Skocz do zawartości

Odtarzacz CD - HD980, C-S5VL, SCD-XE800, inny?


nightsmilee

Recommended Posts

Witam ponownie,
Posiadam amp HK3490, chciałbym kupić nowy odtwarzacz CD- nie jestem audiofilem więc maksymalnie na ten cel przeznaczę 1000zł, przeglądając oferty nowych CDków zainteresowały mnie:
1. Do zestawu : HD980 - oferta za 700zł z wysyłką - mieszane opinie
2. Onkyo C-S5VL - 850zł z wysyłką - mało informacji od użytkowników
3. Sony SCD-XE800 - 750zł z wysyłką - słyszałem dobre opinie
CD do zestawu jak już wspomniałem: HK3490 + Studio 190. Soczystość, czystość, dynamika i przestrzeń - w miarę tej kwoty oczywiście

Wiem, że dobrze byłoby dołożyć ale rozważę to jako ostateczność - podobnie zakup używanego odtwarzacza w tej cenie.

Proszę o opinię
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście takie mieszane odczucia wzbudza odtwarzacz Harmana?

Jeżeli coś się z nim dzieje, to raczej na początku. Wtedy wizyta w serwisie i święty spokój...
Raczej jest chwalony za brzmienie (w tej klasie cenowej) i możliwości.

Soniak po paru latach od pokazania prostej 597 (też dwukanałowe SACD) wprowadził rok temu i sprzedaje model 800. Pytanie tylko, jak się sprawuje przy odsłuchach płyt CD, a nie SACD.

W cenie trochę przekraczającej tysiąc (ok.1200zł za nowy) możesz się jeszcze zastanowić nad najtańszym CDkiem MCD-200 (czyli budżetowa seria Black Line) z firmy Advance Acoustic.

No i nie jest to taka zupełna "kiszka" ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podobnie jak f1angel spokojnie mogę polecać Micromegę icon_razz.gif
Możesz zacząć od modelu 4 (jak w linku), a następnie upgredować do 5 i 6...

Ale jeżeli kupisz - to nie wyłączaj zasilania (włącznik jest na tylnej ściance - celowo jest to zrobione!!), tylko zostaw w trybie Standby (wyłącz z pilota - lub poczekaj, aż sam "zaśnie"). Po prostu te modele nie lubią odłączania zasilania.
Większość narzekań na awaryjność tych CDków to właściciele, którzy oszczędzali na prądzie...

Odtwarzacz oczywiście nie jest mistrzostwem świata (pamiętajmy o jego cenie!), ale gra nieźle - szczególnie po upgredach.
Jest solidnie zrobiony - i wg mnie bardzo ładny w swoim stonowanym wyglądzie. Ma bardzo czytelny wyświetlacz - i możliwość jego wyłączenia (podobnie jak logo modelu).

A jak już się zastanawiamy nad używanym sprzętem - to może Rotel RCD-02. Często pojawia się w ogłoszeniach i można kupić egzemplarz w idealnym stanie, w dodatku z gwarancją sprzedającego (tak robią niektóre niezłe komisy...). W połączeniach ze wzmakami Rotela (i niezłymi kolumnami...) jest dobra dynamika i przestrzeń, a na soczystość i czystość chyba też nie będziesz narzekał. CeDek ma HDCD i też łatwodostępny laser (nawet tańszy niż Philipsiak w Stage 4, bo jest to Soniak KSS-213 C)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...