Skocz do zawartości

Śmieciuszki


cz58y

Recommended Posts

Dzięki inicjatywie administratorów naszego zacnego forum, przybywa nam coraz więcej użytkowników i forum rozwija sie dynamicznie. Są tacy, co wpadną z jednym nurtującym ich problemem, zadają pytanie i ślad o nich zanika. Wśród nas są również osoby, posiadające sporą wiedzę i doświadczenie, w tematyce związanej z audio, które swoimi trafnymi poradami starają się pomóc innym w potrzebie. Jednak zdarzają się i tacy, którzy wiedzy już takiej nie posiadają, ale chcieliby w jakiś sposób zaistnieć na forum. Piszą czasami byle co, ot tak, w jednym zdaniu coś przytaknąć, lub zanegować, nie zawsze na temat. Piszą, bo lubią sie pokazać, z nudów chyba.
Jako, że sporo takiej twórczości już jest na tym forum, a niewykluczone jest, że będzie jeszcze więcej, chciałbym widzieć, czy chcielibyście aby powstał na forum kosz, do którego wędrowałyby takie właśnie śmieciuszkowe produkcje. Oczywiście można i są, co niektóre takie posty usuwane, jednak w koszu mogłyby jeszcze poleżeć miesiąc czasu, tak dla wglądu, ku przestrodze dla następnych pisarzy.
Nie jest to mój pomysł, gdyż takie kosze znajdują się również na wielu forach, ceniących sobie merytoryczne, poprawne i zgodne z e-etykietą wypowiedzi.

Proszę o opinie na ten temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz58y
Dla mnie to dobry pomysł więc popieram icon_cool.gif
Oczywiście będzie narzekanie na cenzurę, ale warto - na tej samej zasadzie co walka z wulgaryzmami i chamstwem! Dziwnie wyglądają posty typu "popieram", gdy tak naprawdę nie wiadomo co autor popiera i jest to (jak słusznie zauważyłeś) spowodowane zapewne chęcią zaistnienia na forum icon_evil.gif

Jakoś nie mam obaw, że kosz będzie wyrazem zemsty na radykalnych osobnikach i ich wypowiedziach - podejrzewam, że takie posty zostaną, bo krytyka choć mało przyjemna jest mimo wszystko cenna, a ostrzejsze wypowiedzi (nie przekraczające granicy dobrego wychowania) jednak ubarwiają Forum.
Zakładam, że nie dojdziemy do poziomu jedynie słusznych wypowiedzi i gromady przytakujących (bo niedowidzących i przygłuchych) staruszków na Forum - bo może stać się to moim koszmarem nocnym icon_lol.gif

Przy okazji kosz zaoszczędzi czas zarówno nowym użytkownikom potrzebującym porady jak i osobom chcącym im pomóc i mającym coś do powiedzenia - przeglądanie nowych postów które nic nie wnoszą jest (przynajmniej dla mnie) lekko denerwujące i niewątpliwie czasochłonne.
Wprowadzenie miesięcznego okresu leżakowania w koszu przed śmiercią śmieciuszkowych produkcji też mi się podoba icon_cool.gif

Mam jednak nadzieję, że jeżeli to rozwiązanie się nie przyjmie (w co wątpię) to Moderatorzy biorą pod uwagę wycofanie się z tego pomysłu.
A także i to, że będą mieli w związku z tym więcej zajęć i obowiązków na Forum...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!
No bez przesady...
Nie dośc, iż Forum nasze jest lekko ospałe, to jeszcze pomysły na Kosz!
Sam pisałem, jak szalenie denerwują mnie przypadkowe produkcje osób przypadkowych...
Ale KOSZ???
Pomijając obiektywne trudności w klasyfikacji wypowiedzi jako "śmieciuszka", mam opory ideologiczne!
Moje poglądy są liberalne!!!
Dlatego - Protestuję!
Forum ma być tworem ŻYWYM!
I wolę w zaciszu podenerwować się samemu otwierając posty z nic nie wnoszącymi wpisami, dać wyraz temu w odpowiednim temacie icon_smile.gif , ale żeby od razu wpisy lądowały w KOSZU???
Boję się, iż spowoduje to kompletną śmierć forum...
A wpisy, owszem, może i będą bardziej merytoryczne, ale ich częstotliwość będzie wynosić - jeden wpis na tydzień...
Nie ograniczajmy się sami...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master
A czy można będzie przynajmniej wyedytować i skrócić szczególnie długi i jałowy post - będzie łatwiej z tym "przebijaniem" icon_lol.gif . Jak nie urok, to przemarsz wojsk...

Bert
Z tym jednym wpisem tygodniowo na Forum - może nie będzie tak źle, ale faktycznie pojawi się mniej postów niż zwykle icon_cool.gif
Może być jak jest - jak Ty przeżyjesz "przypadkowe produkcje osób przypadkowych" to ja też, czego zresztą (przeżycia - a nie wzmiankowanej produkcji) wszystkim życzę!

Wszyscy Uczestnicy Forum icon_confused.gif
Czyli na razie bez wulgaryzmów, ale czasami bez sensu. Czekamy na cud gospodarczy i nowe pokolenia użytkowników sprzętu (w różnym stopniu) grającego oraz zwiększoną ilość postów, najlepiej konkretnych...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem ideę kosza. Przepraszam, czy wy czytacie to co jest w koszu? Bo ja jakoś nie zaglądam. Szkoda mi czasu.
Więc dla kogo to ma być przestroga?
Jeśli admin/mod/czy kto-tam-kolwiek uważa, że post/temat się nie nadaje, to należy usunąć i nie ciamkać się, bo to nie ma najmniejszego sensu.
Forum nie jest bardzo żywe, ale jakoś tam jest. Może po prostu warto je bardziej rozreklamować, bo ja trafiłem tu tylko przez newsletter, który, szczerze powiedziawszy, nawet nie zauważyłem kiedy zasubskrybowałem.
Zamiast dawać płytki za posty i namawiać spamerów lepiej dawać płytki za +/piwa/pomogłem czy jakikolwiek inny sposób "oceniania" użytkowników. W ten sposób my sami będziemy oceniać kto powinien, a kto nie - samo napisanie w temacie - halo, pomocy, chcę sobie kupić za x zł coś tam, a potem nikt nigdy tego nie przeczyta, nie ma sensu.
Lepiej dawać osobom, które się przyczyniły.
Zrobić konkurs graficzny na userbary, banner, czy cokolwiek. nawiązać współpracę np z forum graficznym (jeśli u nas nikt się nie znajdzie).
albo zatrudnić agencję reklamową icon_wink.gif np.. jednoosobową czy coś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na tym, że kosza nie będzie.
Admin i mod mogą wywalać posty, jeśli takowe uznają za niewłaściwe.

Póki co - pozostajemy przy rozdawaniu płyt za posty. Zapewniam, że trafiają do właściwych osób.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli admin/mod/czy kto-tam-kolwiek uważa, że post/temat się nie nadaje, to należy usunąć i nie ciamkać się, bo to nie ma najmniejszego sensu.

Mjk
Z usuwaniem Admin i Moderatorzy daja sobie radę, tu chodzi jeszcze o uzmysłowienie niektórym użytkownikom o miernej jakości i treści ich postów. A przy okazji nie uważasz, że Admin i Moderatorzy mają inne zajęcia niż pilnowanie i edycja bzdur przez 24 godziny na dobę? To, że edytują i usuwają to jedno, a mnożenie im pracy to drugie. icon_rolleyes.gif
Piszesz, ze cenisz swój czas - więc może cenić również czas innych użytkowników?
Cytat

Zamiast dawać płytki za posty i namawiać spamerów lepiej dawać płytki za +/piwa/pomogłem czy jakikolwiek inny sposób "oceniania" użytkowników. W ten sposób my sami będziemy oceniać kto powinien, a kto nie...

A jak wyobrażasz sobie ocenę innych Użytkowników - zamiast kosza stworzymy ranking popularności?

Cytat

Zrobić konkurs graficzny na userbary, banner, czy cokolwiek

No niby oglądalność się zwiększy jak na Forum będą publikowane zdjęcia ładnych panienek siedzących na wzmacniaczach czy kolumnach... ale czy o to chodzi? Dla mnie obecny stonowany wygląd witryny jest jak najbardziej OK.

Cytat

To nie jest wyręczanie się, tylko pomoc kogoś bezstonnego, kto powinien się znać na temacie. Bo jeśli się w nim wypowiadasz, to masz coś do powiedzenia.

Masz rację - pod warunkiem, ze rzeczywiście w poście wypowiada się osoba, która ma coś konkretnego na ten temat do powiedzenia... Ostatnio w kilku wątkach jest poruszany temat hmmm "trucia".

Pozdrawiam
PS. Nie są to zarzuty personalnie do Ciebie, tylko mój stosunek do problemu który poruszyłeś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...