolumny. Na przykład Audiolaba 8000S:
http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/85648.php albo jakiegoś starszego Rotela czy NADa. Zagrają na pewno lepiej niż współczesne modele za te pieniądze.
A kolumny np. takie:
http://allegro.pl/monitor-audio-br5-stan-i...1884233629.html
http://allegro.pl/mission-m64i-black-i1884748260.html


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile nic nie dudni, tak jak pisalem, muzyki slucham dosc cicho, gdy jednak kiedys dla testu podkrecilem pokretlo "volume" na 5 (50% mocy) to niestety bylo strasznie glosno, oczywiscie same kolumny juz sie gubily nie bylo to mile dla ucha.

Kolumny mam zamiar zmienic, lecz nie teraz, na razie musza zostac te tonsile.

W gre wchodzi tylko i wylacznie nowy wzmacniacz dostepny w sprzedazy- takie "widzi mi sie"

Stare wzmiacniacze zawsze umieraly, zazwyczaj zaczynaly trzeszczec kanaly albo jeden kanal zaczynal ciszej grac tak jak to sie ma teraz w tym technicsie.

Jeszcze w piwnicy lezy mi jakas uszkodzona unitra pw 8010, yamaha a-460 i marantz sr 1100, kiedys mialem monacora lecz nie pamietam modelu, wykonoczony drewnem, naprawde pieknie sie prezentowal. Teraz ten nieszczesny technics.

Temat wyladowal tez na innym forum, o tematyce sprzetu audio i polecono: HARMAN KARDON HK 980, szczerze mowiac sam sie nad nim zastanawialem, lecz wolalbym miec wiekszy wybor, wielkie dzieki za inne propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Temat wyladowal tez na innym forum, o tematyce sprzetu audio i polecono: HARMAN KARDON HK 980, szczerze mowiac sam sie nad nim zastanawialem, lecz wolalbym miec wiekszy wybor, wielkie dzieki za inne propozycje.


Sek w tym ze w przedziale ktory narzuciles z nowych wzmacniaczy nie ma co wybierac. A dwa ze mozesz isc do byle jakiego sklepu audio i porownac sobie sam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...