Skocz do zawartości

Kilka pytań na temat kina domowego


dewey

Recommended Posts

Witam.

Kupiłem nie dawno nowy TV Panasonica TX-P46G30E, a ponieważ nie mam kina domowego, tylko głośniki komputerowe, to jak zawsze muszę łączyć kompa z TV, żeby coś sobie obejrzeć. Niestety staje się to już powoli męczące (chociazby przez krótkie kable od przednich głośników i komp musi stać tuż obok TV). Dzisiaj zauważyłem, że ten TV ma z tyłu wyjście Digital Audio Out i zaczałem się zastawiać, czy istnieje możliwość takiego połączenia:

Kablem optycznym łączę kartę dźwiękową (Asus D1) z wyjściem optycznym w TV, następnie podłączam player mutlimedialny (np. 8level mediaTHOR HD za 300 zł.) pod TV i film leci z playera, ale dźwięk z kompa? Albo kabel optyczny pod kartę i bezpośrednio do playera (o ile takowe wyjście posiada)? Po prostu chciałbym zaoszczędzić na kupnie amplitunera, kolumn itd. i wykorzystać, to co już mam obecnie.

Zakładając najgorszy scenariusz, który zmusi mnie do kupna kina domowego, to co byście polecali w cenie do 1500 zł za kolumny, subwoofer i amplituner? Nie jestem żadnym melomanem, zależy mi tylko na oglądaniu filmów i dźwięku DTS (najlepiej True HD). I czy dobrze rozumiem, że pod amplituner podłączam kolumny i subwoofer, a urządzenie łączę za pomocą kabla optycznego z playerem podłączonym pod TV? Bo z tego co widziałem zarówno player jak i amplituner mają wbudowany dekoder DTS. A więc kolumny mogę podłączyć bezpośrednio pod playera i nie kupować amplitunera? Zupełnie nie znam się na kwestiach dźwiękowych i stąd takie banalne pytania. Pomożcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...