Skocz do zawartości

rozstawienie audio w małym pokoju, stary AK47 lub Edifier r1600t plus


Berry

Recommended Posts

Witam
Mam wielką prośbę do forumowiczów co do wyboru oraz rozstawienia sprzętu.

Panasonic AK47
Edifier R1600T plus


Jako że coraz częściej brakuje mi tego czegoś w słuchaniu muzyki, zakupiłem kartę Xonara DS, dźwięk nabrał czystości i co najważniejsze nie czuć już że instrumenty są zlane i efekt daje właściwie miłe odczucie że wszystko jest odseparowane od siebie.
Posiadam wieże Panasonica AK 47 którą kupiłem około 8 lat temu (tutaj krótkie info na temat
Panasonic AK-47)
i zastanawiam się nad zastąpieniem wieży chwalonymi głośnikami Edifiera do których z czasem dodam jakiś mały subwoofer.

Zastosowanie muzyka, gry i filmy, wymagania czysty dźwięk, fajnie było by odczuć że jest troszkę przestrzenny, nazwiemy to kinowy dźwięk.


Mój pokój i moje rozstawienie głośników


pokoj z góry
przokroj pion sciana C z wieżą AK
przekroj pion ściana C z Edifierami


Pytanie do was czy odczuje różnice rezygnując z wieży na korzyść głośników?

Zostawiając sprzęt wybrany przez was jak go rozstawić i pod jakim kontem ustawić głośniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że będzie: "zamienił stryjek siekierkę na kijek"
http://www.yooki.pl/index.php?p2958,glosni...udio-2-0-czarne
Najbardziej mi się podobało: "Zestaw ten jest polecany szczególnie do odtwarzania muzyki, a to za sprawą wbudowanych niskich basów".
Jakby jeszcze wbudowali wysokie soprany i middle średnicę byłoby naprawdę ok. icon_wink.gif
Zresztą czego oczekiwać za 319zł.
Berry a te głośniki od Panasonica wiszą tak wysoko jak na rysunku? Może jakby stały tak jak planujesz ustawić Edifiery, zabrzmiałoby lepiej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu trochę informacji na temat tych właśnie edfierów
Test edfier R1600T Plus można przetłumaczyć programem firefoxa
test 2 Edfiier R1600T Plus
strona producenta

znalazłem specyfikacje mojej wieży AK47
screen

f1angel"Zestaw ten jest polecany szczególnie do odtwarzania muzyki, a to za sprawą wbudowanych niskich basów" to taki chłyt marketingowy ale stworzony przez tą stronę yooki, fakt czytałem że głośnik jest zrobiony z lepszych materiałów który potrafi wytworzyć bardziej miękkie i mocniejsze niskie tony.

Obecnie mam jeszcze wysokie szafki na których stoją te głośniki, natomiast to idzie do wyrzucenia, wstawiam tylko długie biurko które właśnie było zamieszczone w pierwszym poście.

Mój pokój zdjęcie





Moje przemyślenia, do sprostowania oczywiście : )


Początkowo chciałem ustawić głośniki na podstawkach wkręconych do ściany i ustawić pod kontem centralnie w dół w moim kierunku jednak zastanawiam się czy lepiej było by zostawić je na równi przyczepione do ściany bo są to głośniki 4 drożne o b. dużej mocy jak na taki mały pokój, czy wysokie tony nie będą razić moich uszu...


Doczytałem się gdzieś na forum, że głośnik najlepiej oddaje swoje wartości na połowie swojej mocy, tylko że ustawiając połowę swojej mocy tych Panasów to lata cały mój pokój ten pode mną, nade mną i po bokach i myślę że następni sąsiedzi też dostają w kość, więc stwierdziłem że coś o niższej mocy typu Edifier + jakiś subwoofer wytworzy mocniejszy dźwięk w pomieszczeniu nie ruszając sąsiadów, przy czym chwalone edifiery jakość dźwięku podobno mają b.wysoką jak na tą cenę.

Zastanawiam się tez nad tym że posiadając kartę Xonara mój Panasonic i tak będzie przerabiał dźwięk po swojemu, przez tam jakieś korektory itp,
a edifier ma tylko wzmacniacz.





Odbiegając od tematu ,początkowo zakupem miała być micro wieża, pozbierałem najważniejsze informację i do odsłuchu wybrałem Philips MCD 712, Sharp HF 100, Pioneer HM50, SHARP XL-HF300, Philips odpadł memęntalnie.... Sharp 100 bardzo podobał mi się z suboowferem podłączonym, Pioneer też mi siadł , jednak najbardziej podobał mi się SHARP XL-HF300, był świetny tylko brakowało trochę niskich tonów, przyznam że to była hala więc ten głos się rozchodził.
Jednak nie chce wydawać powyżej 1500tys na jakiś sprzęcik micro HIFI, więc temu po sporej lekturze trafiłem na Edfiery...


Mówię od razu to są tylko moje przemyślenia, czekam jednak na opinie lepszych ode mnie, bo coś mi się wydaję że szukam rozwiązania którego sam nie rozumiem...ale wiem tyle że muszę go znaleźć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie, że piszesz o tym wszystkim - przynajmniej wiemy na ile się tematem interesujesz! Co jak wiadomo bardzo istotne.
Co do testów głośników jak już zostało zauważone ciężki tematam - z kilku powodów.
Po pierwsze i chyba bardzo istne często Ci recenzenci z portali internetowych wiedzę mają ogólnikową (może nie wszyscy oczywiście ale wielu) testy moim zdaniem nie są miarodajne. Brakuje im osłuchania oraz wiedzy czysto praktycznej - co już jest minusem, nie wspominając o tragicznych błędach w opisach.
Piszę to ponieważ sam potrzebuje na biurko coś miło grającego i małego i postawiłem w zasadzie na komputerowe Bowersy. (B&W MM-1) (zreszta to odrębny temat icon_razz.gif )

Zawsze bardzo często czytam wszelkie "test głośników komputerowych" i po przeczytaniu ich bardzo szybko idzie stwierdzic czy recenzent ma w ogole wiedzę do testowania czy nie - niestety też często wypada na to drugie.

Błędy się pojawiają co zauważył również przedmówca f1angel
Na kwotę również zwrócił uwagę, dołożę jeszcze jakość wykonania - często siadają potencjometry włączniki czy te całe cudowne wzmacniacze - nie łudźmy się nie ma róży bez kolców i cena bardzo często idzie w parze z jakością..

Głośniki i umiejscowienie - im dalej w linii głowy od Ciebie tym lepiej odbierasz muzykę - cudowanie z głośnikami pod kontem może nic tu nie dać

A na używki micro spojrzałeś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berry, 1500zł to już spora kwota i można kupić za to sprzęcik, który zagra naprawdę dobrze. Jeśli jeszcze do tego byłbyś skłonny kupić coś z drugiej ręki to już w ogóle bez porównania do tego Panasonica czy Edifierów. Czyli proponuję po prostu tradycyjnie wzmacniacz i dwie kolumny.
Z tego co piszesz i patrząc na zdjęcie wnioskuję, że raczej kolumny podłogowe nie wchodzą w grę? Napisz jakiej wielkości masz pokój.
Może wystarczą standowe (podstawkowe). Ale trzeba by kupić takie z otworem bass-reflex z przodu. Pewnie i tak stałyby na biurku. Lepsze to niż na szafie.
Jeśli pomieszczenie nieduże, to może takie kolumny http://allegro.pl/kolumny-bw-dm601-s1-rewe...1892311682.html
I taki wzmacniacz http://allegro.pl/wzmacniacz-musical-fidel...1905592445.html
lub
http://allegro.pl/fine-arts-a-903-exclusiv...1890469130.html
taki
http://allegro.pl/grundig-finearts-v4-swie...1901548052.html
lub taki
http://allegro.pl/fine-arts-a-903-exclusiv...1890469130.html
Co Ty na to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzisiaj za namową dziewczyny pojechałem kupić te głośniczki Edifiera ( a namowa wyglądała tak -- " Weź że już zejdź z tego internetu, kup te głośniki, bo co chwile co innego ") kobity icon_wink.gif

Przejdźmy do tego co najważniejsze

Bardzo sceptyczni nastawiony słuchając różnych micro wież i głownie mówię tu o Sharpie, bałem się że to nie zagra tak samo, z drugiej jednak strony dużo płaci się za sam amplituner, tutaj mamy tylko głośnik ze wzmacniaczem, więc a nóż będzie dobrze.

W ruch poszło kilka kawałków Evanescance, Rehab, Thousand Foot Krutch do tego jakiś pop, trochę electro icon_smile.gif

Efekt...jestem bardzo miło zaskoczony, dźwięk jest czysty, stonowany, tony średnie i wysoki dużo bardziej uwydatnione w porównaniu z Panasonic-iem, niskie tony odczuwalne jednak o typowych bassach można zapomnieć, choć miękkie łupnięcie jest.

Co do samego wyglądu zewnętrznego również jestem pod wrażeniem, wszystko jest solidne, zgrabne, ani grama tandety, a głośniki ciężkie jak na swoje gabaryty!

Oczywiście kilka filmów tak dla sprawdzenia : Avatar, Cop aut, RED, Starcie tytanów i super...czuć kinowy efekt, woda, liście kroki to wszystko daje udczuć że żyje.

Angel jednak wychodzi na to że mam spaczony gust, skoro takie głośniczki mnie zaspokoiły to oznacza że chyba jeszcze długa droga przede mną w Audio, najwidoczniej muszę nauczyć się słuchać i czerpać uczucia z muzyki icon_smile.gif

To wszystko dziękuję za pomoc, ciesze się że znalazłem złoty środek za takie śmieszne pieniądze
i sorry za zawracanie głowy Panowie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...