Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe - 1000zł


uzzet

Recommended Posts

Czemu akurat upatrzyles se tego Kenwooda. Akurat bas to nie jest jego najmocniejsza strona, pewnie czytales jakies opinie. Co do kolumn to za 1000zl kupisz cos w miare z uzywek, jesli chodzi o nowe to zbyt duzego pola do popisu nie masz. Do 20m2 to tylko podlogowe.

Ew z nowcyh to:
http://allegro.pl/zestaw-pearl-raty-na-gl-...1881817259.html

Powinny byc nieco lepsze jak konkurencja w tej cenie. Tylko nie wiem czy sie nie pogubia w tych 20m2.

Dwa razy lepszym wyborem byly by:
http://allegro.pl/magnat-quantum-507-wysyl...1873686205.html
Troche techniczne, nieco metaliczne granie, ale nie jest zle. Uzywalem takich kolo roku i milo wspominam. No i maja kopa, powiem szczeze ze dobrze wypelnia ten metraz. Placilem za takie 3-4 lata temu 2tys zł.

Te sa lepsze, ale maja jak widzisz delikatnie wcisniete glosniki, jezeli cie to nie zraza to bym bral, zebraly same pozytywne opinie w prasie.
http://allegro.pl/magnat-quantum-555-nowe-...1873103104.html
Mialem troche wyzszy, starszy model 605.

Tu masz jeszcze heco:
http://allegro.pl/heco-victa-700-anniversa...1889742866.html
Do nich musial bys wybrac jakis cieply wzmak, w sumie do Quantum 507 tez.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KD mam na oku, znajomy posiada na sprzedaż. Oczywiście KD będzie opcją ostateczną gdy nic nie kupię lub będę pewny, że nie trafi się żadna okazja.
Kolumny oczywiście używane, będą to moje 1-sze prawdziwsze kolumny, tym bardziej nie powinny być nowe, gdyż można dopaść coś używanego w dobrej cenie.
Pokój jest średnio wytłumiony, powoli brnę w poprawianie akustyki.


JBL studio 190 testowałeś, lub miałeś okazję gdzieś je odsłuchać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę nudny, ale za takie pieniądze szukaj Rotela z serii BX. Do tego jakbyś kupił niewielkie podłogówki, ale z dobrymi wysokimi tonami, czyli Tannoy Revolution R3 (tylko seria R, seria M nie ma tak wyrafinowanej góry i gra bardziej miękko, choć przyjemnie, inne niedrogie serie Tannoya sobie odpuść) ew. coś z oferty Audio Academy albo ESA, Dali 104 też. Pewnie będzie drożej niż zakładałeś, ale zapewniam, że warto dołożyć.
Rafał. Piszesz by się nie sugerować trójdrożnością a sam się sugerujesz tym, że kolumny standowe są za małe do 20m2. Nawet niewielkie podłogówki typu Pearl mogą się wg. Ciebie pogubić. A ja twierdzę, że niekoniecznie. Dużo zależy od pomieszczenia, konstrukcji kolumn, wydajności prądowej (i ogólnie jakości) wzmacniacza oraz od gustu słuchacza (tu autor wątku wyraźnie zaznaczył, że nie zależy mu na bardzo mocnych niskich tonach). Że standowe mogą się świetnie spisać w 20m2 mogę Cię zapewnić, bo ja tak mam i nawet w niektórych nagraniach, szczególnie tych przebasowionych, czuję że niskich tonów mogło by być mniej. Jest satysfakcjonująca mnie potęga brzmienia, soczystość, nic się nie gubi.
Uzzet, a Ty piszesz, że Ci na basie nie zależy a chcesz MA Silver 8i. Moim zdaniem to kolumny do conajmniej 30-35m2 i do tego trzeba dać naprawdę dobry, kilka razy droższy niż zamierzasz wzmacniacz, by dobrze zagrało. No i zgadzam się z Rafałem, że nie pójdą za taką sumę. Jak Ci się uda kupić Monitor Audio BR5 czy BX5, to będzie super.
Co do Magnatów i Heco, to bym sobie darował. Oczywiście nie są takie złe, ale... . Poza tym skoro ich cena tak szybko spadła o czymś to świadczy. Pomyśl. No i co to znaczy, że planujesz w przyszłości rozbudowę wszystkiego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rafał. Piszesz by się nie sugerować trójdrożnością a sam się sugerujesz tym, że kolumny standowe są za małe do 20m2.


Czy wszystkie podlogowki musza byc 3-drozne?

Cytat

Co do Magnatów i Heco, to bym sobie darował.


Posluchaj Quantum 605, 655, 657, 607, a najlepiej 905, 907 lub nowych 1005. Magnaty sa jeszcze nie doceniane w naszym kraju, a to naprawde porzadne kolumny, ktore zbieraja same plusy u samych uzytkownikow jak i w prasie. To jest dobry wybor w stosunku cena/jakosc. Z Heco w sumie podobnie, chciaz te Victy to nic specjalnego, ale za ta kwote nie kupisz chociazby Metasow.
A cenych tych kolumn sa tak niskie, bo jak widac ktos je sciaga z Niemiec. Sa to jakies powystawowki lub nowe, poobijane egzemplarze przewalane gdzies po magazynach. A takie cos Niemcy sprzedaja za przyslowiowe Euro, a Polak kupuje i chce zbic majatek.

Niedawno na Allegro poszly Quantumy 905 za smeiszne 1450zl bodajrze. Nowe kosztowaly jakies 5tys zl, cena byla troche przesadzona jak za kolumny na Vifie DX, ale 3tys to cena jak najbardziej OK. Nawet jesli chodzi o sam budowę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye z tego co widzę poszły tanio.


Cytat

Audio Academy albo ESA



AA i ESA będę ich wypatrywał icon_smile.gif.



Cytat

Uzzet, a Ty piszesz, że Ci na basie nie zależy a chcesz MA Silver 8i. Moim zdaniem to kolumny do conajmniej 30-35m2 i do tego trzeba dać naprawdę dobry, kilka razy droższy niż zamierzasz wzmacniacz, by dobrze zagrało. No i zgadzam się z Rafałem, że nie pójdą za taką sumę. Jak Ci się uda kupić Monitor Audio BR5 czy BX5, to będzie super.






Cytat

No i co to znaczy, że planujesz w przyszłości rozbudowę wszystkiego?



Polepszenie akustyk.

Muszę mieć jakiś początkowy punkt odniesienia i widok na to wszystko jak to będzie brzmieć w moim pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 years later...
Dnia 25.10.2011 o 18:50, fabularasaAUDIO napisał:

 


http://allegro.pl/rewelacyjne-kolumny-podl...1886303048.html

Aktualna cena 1 400,00 zł
Kup Teraz 1 500,00 zł

 

Znalazłem coś takie, bez rozpisu potrzebuje do komputera, muzyka każda ? brać póki są ? jestem zielony dokupuje interfejs i jakoś będzie grało ;?:) 

Właśnie mi się spaliły z906 same z siebie a zawsze czytam że najlepszy zestaw stereo.

https://allegro.pl/tannoy-revolution-r3-gwarancja-i7495000776.html?reco_id=8c15b2dc-9fb1-11e8-bbb8-246e9677f8d8&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Category

Edytowano przez amper00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...