Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 300 zł


pain

Recommended Posts

Witam
Przymierzam się do zakupu trochę nowszego wzmacniacza tak do 300 zł, bo mój biedny stary grundig v35 ma chyba ostatnie dni.
Przejrzałem allegro, kilka opinij i natknąłem się na Onkyo a9210 http://allegro.pl/onkyo-a-9210-kapitalny-w...1902855057.html , bardziej mi zależy na jakości dźwięku niż na mocy. DO tego modelu planuje także zakupić jakiś dobry odtwarzacz płyt(jak z tej firmy kupie to i odtwarzacz pasuję by kupić z tej samej firmy icon_biggrin.gif aby tworzyło to jakiś ład i porządek), głownie sprzęt będzie służył do słuchania muzyki trance, nie za głośno bo nie ma nieraz warunków icon_biggrin.gif
Czy ten wzmacniacz sprawi się dobrze, a jak nie to jaki inny polecicie za tą sumę, a i jeszcze moze się wyda to za bardzo kobiecie ale chciał bym kupić coś co wygląda schludnie i ładnie bez zbędnych diod, podświetleń co można dostać epilepsji jak się na to gapi icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś bardzo ważnej rzeczy a mianowicie jakie kolumny wzmacniacz ma napędzać w jakiej wielkości pomieszczeniu?
Co do odtwarzacza, to wiedz, że z tej samej firmy wzorniczo może pasować do wzmacniacza ale dźwiękowo niekoniecznie musi to być najlepsze połączenie.
Szczerze, to za 300zł rewelacji nie będzie. Nawet o coś z dobrym brzmieniem trudno. Ten Onkyo jak widać już kupiony. Mam nadzieję, że nie przez Ciebie? Nie brzmi on rewelacyjnie moim zdaniem. Jeśli nie musisz grać bardzo głośno, to myślę, że dobry brzmieniowo byłby ten NAD
http://allegro.pl/nad-310-i1891879125.html
Prosty w formie, bez bajerów, ale naprawdę dobrze grający. W tej cenie. I niech Cię nie zniechęca że "tylko" 20W. NADy grają zadziwiająco dynamicznie jak na swoje możliwości mocowe. Poza tym jak nie słuchasz bardzo głośno, powinno być super.
Ewentualnie można taką Yamahę http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-500-i1898210986.html, całkiem przyzwoity wzmacniacz.
Albo do Twojej muzyki, może nawet najlepszy, choć trochę bajerancki, vintage, Rotel http://allegro.pl/rotel-ra-712-top-model-h...1911627225.html oczywiście jeśli to plus nie działający jeden wskaźnik Ci nie przeszkadza.
A który jednak bardziej by pasował, to muszę wiedzieć, jak już pisałem, jakie masz kolumny.
Poza tym nie napisałeś ile zamierzasz przeznaczyć na odtwarzacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny tez zamierzam wymienić mam stare jakieś, no name (zero plakietek), niby mają 100 wat ale czort je wie icon_biggrin.gif Też trzeba wymieć ale to po kupnie odtwarzacza. Odtwarzacz myślę że może do 200 zł kupi się coś rozsądnego.
Pokój to 4x5 m czasem może być w mniejszym ale nie planuje przenosić do drugiego pokoju.
Tamten onkyo to nie ja kupiłem icon_biggrin.gif czekam z tym aby uzbierać opinie od fachowców icon_biggrin.gif a kłopoty ze wskaźnikami to da się naprawić.
Ten od Yamahy przemawia do mnie najbardziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczynasz od "dupeczki" strony icon_lol.gif , ale oczywiście można kupić najpierw wzmacniacz a do niego dopiero dobrać kolumny. One tu będą miały największy wpływ na brzmienie. Zdajesz sobie jednak sprawę, że do 20m2, tym bardziej jeśli będziesz chciał podłogowe i dobrze brzmiące trzeba będzie uskładać więcej kasy niż na wzmacniacz i odtwarzacz razem? A tym, że 100 czy 200W to się nie sugeruj, to akurat nie jest najistotniejsze. Najważniejsze jest dobre brzmienie, dopasowanie do danego pomieszczenia i czy są w miarę łatwe do wysterowania dla konkretnego wzmacniacza.
A Yamaha? Ja z tego tria wybrałbym ją jako ostatnią, ale zła nie jest, można na niej słuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt trochę od du strony icon_biggrin.gif ale to z tego powodu że stary wzmacniacz mi pada już całkowicie i właśnie chce się dowiedzieć jak skonfigurować to aby fail nie popełnić icon_mrgreen.gif
Na kolumny jakieś chciałem poświęcić 500 zł, ale chyba jak widzę może być problem z tym, troche przyoszczędzi trzeba to się złoży icon_biggrin.gif a yamaha ze względów bardziej estetycznych (nawkładali człowiekowi przez 3 lata o ładzie i porządku przestrzennym na uczelni to teraz wychodzi w praktyce : icon_mrgreen.gif )
Dzięki za cenne rady icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...